Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 01-12-06, 15:32
Το avatar του χρήστη Nik25
Nik25 Ο χρήστης Nik25 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Για τα pictus το ηξερα απο την αρχη,απλα φαινονται μια χαρα και το ph δεν ειναι και τοσο στον Θεο(7,5).Εξαλου δεν εβρισκα synodontis.Οσο για τις πετρες ΔΕΝ θα μπουν αλλες διοτι ολοι στο σπιτι λατρεψαν απο την πρωτη στιγμη το στησιμο + οτι υπαρχουν παρα πολλες κρυψωνες και τα ψαρια φαινονται χαρουμενα.Το πολυ πολυ να μπει καμια βαλσινερια.Τωρα οσο για την διατροφη ταιζω ποικιλια(τοσο φυτικη οσο και πρωτεινες γαριδα κλπ) και πιστευω οτι υπαρχει ισσοροπια καθως τουλαχιστον ως τωρα δεν εχω προβληματα.
Τωρα οσο αφορα την υπερχειληση ειναι τελειως αθορυβη(πρεπει να κανεις προσπαθεια για να την ακουσεις απο κοντα ακομα και την νυχτα που εχει ησυχια)καθως η σταθμη του νερου στο θαλαμο ειναι λιγα εκατοστα κατω απο την κανονικη σταθμη του νερου στο ενυδρειο οποτε το νερο δεν πεφτει με ορμη.Απλα θελει μελετη.Δες στο www.dursostandpipes.com
Εγγυημενα αθορυβη λυση απλα θελει να ακολουθησεις πιστα αυτα που λεει βημα βημα.Καλη κατασκευη!!!
Παντως εγω και τα επομενα ενυδρεια που εχω στο προγραμμα ετσι λεω να τα κανω καθως ειναι η ασφαλεστερη μεθοδος για υπερχειληση.
__________________

www.dreamwaters.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01859 seconds with 10 queries