Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 24-08-06, 11:10
cutter Ο χρήστης cutter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Από την εποχή του προηγούμενου link που αναφέρετε, αρκετά άλλαξαν. Πράγματι παρήγγειλα το εν λόγω σύστημα, αλλά μόλις είδα το πόσες μπουκάλες (μπουκαλάκια για την ακρίβεια, καθώς είναι τόσο μικρά!) θα χρειαζόμουν και το κόστος της κάθε φιάλης (10 λίρες Αγγλίας το κάθε μπουκαλάκι!) το οποίο αν θυμάμαι καλά σύμφωνα με το chart με τις μετρήσεις, για τα δικά μου δεδομένα θα κρατούσε 2 βδομάδες ή κάτι τέτοιο, το έκανα πάλι πακέτο και πήρε τον δρόμο για την Αγγλία! Στην θέση του αγόρασα και ένα δεύτερο Hagen, τα οποία και διαχέω στο ενυδρείο όχι από την σκάλα τους αλλά βάζοντας την εξοδό τους στην είσοδο του εξωτερικού φίλτρου. Όσο για το μαύρο ματ χαρτόνι, αμάν φαγωθήκατε , παραδίνομαι θα πάω να αγοράσω με την πρώτη ευκαιρία! Για να μου το λέτε όλοι, κάτι θα ξέρετε...
Φίλε lasal, με όλο τον σεβασμό, αν πρέπει να επιλέξω μεταξύ της λίγης άλγης που έχω (είχα για την ακρίβεια, γιατί μετά το blackout 10 περίπου ημερών λόγω διακοπών όπως είπα, ούτε ίχνος τώρα), και να ριψοκινδυνεύσω την υγεία των δίσκων, θα επιλέξω το πρώτο. Όπως προείπα, έχω φέρει τον εαυτό μου σε ιδιαίτερα δύσκολη θέση με το συγκεκριμένο setup, και νομίζω πως με τον συγκεκριμένο αριθμό δίσκων σε τόσο μικρό ενυδρείο δεν έχω την πολυτέλεια να κόψω μια ακόμα αλλαγή νερού την εβδομάδα. Κρατάω όμως αυτό για τον λιγότερο φωτισμό. Σε περίπτωση επανεμφάνισης άλγης, θα μειώσω την φωτοπερίοδο ή/και την ένταση. Σας ευχαριστώ και πάλι όλους για τις ιδέες και τις συμβουλές σας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 10 queries