Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 31-03-17, 00:27
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από loupo68 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέμη,όντως κατάλαβα τι εννοείς!

Ο diffuser λειτουργεί,αλλα μαζί με τις ψιλές φυσαλίδες,αφήνει και αρκετές μεγάλες.Έχω σφίξει το καπάκι όσο μπορώ(χωρίς να το σπάσω),αλλά πάλι αφήνει μεγάλες φυσαλίδες.
Έχω 2 ερωτήσεις:
1.Τον diffuser τον γεμίζω νερό μέχρι επάνω στο κεραμικό?
Το έχω λίγο πιό κάτω,μήπως φταίει αυτό για τις χοντρές φυσαλίδες?
2.Αυτό πρου πρότεινες με την κόλα,θα κλείσει το λίγο κενό που προφανώς υπάρχει ανάμεσα στο κεραμικό και στο βιδωτό καπάκι(από εκεί από το πλάι δείχνει να χάνει).Μετά όμως,το κεραμικό θα είναι μόνιμα κολημένο στο καπάκι,σωστά?Το κεραμικό παραμένει πάντα το ίδιο και απλά καθαρίζεται?Γιατί στην αρχή νόμιζα ότι αλλάζει κάθε τόσο,οπότε το κόλλημα θα το αχρηστεύσει.
Λοιπον απανταω στις ερωτησεις σου:
1.οχι δεν τον γεμιζεις μεχρι πανω,λιγο παραπανω απ τη μεση και δεν εχει να κανει αυτο με τις χοντρες φυσαλιδες..
2.Εγω χρησιμοποιω UHU στιγμης super glue και ναι θα κλεισει ως επι το πλειστον το κενο,τωρα αμα πεταει αραια κ που καμια χοντρη φυσαλιδα δε χαλασε ο κοσμος..Το θεμα ειναι να μην πεταει πολλες χοντρεςΣφιξε οσο παιρνει κ μετα βαλε κολλα γυρω γυρω.
οχι το κεραμικο δεν θα ναι μονιμα στο καπακι,μολις το ξεβιδωσεις θα ξεκολλησει..Το καθαριζεις οταν το δεις να πιανει βρωμια-αλγη βαζοντας το μεσα σε σκετη χλωρινη για καμια ωρα ή κ παραπανω αν θες..Ξεπλενεις με αφθονο νερο κ το αφηνεις σε ενα μπολακι με νερο κ prime να φυγει εντελως το χλωριο.
στο 10 ημερο συνηθως ολοι οι διαχυτηρες αυτου του ειδους θελουν καθαρισμα..
__________________
Θέμης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01617 seconds with 11 queries