Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 26-06-17, 20:01
Duffy Ο χρήστης Duffy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-01-2017
Περιοχή: Τούμπα Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως ηρθες!

Ποσα χρηματα σκεφτεσαι να διεθεσεις, ωστε να παρεις και αναλογες προτασεις?
Ευχαριστώ για την μεταφορά του θέματος. Αν μπορείς να αλλάξεις και τον τίτλο σε "Αγορά εξοπλισμού για πλήρες ενυδρείο 180l" θα σου ήμουν υπόχρεος.

Διαθέτω όσο χρειαστεί για να έχω μια μακροχρόνια και αξιόπιστη λύση. Όχι φυσικά Ε1000 για ένα φίλτρο αλλά με ταβάνι τα Ε200 το πιο αξιόπιστο.

Είμαι στη φάση της λεπτομερούς καταγραφής όλων των απαραίτητων έτσι ώστε να σχεδιαστούν σωστά τα πάντα για την καλύτερη δυνατή τοποθέτηση και διάταξη μέσα στο έπιπλο.

Επίσης να αναφέρω πως πιάνουν αρκετά τα χέρια όσο αφορά τις κατασκευές οπότε για το σύνολο της κατασκευής του ενυδρείου αν υπάρχει κάτι που είναι καθαρά DIY κατάσταση αλλά και αξιόπιστο μη διστάσετε να το προτείνετε. Είμαι ανοιχτός σε όλες τις ιδέες.

Θα προσπαθήσω να φτιάξω ένα ενυδρείο και το θέλω να γίνει κόσμημα
-------------------------
Επίσης θα ήθελα να μάθω αν είναι καλύτερο να τρυπήσω το τζάμι του πάτου για την εισαγωγή και την εξαγωγή του φίλτρου ή να προχωρήσω σε κοψίματα στο πίσω μέρος του ενυδρείου.

Το ενυδρείο θα γίνει με τζάμι 10άρι triplex άψητο. (Μέχρι στιγμής. Ετοιμάζω την πρώτη μου υδροστατική μελέτη.)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Duffy : 26-06-17 στις 20:01 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01541 seconds with 11 queries