Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 04-03-17, 19:40
Μπάμπης Ο χρήστης Μπάμπης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-02-2017
Περιοχή: Μυτιληνη
Μηνύματα: 576
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοντρολερ

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=63223

Δεν εννοουσα για τις λαμπες μονο...αλλα γενικως για το καπακι...να υπαρχει ενα καλος εξαερισμος...δεν εχω ανεβασει φωτο απο το δικο μου για να σου δωσω να καταλαβεις τι ακριβως εννοω... :/
Αρα το κοντρολερ ξεκιναει μονο του οτι θεωρει οτι χρειαζεται. Θερμανση ή ανεμιστηρακι. Δυστηχως τα οικονομικα (θεωρω οτι εχει ενα καποιο κοστος το κοντρολερ) δεν μου επιτρεπουν την αμεση αγορα του. Ισως να σκεφτω τον τροπο για μελοντικη τοποθετηση του αλλα δυστυχως οχι αμεσα

Επειδη το καπακι θα ειναι χωρισμενο στα 2, οπως ειπα, επικοινωνια με το νερο θα εχει το 1/3 (τα αλλα 2/3 θα εχουν μπροστα το πλεξι οποτε δεν θα ερχονται σε επαφη με την υγρασια του νερου και τη θερμοκρασια)

Νομιζω οτι με τα 2 ανεμιστηρακια 7εκ διαμετρο τρυπας και μια ιδια τρυπα για το ταισμα θα εχει η γυαλα επαρκη εξαερισμο (κανω λαθος?)
Οσον αφορα το χωρο με τις λαμπες θα κανω απο το ενα πλαϊ (απο την δεξια πλευρα που επισης υπαρχει τοιχος στα 10 εκ αποσταση) μερικες τρυπες με τρυπανι διαμετρου πχ 2εκ
-------------------------
screenshot software

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μπάμπης : 04-03-17 στις 19:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01539 seconds with 10 queries