Θέμα: plexi glue
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 03-03-06, 16:52
Το avatar του χρήστη silveraro
silveraro Ο χρήστης silveraro δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Περιοχή: Athena
Μηνύματα: 90
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από shadow
παμε αλλη μια

αυτο κανει?

Tangit PVC glue 125 g
Tangit PVC-U is an adhesive containing solvents on the basis of tetrahydrofurane, suitable for
joints resistant to shear strain of pressure pipes (e.g. drinking water and gas pipes) with PVCU
fittings in accordance with the recommendations of the Plastic Pipe Association. It can also
be used for gluing cable conduits, drain pipes etc. made of PVC-U.




θα κολληθει και pvc πανω στο plexi.Aυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ειναι τοξικο
Την συγκεκριμένη κόλλα την έχω πάρει και εγώ απο το ακουαριστικ για να κολλήσω όλη την εγκατάσταση σωλήνων απο και προς το ενυδρείο. Δεν νομίζω οτι κάνει για το πλεξι. Η κόλλα που σου είπα πάντως ξανα λέω απο προσωπική χρήση είναι πολλή καλή και δεν είναι τόσο ακριβή. Λέει επάνω οτι κάνει για πλεξι και δεν είναι τοξική. Απο την άλλη το ενυδρείο τρέχει τώρα τον τρίτο του μήνα. Όσο αναφορά το ξεκόλλημα που ανέφερα παραπάνω δεν εννοούσα οτι ξεκόλλησε το σαμπ, μου είχε ξεκολλήσει η λαβή που είχα φτιάξει επάνω στα καπάκια του σαμπ μετά απο δοκιμές ανοίγματος-κλεισίματος. Με το που κόλλησα τις λαβές με αυτή την κόλλα, σολιντ ροκ. Την συνιστώ σαν μονόδρομη λύση. Μετά απο τις λαβές ξανα κόλλησα όλο το σαμπ απο την αρχή για να είμαι σίγουρος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01376 seconds with 10 queries