Θέμα: Ποσα platy?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 27-01-07, 23:28
Το avatar του χρήστη serifios
serifios Ο χρήστης serifios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Περιοχή: Περισσός,Ν.Ιωνία
Μηνύματα: 143
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KaterinaX Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο μαγαζι μου ειπαν πως δεν τελειωσε το στρωσιμο αλλα σιγα σιγα θα προσθετουμε ψαρακια...Επειδη ξερω πως ειναι μικρος ο χωρος δεν θελω να με φορτωσουν με ψαρια και να τα χασω μετα....γι αυτο ρωταω...
(Φαντασου πως επεμενα να μου πουν περιπου ποσα θα βαλω και μου λενε ''οσα θες! θες 10? θες 20? μικρα ειναι αυτα οσα θες βαζεις!΄''
Καλοσωρισες και απο εμενα! Στο μαγαζι σου ειπαν με λιγα λογια "Ας βαλουμε μερικα ψαρακια να παιξουν το ρολο του βιολογικου υλικου και αφου ψοφησουν αυτα(που θα ψοφησουν)αν εχει στρωσει το ενυδρειο ζουν τα αλλα, αλλιως αγοραζεις ξανα και ξανα,σιγα μωρε μικρα ψαρακια και φτηνα!"
Φιλη κατερινα μπραβο σου για την ορεξη σου να μαθεις για τα ψαρακια σου και που το ψαχνεις το θεμα. Προσθετε συχνα βακτηριδια(συμφωνα με τις οδηγιες του μπουκαλιου), ριχνε και αμμωνια η τροφη ,ολα τα παραπανω πρεπει να γινουν χωρις ψαρακια μεσα. παρε τεστ και οταν μετρησεις nh3=0 no2=0 εισαι ετοιμη για 5-6 πλατυ(1-2 αρσενικα τα αλλα θυληκα). Και αν ολα πανε καλα συντομα θα σε ανταμειψουν με απογονους !!!
__________________
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

120l φυτεμένο 2 χρυσόψαρα
60l φυτεμένο corys panda,cherry shrimps
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01348 seconds with 10 queries