Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 13-05-17, 11:25
Το avatar του χρήστη Giannis RPG
Giannis RPG Ο χρήστης Giannis RPG δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2016
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους. Ο γραπτός λόγος διαστρεβλώνεται εύκολα στις μέρες μας, είναι πασιφανές το νόημα του νήματος σε όσους ασχολούμαστε με υπευθυνότητα και ευσυνειδησία με το χόμπι. Πόσο μάλλον, όταν αναφερόμαστε σε ανθρώπους που έχουν καλλιεργήσει δεσμά αγάπης και φροντίδας για τα ζωντανά, μετά απο ενασχόληση πολλών ετών.

Η παρατήρηση μου αφορούσε το νεόκοπο στο χόμπι που μπαίνει στο φόρουμ να διαβάσει και να ενημερωθεί. Και δεν έχει τη δυνατότητα να παρακολουθήσει τα βίντεο (στο tablet δεν μπορώ να τα δω και μπήκα απο το desktop) και διαβάζει έναν πηχυαίο τίτλο.

Είναι προφανές ότι απευθύνεται σε αυτούς που συνειδητά βασανίζουν ζωντανά. Και αρνούνται να δείξουν στοιχειώδη κατανόηση στις ανάγκες τους, μετά απο συστηματική προσπάθεια με επιχειρηματολογία μελών του φόρουμ. Είναι ευνόητο σε όσους "νιώθουμε"

Η ένσταση μου σχετίζεται με την εσφαλμένη ερμηνεία που μπορεί να γίνει απο τον αρχάριο που διαβάζει. Η ταπεινή μου άποψη , είναι πως δεν προσφέρουν κατι οι χαρακτηρισμοί σε ένα παιδί που ακόμη δε βρίσκεται σε θέση να κωδικοποιήσει όρους και έννοιες του χόμπι. Ο δε ανιωθος, ούτε καν θα μπει στη διαδικασία να αντιληφθεί την πραγματικότητα.

Πολλοί χομπιστες του φορουμ, όπως ο delta, ο κ.Τακης, ο κ. Κλεόβουλος και άλλοι πολλοί, μεταλαμπαδευσαν τις βαθύτατες γνώσεις τους και χάρη σε αυτές χαίρομαι το χόμπι και τους είμαι ευγνώμων. Θεωρώ πως το χιούμορ αρκεί, γέλασα πραγματικά, όπως παλιότερα και με ενα βίντεο του delta με τον "κούκλο" ισπανόφωνο μονοδοντη.

Ούτε θιχτηκα, ουτε πολύ περισσότερο είχα διάθεση να θίξω. Ευχαριστώ για τη δυνατότητα που μου δόθηκε να εκφράσω την απορία μου, σε καμία περίπτωση δεν ήταν κακεντρεχής. Ζητώ συγγνώμη για το μεγάλο διευκρινιστικό ποστ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01497 seconds with 11 queries