Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 04-01-18, 02:12
Το avatar του χρήστη tanganyika
tanganyika Ο χρήστης tanganyika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2017
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 218
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοεις στον πατο του φιλτρου?
Δεν σας προκαλει απορια γιατι υπαρχει αυτο το σχαρακι?
Ειναι για να μπαινει το νερο ελευθερα στο φιλτρο και να πιανει ολο το πλατος του καδου, ετσι ωστε να μη δημιουργειται channeling οπως ανεβαινει το νερο μεσα απο τα υλικα.
Βεβαια με υλικα σε σχημα δαχτυλιδιου δεν θα φανει προβλημα, αλλα αν ειναι ελαφροπετρα το υλικο ....
Aκυρο το κεραμικο εκει τοτε ! αν θυμαμαι καλα το κενο που αφηνει δεν ειναι και πολυ μεγαλο ο κλεοβουλος παρακατω αν δεν κανω λαθος εχει βαλει παλιο siporax σαν μηχανικο υλικο , δεν βαζω τιποτα και θα το εχω μονο γεματο siporax χυμα και θα παιξω με την ελαφροπετρα στο fluval .

delta εσυ που εισαι master της ελαφροπετρας , καλο ξεπλυμα και βρασιμο? γιατι προσπαθω να βρω ενα παλιο ποστ που ελεγε την διαδικασια και δεν το βρισκω.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από WiSe Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω με καλα τοποθετημένο ενυδρειακο βαμβακι στο πανω πάνω θα εισαι κομπλε... Μη τα μπουκώνεις.
ναι ηταν η αρχικη μου σκεψη να βαλω μονο πανω στο τελευταιο καλαθι για να προστατεψω την φτερωτη .. ισως εκει καταληξω απλα ελεγα να βαλω και στο απο κατω επειδη εχω καταργησει τα μαυρα σφουγγαρια , αλλα οπως ειχε και πει ο Τακης αν θυμαμαι καλα σε ενα αλλο post που ειχα ρωτησει οσα σφουγγαρια και να βαλουμε βρωμια θα μαζευουν .
__________________
Μην αφήσεις ποτέ τις αναμνήσεις να είναι καλύτερες από τα όνειρά σου...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tanganyika : 04-01-18 στις 02:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 11 queries