Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 18-08-17, 00:36
Το avatar του χρήστη tanganyika
tanganyika Ο χρήστης tanganyika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-06-2017
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 218
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λάμπρος.Τ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρόβλημα σου ειναι στον αξονα της φτερωτής. Για αυτο δεν σου τραβαει νερο και για αυτο ακους και θορυβο.
Κλασικό προβλημα fluval.
Το κολπο με την αντλια ειναι καλο αλλα σκεψου να γινει διακοπη ρευματος και να μην εισαι σπιτι.
Απλά δεν θα παρει μπροστά.
λαμπρο το κοιταξα το αξονακι ...δεν ειναι σπασμενο ! και το εχω κουμπωσει κανονικα ...
τωρα μου τραβαει κανονικα νερο ...αλλα πες οτι τ αξονακι εχει προβλημα ...προβλημα ποτε μπορει να εχει ? μονο αν σπασει το συγκεκριμενο σωστα ?απλα περιπενω να δω αν κανει τον θορυβο ενω βαλω και τα υλικα μεσα ....τωρα ειναι με ανθρακα μονο ...μηπως χυπανε τα καλαθακια ...οποτε του δινω μια ευκαιρια ακομα ...να επισημανω οτι ο θορυβος δεν ειναι πολυ δυνατος ...απλα εκει που δεν το ακουγα ..αν παω κοντα το ακουω !
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimitra_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμενα στην αρχή έχει μονο θέμα και αυτί όχι παντα... Παντα πάντως το έχω γεμάτο... Υπαρχουν φορες που παιρνει αέρα και χρειάζεται να το τρομπαρω για να μπορεσει να φύγει όλο αυτός ο αέρας.... Συνήθως όμως σε καμια ωρα έχει φύγει όλος...
Εγώ έχω φτιαξει αυτοσχέδιο spraybar με ενα σωληνάκι ... Όταν είχα τα όσκαρ είχα την δική του χαζομαρα... Αλλά τώρα που το έχω φυτεμένο το έβαλα για την καλύτερη κυκλοφορία
Δημητρα εγω για τις κιχλιδες το θελω..και μ αρεσει και στο ματι η αναταραξη που κανει ..και της eheim νομιζω κανει ..απλα εχω και εναν κυκλοφορητη με την προοπτικη να τον εβαζα μαζι με την ηδη υπαρχουσα εξοδο..για καλυτερη κυκλοφορια και επειδη αρεσει και ο κυματισμος στις κιχλιδες ...δεν ξερω ομως κατα ποσο κυκλοφορητης και spray bar μπορει να κανουν πλυντηριο το ενυδρειο ...βεβαια να μου πεις αυτο το ρυθμιζω..
__________________
Μην αφήσεις ποτέ τις αναμνήσεις να είναι καλύτερες από τα όνειρά σου...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tanganyika : 18-08-17 στις 00:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01440 seconds with 10 queries