Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 08-04-06, 11:26
Το avatar του χρήστη CASPER
CASPER Ο χρήστης CASPER δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-09-2005
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 679
Lightbulb

Καλημέρα σε όλους
Σήμερα το πρωί όλα τα αυγά είχαν εξαφανιστεί εντελώς !!

Τώρα αυτό δεν ξέρω τι σημαίνει... δεν είχαν γονιμοποιηθεί και τα βγάζανε οι γονείς, ή απλώς γίνανε μεζές???? Στενάχωρο παντος το θέαμα του "άδειου φύλλου"...

Τέλος πάντων.... Εχθές είχα αποφασίσει ότι θα ακολουθήσω τη συμβουλή του Τάκη (ευτυχώς δηλαδή, γιατί αλλοιώς θα τραβούσα τα μαλιά μου σήμερα!),
ετσι ώστε να είμαι προετοιμασμένή την επόμενη φορά.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
Να έχεις υπόψιν σου ότι αν τελικά αποφασίσεις να μεγαλώσεις τα μωρά θα χρειαστεί να αγορασεις και ένα μεγαλύτερο ενυδρείο (60 λίτρα είναι καλά) όπου θα φιλοξενούνται τα μωρά τους πρώτους μήνες της ζωής τους.
.
Αυτό μου είναι δυστυχώς πρόβλημα. Δε γίνεται να μπεί καινουριο ενυδρείο, λόγο... ενδοοικογενειακών... θεμάτων.
Εχω όμως ένα ... ας πούμε ενυδρειάκι... το οποίο είναι γύρω στα 35 λίτρα από πλεξιγκλάς, ή πλαστικό, που μου ειχαν φέρει κάποτε για τα παιδιά (Φυσικά χρωρίς λάμπες...). Προς το παρόν το έχω κάνει "αποθηκευτικό χώρο" για κουτιά .
Αν στην επόμενη γέννα επιχειρήσω να μεταφέρω τα αυγά στο 10ρι και αν με το καλό βγούν μωράκια, μόλις μεγαλώσουν λιγάκι να χρησιμοποιήσω το πλαστικό ενυδρείο για κάποιους μήνες μέχρι να μπορέσω να τα βάλω στο μεγάλο, γίνεται λέτε ή είναι άσκοπο?
Να το προσπαθήσω?
Αν κρίνεται πως αξίζει η προσπάθεια, πως πρέπει να είναι "εξοπλισμένο το ... μαιευτήριο? Με θερμοστάτη και φίλτρο είμαι καλά?
Τι είναι το "μπλε του μεθυλενιου" είπε ο Δημήτρης?
__________________
Μαριλένα
το καμάρι μου
....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CASPER : 08-04-06 στις 12:01
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02435 seconds with 10 queries