Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 18-05-06, 12:24
Το avatar του χρήστη boardman
boardman Ο χρήστης boardman δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Πολύ μεγάλο δίκιο έχεις shadow!

Κι εγώ έχω απελπιστεί με την κατάσταση λίγο, από τα ποδοσφαιρικά δεν ξέρω, αλλά έχουμε και την Eurovision που στο εξωτερικό δεν την ξέρει ούτε η μάνα της και εμείς μικάλε για δισ έξοδα επειδή θα έχουμε έσοδα στον τουρισμό. Να πω Ολυμπιακούς ΟΚ, αλλά θα έρθει ο Αμερικάνος στην Ελλάδα ή ο Ευρωπαίος επειδή φιλοξενίσαμε καλά έναν διαγωνισμό που διαρκεί μόλις και μετά βίας 5 ώρες? Αμάν πια!

Επειδή τέθηκε και το θέμα λογαριασμού εγώ προ ενυδρείου (μετά δεν ξέρω) και επειδή είμαι λίγες ώρες σπίτι πλωρώνω το δίμηνο 60-70 ευρώ από τα οποία τα 48-55 ευρώ είναι δημοτικά τέλη, ΕΡΤ και φόρος. Τι σχέση έχει η ΔΕΗ με αυτά? Στην Ιταλία όπου έζησα για 5 χρόνια ερχόταν ένας λογαριασμός μόνο ρεύμα, ένας μόνο νερό, ένας μόνο υγραέριο και μια φορά το χρόνο αν σε πετυχαίνανε σπίτι (εμένα ευτυχώς ποτέ) πλήρωνες την κρατική τηλεόραση RAI περίπου 50 ευρώ το χρόνο. Αν δεν είχες τηλεόραση όπως ένας φίλος δεν πλήρωσε! Και το δήμο επίσεις μια φορά το χρόνο αν ήσουνα μόνιμος κάτοικος για τα σκουπίδια περίπου τόσο. Εδώ σου λένε αφού θα πας να πληρώσεις πλήρωσε και όλα τα άλλα χωρίς περιθώριο επιλογής.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01338 seconds with 10 queries