Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 15-06-06, 00:43
Το avatar του χρήστη John T
John T Ο χρήστης John T δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην John T
Προεπιλογή

Πρωτ' απ' όλα να σας ευχαριστήσω όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας.

Οι firemouth λοιπόν αποκλείονται. Οι μελανοταινίες και τα απιστόγραμμα αγκαζίζι μου αρέσουν πολύ αλλά μπορώ να τα συνδυάσω ή είναι λίγα τα λίτρα. Δεν θέλω να έχω ένα μεγάλο (σχετικά) ενυδρείο αφιερωμένο σε ένα μόνο είδος νανοκιχλιδας. Επίσης το νερό δεν μπορώ να το μαλακώσω και δεν θέλω να έχω πρόβλημα όπως και με τους δίσκους klaz.
Σχετικά με τις γαρίδες δεν ξέρω τι να πω έχω πάρει τρεις φορές από τρεις κάθε φορά, τις έβαζα μέσα, κρίβονταν, την επόμενη μέρα έβλεπα λιγότερες και μετά δεν τις ξανάβλεπα. Άρα δεν επιχειρώ να ξαναπάρω.
Τα κοριντόρας αν και μου αρέσουν ως ψαράκια δεν κάνουν λόγω χαλικιού.
Νταρφ γκουράμι είχα πάρει κάποτε αλλά όταν τα φυτά ψήλωναν λίγο, ο αρσενικός έφτιαχνε φωλιά και γινόταν πολύ επιθετικός.

Οι μελανοταινίες είναι κοπαδόψαρα ή η κάθε μία έχει δικιά της κατεύθυνση στο ενυδρείο;

Ελπίζω να μη σας ζάλησα αλλά θέλω η καινούρια μου προσπάθεια να έχει αποτέλεσμα και να φτιάξω όσο το δυνατό ένα ποικιλόμορφο ενυδρείο χωρίς να το γεμίσω κοπαδόψαρα, που θεωρώ ότι έχουν "δεύτερο ρόλο".
__________________
Το ενυδρείο είναι σαν την τέχνη (ουσιαστικά τέχνη είναι)
Και η τέχνη θέλει θυσίες…!

Για αυτούς που ασχολούνται με ταχυδρομικά περιστέρια


Τυχαίες συναντήσεις Π.Σ.Φ.Ε. - Κλιμάκιο Πελοποννήσου
Είσαστε όλοι καλεσμένοι. Περιμένουμε να σας δούμε εκεί!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01308 seconds with 10 queries