Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=164)
-   -   90l κοινωνικο φυτεμενο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=90171)

THEOFIL7 14-02-16 22:12

90l κοινωνικο φυτεμενο
 
10 Συνημμένο(α)
Διαστάσεις: (60χ40χ45)
Όγκος: 90λ καθαρο
Κατηγορία: Κοινωνικό,Φυτεμένο τοπίο
Φυτά:pelia moss, alternathera reinecki,anubia nana,cabomba caroliniana,vallisneria asiatica,egeria densa,alternathera mini,micranthemun monte carlo,ceratophyllum foxtail,echinodorus ozelot
Ψάρια : 8 πλατυ (διαφορα)
Ασπονδυλα:γαριδες amano,red cherry,,bamboo fan shrimp(rock)
Διακοσμητικά υλικά: redmoor , πετρες γκρι, υποστρωμα eco complete panted black
Φόντο: --
Φωτισμός: 4 χ24 t5
Διάρκεια φωτισμού: 8 ωρες
Φιλτράρισμα: fluval 206
Θερμοστάτης: 150 Jagger
Λίπανση: Ολη την σειρά της Seachem
Παροχή CO2: NΑΙ

Παράμετροι:

pH: 6,9-7,2
Γενική σκληρότητα (GH): 9
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ): 10
Αμμωνία (ΝΗ3): -
Νιτρώδη (ΝΟ2): -
Νιτρικά (ΝΟ3): 5-8
Αλλαγές νερού: εβδομαδιαία 40%
Θερμοκρασία: 24-26

ozgur_hfo 14-02-16 22:27

Φοβερό ... κι εγώ θέλω. Να το χαίρεσαι φίλε.

tsiou9 14-02-16 22:33

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου Θεόφιλε. Βλέπω με 1watt/liter πας για υψηλών απαιτήσεων φυτεμένο!

Τάκης 14-02-16 22:37

Μπράβο φίλε μου
ΦΟΒΕΡΟ !!

johnpecn` 14-02-16 22:49

Ωραίο! Βλέπω και ραμσχορν και helena μαζί; Πως το κατάφερες ;εγώ οπότε δοκιμασα να βάλω ραμσχορν δεν τα είδα δεύτερη μέρα.

Πάνος 15-02-16 08:52

εχεις κανει καλη δουλεια με τα φυτα, μπραβο!
Ενώ μου αρεσει παααρα πολύ το ενυδρειο στο μπροστινο μερος...θεωρω πως χανει αρκετα λογω του "ακαταστατου" πισω μερους. Νομιζω πως αν βαλεις μια "ταξη" και πισω θα αναδείξεις ακομη περισσοτερο τη δουλεια που εχεις κανει!

corsar7 15-02-16 09:09

μπραβο σου πολυ καλο να το χαιρεσαι

tkalamat 15-02-16 09:13

Φίλε οι φωτογραφίες το αδικούν πολύ το ενυδρείο σου είναι πολύ πιο ωραίο. (στήνεις ωραία ενυδρεία αλά δεν είσαι καλός φωτογράφος) :p:p:p:p

Παρουσίασε και τα άλλα 4 αργείς. zwzwzw

isidor 15-02-16 10:36

Πανέμορφο!!!
Χίλια μπράβο.

sarpijk 15-02-16 10:57

Ομορφο! Δοκίμασε ένα μαύρο χαρτόνι για φόντο.

THEOFIL7 15-02-16 13:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sarpijk (Μήνυμα 921447)
Ομορφο! Δοκίμασε ένα μαύρο χαρτόνι για φόντο.

οκ.ευχαριστω
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 921427)
εχεις κανει καλη δουλεια με τα φυτα, μπραβο!
Ενώ μου αρεσει παααρα πολύ το ενυδρειο στο μπροστινο μερος...θεωρω πως χανει αρκετα λογω του "ακαταστατου" πισω μερους. Νομιζω πως αν βαλεις μια "ταξη" και πισω θα αναδείξεις ακομη περισσοτερο τη δουλεια που εχεις κανει!

Εχεις δικιο.μου κολησε ο διαχυτηρας και αναγκαστηκα να τον ξηλωσω και να βαλω αλλον με αποτελεσμα να δημιουργηθει ολη αυτη η ανακατωσουρα.θα το ρυθμισω και αυτο.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` (Μήνυμα 921386)
Ωραίο! Βλέπω και ραμσχορν και helena μαζί; Πως το κατάφερες ;εγώ οπότε δοκιμασα να βάλω ραμσχορν δεν τα είδα δεύτερη μέρα.

Ειχε γινει αποπνικτικη η κατασταση και εριξα 2-3 helana να "ξεκαθαρισουν" λιγο το τοπιο.......
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tkalamat (Μήνυμα 921432)
Φίλε οι φωτογραφίες το αδικούν πολύ το ενυδρείο σου είναι πολύ πιο ωραίο. (στήνεις ωραία ενυδρεία αλά δεν είσαι καλός φωτογράφος) :p:p:p:p

Παρουσίασε και τα άλλα 4 αργείς. zwzwzw

.
Teo μην με αγχωνεις.ειδες τι τραβηξαμε προχθες προσπαθωντας να κανουμε την παρουσιαση.Στην επομενη παρουσιαση (εαν οχι σιγουρα στην μεθεπομενη)θα χρησιμοποιησω την φωτογραφικη και οχι το κινητο.

tkalamat 15-02-16 14:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από THEOFIL7 (Μήνυμα 921512)
οκ.ευχαριστω
-------------------------


Εχεις δικιο.μου κολησε ο διαχυτηρας και αναγκαστηκα να τον ξηλωσω και να βαλω αλλον με αποτελεσμα να δημιουργηθει ολη αυτη η ανακατωσουρα.θα το ρυθμισω και αυτο.
-------------------------


Ειχε γινει αποπνικτικη η κατασταση και εριξα 2-3 helana να "ξεκαθαρισουν" λιγο το τοπιο.......
-------------------------
.
Teo μην με αγχωνεις.ειδες τι τραβηξαμε προχθες προσπαθωντας να κανουμε την παρουσιαση.Στην επομενη παρουσιαση (εαν οχι σιγουρα στην μεθεπομενη)θα χρησιμοποιησω την φωτογραφικη και οχι το κινητο.

Ωραίος.:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041

THEOFIL7 17-02-16 11:32

1 Συνημμένο(α)
Αλλη μια φωτογραφια


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:06.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02026 seconds with 10 queries