Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #64  
Παλιά 20-06-06, 12:44
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Πηγε πηγε.

Ειχαμε και την κουβεντα αυτη με τον Αποστολη και αλλους στον Συλλογο προχτες (και κατι παρομοιο προσπαθω να συζητησω εδω http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=12318 ).

Εχω ξαναπει οτι εμενα μου αρεσει απο καθε αποψη το ενυδρειο του jojo (ισως η επιλογη μου στα ψαρια να ηταν διαφορετικη). Βουρκο ΔΕΝ θυμιζει, μιας και το νερο ειναι κρυσταλλο.
Μας ενοχλει που σε πολλα σημεια στο βυθο εχει μαζεψει μουργα? Μα ετσι ειναι και στις περισσοτερες περιπτωσεις στο φυσικο περιβαλλον (εκτος πολυ γρηγορων νερων). Μας ενοχλει που τα φυτα δεν ειναι σε ωραια μπουκετακια στημενα οπως τα θελουμε? Σπανια θα τα βρουμε ετσι στη φυση.

Χωρις να θελω να θιξω τους λατρεις των ολλανδικων, ιαπωνικων κλπ φυτεμενων (ημουν επι χρονια ενας απο αυτους κι εγω και με ... ευσημα), μια τετοια εικονα δεν την βλεπουμε στη φυση. Απο αυτη την αποψη, το ενυδρειο του jojo πλησιαζει πολυ περισσοτερο και αισθητικα, αυτο που υποστηριζουμε και σαν κανονα σαν σωστοι χομπιστες, δηλαδη την οσο πλησιεστερα γινεται αποδοση ενος βιοτοπου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries