Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 04-11-06, 16:16
ΠΟΠΟ Ο χρήστης ΠΟΠΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-05-2006
Περιοχή: παγκρατι
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

http://www.plantedtank.net/
εδω ειπαρχει οτι ψαχνεις ψαξε και το φορυμ εχει ειδικη ενοτητα για χαμηλων απαιτησεων...
τωρα αν θα βαλεις υποστρωμα η οχι ειναι αλλο θεμα σκεψου τη φυτα θες να βαλεις αν αυτα τα φυτα που θα επιλεξεις παιρνουν τα θρεπτικα τουσ στοιχια απο τις ριζες στους περρησοτερο και οχι απο τ;α φυλλα τους τοτε θα χρηαστεις ενα καλο υποστρωμα αν φτιαξεις ενα χαμηλων απαιτησεων και χοντροκοκι αμμο και απο πανω χαλικι ειναι μια χαρα

τωρα σαν γρασιδακι υπαρχουν πολλα φυτα ψαξε στο ιδιο σιτε

το co2 ειναι απαραιτητο σε ολα τα φυτα αν βαλεις χαμηλων απαιτησεω μπορεις να το προσθετεις σε ταμπλετες και παλι ομως o diyc02 ειναι πανευκολο και δουλευει παρα πολυ καλα
τι φιλτρο εχεις εσωτερικο θα μπορουσες να βαλεις και βιολ. μακαρονακι αν σε ενδιαφερει να βαλεις και ψαρια...

και για τη λαμπες δε ξερω τυποτα ομως κυκλοφορουν στα ενυδρειομαγαζα και λαμπεσ που βοηθανε τα φυτα

καλο θα ταν να σκεφτεις πρωτα τι φυτα θα βαλεις μεσα αυτο θα σου λυσει παρα πολλα προβληματα

ασπουμε εγω παω για χαμηλων απαιτησεων φυτεμενο γιατι εχω φτοχο υποστρωμα και δεν εχω δηνατοτιτα για δευτερη λάμπα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01420 seconds with 10 queries