Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #330  
Παλιά 15-06-17, 16:52
Μπάμπης Ο χρήστης Μπάμπης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-02-2017
Περιοχή: Μυτιληνη
Μηνύματα: 576
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stav Εμφάνιση μηνυμάτων
Εαν πριν την αλλαγη ειχες 20 νιτρικα με 40% αλλαγη σωστα κατεβηκε στο 10.Επειδη παρακολουθω το θεμα σου θελω να σου πω δυο πραγματα(προσωπικη αποψη):1)Δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στα τεστ και ας ειναι υγρα,2)Μου εχει καρφωθει οτι ισως να μην επαρκει το φιλτρο σου.Τι θα εκανα εγω α)εαν υπαρχει στην Μυτιληνη εργαστηριο που θα μπορουσε να κανει μετρηση των νιτρικων θα εδινα νερο να κανουν μετρηση νιτρικων,β)οταν θα ειχα την οικονομικη δυνατοτητα θα επαιρνα ενα καλυτερο φιλτρο.
Καλη συνεχεια και μην τρελαινεσαι, χομπι κανουμε εαν ειναι να σακατευτουμε με βαρελια και συνεχομενες αλλαγες νερου και εαν ειναι να δινουμε συνεχως λεφτα αυτους τους δυσκολους καιρους τοτε καλυτερα να το γυρισουμε στο γκολφ ποιο οικονομικο θα ειναι.

Εμπιστοσύνη στα τεστ σίγουρα δεν μπορούμε να έχουμε από τη στιγμή που είναι με αντιστοιχία χρώματος και μάλιστα με τέτοιο εύρος Νιτρικων ανά τεστ. Θα δω αν θα μπορέσω να πάω στο χημειο του κράτους και με ποια δικαιολογία.

Φίλτρο είναι στο πρόγραμμα να αγοράσω Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο.

Σε ευχαριστώ
-------------------------
Το ενυδρείο γέμισε με νέα μικρά σαλιγκάρια, ενώ βλέπω και καμιά 10αρια νέα μικρά ψαράκια.
-------------------------
Μετά από 24 ώρες με μια φορά ελαφρύ τάισμα τα νιτρικά παραμένουν στο 10.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μπάμπης : 15-06-17 στις 16:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01418 seconds with 10 queries