Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #766  
Παλιά 26-03-17, 22:01
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalakis Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα

ολα πανε ρολοι....

Σακη εγω δεν ρουφαω αλατόνερο...εβλεπα τον Νικο και ειχα παθει


προς το παρον κανει την δουλεια της μια αντλιουλα απο τον φωσφορο που βγηκε εκτός.

το ριακτορας ειναι και σχετικα φθηνος

https://www.aquapro2000.de/en/Aquari...er::11033.html

ΥΓ. Νίκο εδω να δεις τι εγινε...παντοφλες, τσόκαρα, πέδιλα...οτι υπηρχε...."μα καλα χρονιαρα μερα βρηκατε να δουλεψετε..."

Μιχάλη καλορίζικα και καλόδουλευτα.

Ο εξοπλισμός σου πλέον είναι αντάξιος των καλύτερων που υπάρχουν σε Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό.

Φυσικά κανένας εξοπλισμός δεν μπορεί να φέρει από μόνος του το επίπεδο.

Κατά την δικιά μου αποψη υπάρχει ένα τριπτυχο που αν εφαρμοστει θα είναι πολύ εύκολο να έρθουν τα αποτελέσματα στο ενυδρείο.

Εξοπλισμός ( ο σωστός εξοπλισμός σε όλους τους τομείς κυκλοφορία,φωτισμό,Φίλτρανση)
Ρουτινες-Συντήρηση (αλλαγές νερού,μέτρησης,καθαρισμός εξοπλισμου)
Παρατήρηση (το πιο απαιτητικό έρχεται με την εμπηρια και το διάβασμα)

Αν εφαρμόζουμε τα παραπάνω οποίας εταιρίας μέθοδο δουλέψουμε θα πάρουμε πολύ καλά αποτελέσματα.

Αυτό μια παρένθεση λόγο το ότι είμαστε λίγο Έλληνες και ξεχνάμε της υποχρέωσης μας ....
Δεν είναι προσωπικό Μιχάλη.


Τώρα στο θέμα με τον ασβεστίου δεν νομίζω ότι είναι θέμα μια φορά τον χρόνο που θα καθαρίζεις το ριακτορα και θα βάζεις υλικό θα είναι πρόβλημα να έχεις ένα κλέφτη να τραβάς τον αέρα!
Βέβαια περί ορέξεως κολοκυθοπίτα.
Καλά έκανες και έβαλες αντλία αν και είναι περιττό.

Να έχεις τον νου σου ότι ο ριακτορας ειναι δυνατός και δεν έχεις κατανάλωσης στο ενυδρείο.
Μερικές μέτρησης τουλάχιστον στο κχ είναι απαραίτητο.
Μπορεί να σου Ανεβάσει για πλάκα τα στοιχεία.

Κάτι ακόμα ο ζεολιθος δεν δουλεύει σωστά χωρίς βακτήρια.


Καλή συνεχεια να έχεις στον κόσμο των Sps και άμα κάτσει μετά το Πάσχα θα κανονίσουμε καφεδαρα!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 10 queries