Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 17-03-06, 15:37
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή amano vs microsorum....συμβουλες please

αισθανθηκα οτι θα θεωρηθω παραλογος ανοιγοντας αυτο το θεμα αλλα....οι φωτογραφιες δε μου αφησαν περιθωριο αμφιβολιας...
εχοντας ακουσει για το "καθαρισμα" της αλγης των φυτων απο τις caridina japonica (αμανο γαριδες) αγορασα μια εξαδα και κατοπιν αφου μου αρεσαν αλλες 6. βρισκονται 3 μηνες στο ενυδρειο μου και ολα πηγαιναν καλα. το μονο που με ενοχλουσε ειναι πως εκλεβαν τις ταμπλετες η τα pellets που εριχνα για τα corydoras. σημερα μολις ξυπνησα κι αντικρισα το ενυδρειο φατσα μουρη η μεγαλυτερη αμανο μου (5 εκ) να τρωει ενα μικροσορουμ. δεν το εκανε κανεις αλλος γιατι εχω πλατυ γκαπυ sae, ottos,corys και δεν εχω σαλιγκαρια.. εφαγε λαιμαργα μπροστα στα ματια μου μισο φυλλο microsorum pteropous..παραθετω φωτο...
το φυλλο ειναι αυτο που μοιαζει σαν αυτα των δεντρων φαγωμενα απο καμπιες...μονο τα νευρα αφησε αθικτα..εστιαστε στο μοπανι και θα το δειτε καθαρα. στην τελευταια φωτο εκοψα το φυλλο και το φωτογραφισα εκτος ενυδρειου.
πρεπει να βγαλω τη γαριδα η ολες γιατι θα κανουν το ιδιο και οι αλλες καποια στιγμη? τρωνε οι αμανο φυτα? εχεις καποιος παρομοια εμπειρια?
συγνωμη δεν εχω καλη μηχανη και δε μπορω να εστιασω περισσοτερο...θα ηταν πολυ θολες οι φωτο
σας παρακαλω για συμβουλες...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.JPG
Εμφανίσεις:  665
Μέγεθος:  38,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2.JPG
Εμφανίσεις:  594
Μέγεθος:  45,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  3.JPG
Εμφανίσεις:  579
Μέγεθος:  49,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  4.JPG
Εμφανίσεις:  595
Μέγεθος:  13,0 KB  
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 17-03-06 στις 15:40
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02011 seconds with 12 queries