Θέμα: κυβος 60 λτ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #499  
Παλιά 12-09-17, 16:42
revolution1925 Ο χρήστης revolution1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2010
Περιοχή: aridaia
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Το 300αρι δεν έχει media box.
Το 600αρι δεν θα έρθει μεγάλο για ένα ενυδρείο 120λιτρα Νίκο? Δεν παίζει να το στεγνώσει το ενυδρείο?

Γιαυτό σκέφτηκα σαμπ πλάτης. Κρατάω το σκιμερακι μου και αν δω ότι δεν κάνει δουλειά το αλλάξω μετά με κάτι πιο μεγάλο. Κρύβω και θερμοστάτες, καλώδια και αυτό με τη αναπλήρωση πίσω..

Και μια που το αναφεραμε το σκιμμερ το έχω βγάλει απ την μπριζα 1 μήνα τώρα και δεν το δουλευω καθόλου. Νομίζω ότι το ενυδρείο είναι πιο καλά.
Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά έχω μέσα δύο κλόουν μόνο και ταΐζω ενα φυλλαράκι τροφή την μέρα. Και 1 φορά την βδομάδα target feed τα κοράλλια με pellet. Πόσο βρομιά να βγάλουν αυτά που ταΐζω? Κάνω και μια 20λιτρη αλλαγή στις 10-15 μέρες περίπου.

Το σκιμμερ το έβγαλα απ την μπριζα γιατί είχα πολύ καιρό που έπερνα με το φωτομετρο μηδενικά σχεδόν φωσφορικά. Επίσης το σκιμμερ δεν γέμιζε ούτε ένα κυπελάκι βρωμια στις 15μερες.

Τώρα αυτόν τον μήνα σπλιταραν 2 ρικορντεες, οι ακαν έχουν πριστει όλες και τα ζωανθακια μεγαλώνουν πολύ γρηγορότερα από πριν. Μπορεί και να είναι ιδέα μου αλλά νομίζω τα βλέπω πιο καλά τα ζωντανά. Απλά καθαρίζω το τζάμι μια φορά περίπου την εβδομάδα ενώ με το σκιμμερ δεν χρειαζόταν.

Οποτε σκέφτομαι ότι και να τον μεγαλώσω τον κύβο ίσως την παλέψει το σκιμερακι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries