Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 24-06-06, 22:50
Το avatar του χρήστη leonm
leonm Ο χρήστης leonm δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 814
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz
βρε τρελλε επιστημονα,εγω ξερω οτι οταν το πρωτογεμισα,το γεμισα με εναν 10λιτρο κουβα,και πιστεψε με χρειαστηκαν αρκετοι περισσοτεροι απο 38 κουβαδες....βαλε και καποια λιτρα που κερδισα με τα εξωτερικα φιλτρα......αντε να σου ζησει ο νεος βασιλιας!!!!ναι,να ερθει το φθινοπωρο,να ξεμπερδεψω και με τη bga,που με ταλαιπωρει...να προσθεσω και καποια φυτακια της tropica που θελω,ετσι ωστε το αποτελεσμα να ειναι αυτο το οποιο εχω στο μυαλο μου....θα δουμε φιλε leonm....
Για τα λίτρα με ένα μέτρο και ένα κομπιουτεράκι λύνεται κάθε αμφιβολία, αρκει να αφαιρεθούν και τα πάχη των τζαμιών.
Για τη bga είχα παλιά λίγη, όταν είχα και τριχωειδή η οποια εξαφανίστηκε μετά από θεραπεία που έκανα με οξυζενέ για τη δεύτερη. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις αρκει να μην έχεις riccia-πειράζει και κάποια άλλα φυτά αλλά αυτά δεν είναι σημαντικά.Η συνιστόμενη δόση για τα 400λίτρα είναι 90ml όπως θα ξέρεις, πάντως την έχω πάει και στα 150ml χωρίς κανένα πρόβλημα (η riccia χάθηκε στα 90).
Τώρα για τον αριθμό των δίσκων μου φαίνετε ότι 9 στα μεγέθη που τους έχεις είναι πολλοί για το 400αρι ακόμη και αν είναι άδειο, μόνο τα τζάμια.Ασχετα και με αριθμό μου φαίνετε ότι το 400αρι είναι πολύ πολύ μικρό σε σχέση με το τελικό μέγεθος ενήλικου δίσκου.Το ιδανικό για μένα θα ήταν να έχουμε ένα ενυδρείο στα λίτρα του jojo πχ με μια ομάδα 8-9 ενήλικων δίσκων.
Αυτά για τώρα η συνέχεια όταν θα βάλεις φωτογραφία.Και είμαι πολύ περίεργος να τη δω γιατί εσεις οι Θεσσαλονικείς έχετε καλή σχολή...Δεν ξέρω ίσως τότε να αλλάξω γνώμη και για τον αριθμό

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leonm : 24-06-06 στις 22:57
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02286 seconds with 10 queries