Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 11-12-06, 15:10
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή κόκκινα καβουράκια σιγκαπούρης

γεια σας,
είμαι νέος στο φόρουμ και ενθουσιάστηκα που το ανακάλυψα, καθώς έχω ενυδρεία πάνω από 10 χρόνια τα οποία συντηρώ από την πείρα που έχω αποκτήσει η οποία όμως σε καμιά περίπτωση δεν επαρκεί όπως είδα. Έχω ήδη αρχίσει το διάβασμα και προσπαθώ να βελτιωθώ. Αυτά σαν εισαγωγή,πάμε τώρα στο θέμα. Έχω 2 ενυδρεία, ένα 280 με κιχλίδες και ένα 90 στο οποίο είχα μέχρι τώρα 2 αστακουδάκια. Τελευταία πήρα και 4 καβουράκια σιγκαπούρης τα οποία έβαλα εκεί. Μου άρεσαν πολύ όταν τα είδα στο μαγαζί και τα πήρα σκεπτόμενος ότι θα μπορούσαν να μπουν στο 2ο ενυδρείο. Όταν γύρισα σπίτι έψαξα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ και είδα ότι καταρχήν χρειάζεται να αναπνέουν και αέρα οπότε κατέβασα την στάθμη του νερού (μόλις έγινε αυτό όντως τα καβουράκια άρχισαν να σκαρφαλώνουν στις πέτρες και να παίρνουν αέρα). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανείς αν χρειάζονται και λίγο αλάτι στο νερό και αν ναι τότε αυτό είναι συμβατό και με τους αστακούς? Σε διάφορα sites που κοίταξα οι γνώμες διίστανται σχετικά με αυτό άλλοι λένε πως χρειάζονται αλάτι άλλοι όχι. Στο μαγαζί μου είπαν πως είναι γλυκού νερού αλλά η πείρα μου μου λέει να μην παίρνω πάντα τοις μετρητοίς ότι λένε στα μαγαζιά οπότε είπα να ρωτήσω τη γνώμη σας
Ευχαριστώ όποιον μπεί στον κόπο να απαντήσει!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01786 seconds with 11 queries