Θέμα: Sos - Bba?
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 02-05-06, 17:46
Το avatar του χρήστη waylander
waylander Ο χρήστης waylander δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-03-2006
Περιοχή: Ν. ΕΡΥΘΡΑΙΑ ΑΤΤΙΚΗ
Μηνύματα: 49
Arrow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM
Τα φωσφορικά με τι τα μετράς?
τεστάκι sera. απλά λογκάρω την ελάχιστη ένδειξη και νομίζω οτι είναι 0,1 (θα το ξανακοιτάξω)

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues
Το ph μπορεις να το κατεβασεις μονο αμα κατεβασεις παραλληλα και το KH..
Ειμαι περιεργος να δω αν θα κανει κατι το excel..
ΥΓ Και οσο εχεις αμμωνια κρατα το ph κατω απο το 7 πασει θυσια.
το ph το πήγα μέχρι 6,7 μόνο... γιατί δεν είμαι σίγουρος πως να κατεβάσω το ΚΗ. το 5 μου βγαίνει απο Α.Ο. και βρύση για να έχω το 6 GH.

... ως αποτέλεσμα χρησημοποίησα το excel σε διπλάσια της προτεινόμενης δοσης. αποτέλεσμα μέσα σε 4-5 μέρες τίποτα από ΒΒΑ στα περισσότερα φύλλα (στην φωτό δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα απο το τι γινόταν στο ενυδρείο μου... χαλάγαν τα φύλλα από την άλγη). τώρα είμαι καθαρός και συνεχίζω με την μισή από την προτεινόμενη δόση και όταν μου τελείωσει μπορεί να μην συνεχίσω αυτή την λύπανση (FE) εκτός αν δώ διαφορά στην ανάπτυξη.

παιδιά έχω κάνει 3 αλλαγές από τότε που σχολιάζαμε την αυξημένη αμμωνια και έχει βελτιωθεί αρκετά αυριο θα κάνω την 4 αλλαγή και θα σας πω παραμέτρους πριν και μετά (... εε έπεσε και λίγο δίετα)

Υ.Γ. είχα μια μυστήρια "εξαφάνιση" μαζί με την ΒΒΑ έφυγε και το egeria densa (αυτό που είναι στα δεξιά του ενυδρείου μπροστά στο φίλτρο) βρίκα μόνο σαπισμένα άκρα
__________________
240 lt. υπό κατασκευή...
προορισμός ΔΙΣΚΟΙ !!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01492 seconds with 10 queries