Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #79  
Παλιά 04-01-18, 00:07
Το avatar του χρήστη tanganyika
tanganyika Ο χρήστης tanganyika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2017
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 218
Προεπιλογή

κατανοητα ολα Τακη , το θεμα μου εμενα ειναι οτι δεν εχω μετρησει ουτε μετα την αλλαγη ποτε ...ουτε φυτα εχω (νταμαρι ειναι ..) οπως επισης δεν εκανα μετρηση οταν συνεβει αυτο με την ροη για να συμβει η πολυπαραγοντική οπως επισης οπως ανεφερα πιο πανω οι σωληνες οταν του εβγαλα και τους ξεπλυνα ηταν καθαροι μεσα ..τωρα αν εχουν γλιτσα δεν μπορω να το δω γιατι ειναι τα μαυρα spiral της fluval που δεν μπορεις να δεις μεσα ..

με λιγα λογια εγω εδω και 4 μηνες περα απο την αρχη που ειχα βαλει το μπολι (οπου ειδα νιτρικα ..και συγκεκριμενα 10 mg/l μετα απο 10 ημερες και ΝΟ2-ΝΟ3 μηδεν , λεω οκ επιασε το μπολι ..αλλαγη νερου και οκ
εστρωσε..

και απο τοτε λοιπον που μετραω πριν απο καθε αλλαγη μου , παντα 0 τα παντα ,μου εκανε εντυπωση γιατι δεν μετραω εστω λιγα νιτρικα , αλλα οπως εχω δει και απο αλλους ..σε στρωμενα φιλιτρα οι μετρησεις τους ολες ειναι 0 , με τα παραπανω λεγομενα εχω μπερδευτει λιγο αν το φιλτρο μου ειναι στρωμενο η οχι
16 saulosi μωρα εχω μεσα σε 200 λιτρο , τα οποια απλα περιμενω να καταλαβω φυλο για να απομακρυνω τα υπεραριθμα ...
εγω τα βλεπω ζωηρα , οταν με βλεπουν κολανε στο τζαμι για να φανε κλπ κλπ .
__________________
Μην αφήσεις ποτέ τις αναμνήσεις να είναι καλύτερες από τα όνειρά σου...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κλεόβουλος : 04-01-18 στις 08:43
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 10 queries