Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 17-07-06, 19:46
George1961
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή Αυτά τα μωρά ποιός θα τα πάρει...???

Τριάντα μέρες απο αυγό και τα 50 μωρά, που σώθηκαν από τις αντιξοότητες που παρουσιάστηκαν, μεγαλώνουν γεμάτα υγεία και χαρίζουν απερίγραπτη ζωντάνια στα 50λίτρα του βρεφοκομείου.
Είναι όλα απο 12 έως 15 χιλιοστά, και καλοσχηματισμένα, εκτός απο δύο που έχουν μείνει 9-10 χιλιοστά και κρατούν ακόμα την πρώϊμη γυρινοειδή μορφή τους.Τρέφονται όμως κανονικά και είναι ενεργητικότατα.Ταϊζω ακόμη 2 γεύματα αρτέμια πρωϊ και βράδυ και micropan της Sera μουλιασμένο σε βιταμίνη, άλλα 2 μικρότερα γεύματα ενδιάμεσα, το οποίο δεν πολυσυμπαθούν ιδιαίτερα αλλα το τρώνε.
Η σχετική αγγελία για να βρούν σπίτια μπήκε, αλλά απο ενδιαφέρον...
Κρίμα να καταλήξουν σε κάποιο ενυδρείο, κάποιου καταστήματος.
Εγώ βέβαια αποφάσισα να κρατήσω κάποια για να βγάλω 1-2 ζευγάρια και έτσι ετοιμάστηκε ένα 120λιτρο στο γραφείο μου και τα περιμένει.
Μέχρι τις 30/07 που θα τα έχω όλα στα χέρια μου θα συνεχίσω την παρουσίαση της πορείας όλου του κοπαδιού ,γιατί μετά θά έχω σαν σημείο αναφοράς μόνο τα 9 ψαράκια που θα κρατήσω.
Ήδη έχω 6 ωριαίες mini DV πρωτογεννές υλικό βίντεο στα χέρια μου για το DVD που θέλω να φτιάξω σάν data base για το ψάρι αυτό και το οποίο θα ολοκληρωθεί με την γέννα των αυγών κάποιου από τα ζευγάρια που θα προκείψουν άν όλα πάνε καλά.
ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMGA0389.jpg
Εμφανίσεις:  307
Μέγεθος:  72,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMGA0393.jpg
Εμφανίσεις:  303
Μέγεθος:  75,5 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01529 seconds with 12 queries