Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 12-01-07, 16:43
Το avatar του χρήστη skippergr
skippergr Ο χρήστης skippergr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-12-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 64
Wink Σωστή αρχή

Εδώ και καιρό σκεφτόμουν τη εισαγωγή μου στο θαυμαστό κόσμο των δίσκων έχω στη κατοχή μου δύο ενυδρεία 120 + 75 φυτεμένα και συνολικά εδώ και 2 χρόνια ασχολούμαι με το σπορ

Ήρθε λοιπόν το πλήρωμα του χρόνου να ασχοληθώ με το θαυμαστό κόσμο των δίσκων γι΄ αυτό θα χρειαστώ τη πολύτιμη βοήθεια σας έτσι ώστε να γίνει σωστό ξεκίνημα

Έχω ήδη στη κατοχή μου συσκευή α/ο, ph controller, 2KG co2 έτσι έχω πιστεύω το 50% του απαραίτητου εξοπλισμού

Σκέπτομαι τη αγορά του ΡΙΟ 400 με όλο του τον εξοπλισμό ή όχι και συμπληρωματικά το φίλτρο 2028 + 2???
Φυσικά θα είναι πυκνοφυτεμένο με φυτά που θα μπορούσα να συνδυάσω αφού βέβαια έχω διαβάσει τα προτεινόμενα αλλά όχι μόνο αυτά .....

Αν επιλέξω το φωτισμό του έρχεται με 2χ36 + θερμαντικό σώμα 300w + jumbo φίλτρο του

Τι άλλο κατά την εμπειρότερη γνώμη σας θα χρειαστώ μήπως να ακυρώσω το βασικό του εξοπλισμό και να προσθέσω Τ5 και πόσα W
Θερμαντικό σώμα είναι αρκετό ?
Και πολλά ακόμη ???????????????????????????????????

Από συνδυασμό και αριθμό ψαριών σκέφτομαι όχι βέβαια όλα μαζί το πολύ 6 δίσκους μερικούς καρδινάλιους και ?????????? (καμιά γαριδούλα ίσως κάποιος να κάνει και τη βρομοδουλειά) Klaz μη κρύβεσαι και για σένα χτυπά η καμπάνα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01434 seconds with 11 queries