Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   ΓαριδοBETTA?? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=69473)

Ροδιτης 24-02-13 17:50

ΓαριδοBETTA??
 
Χαιρετω πιο τρελη κ πιο ωραια παρεα τους bettaτζιδες ;)!!! Εχω μια απορια εχω ενα ενυδρειο 85 λιτρα μεικτα 65 καθαρα με 10 καρδιναλιους,1 μονομαχο κ εναν ancistrus.. Επειδη μου αρεσουν οι γαριδουλες σκεφτομαι εδω κ λιγες μερες να βαλω αλλα πριν κανω οτιδηποτε παντα παιρνω την αποψη σας:rolleyes: Οποτε τι λετε συμβαδιζουν? Ειναι ρισκο μηπως τα ενοχλει ο μονομαχος? Αν κ ειναι ειναι παρα πολυ ηρεμος δεν ενοχλει τιποτα ακομα κ στο ταισμα δεν ακουμπαει κανεναν ουτε καν εναν μικρο τσαμπουκα.. Περιμενω τα φωτα σας :smt023

bloskas 24-02-13 17:52

για συμπληρωμα διατροφης δεν ειναι κακο μπορεις να βαλεις μερικες red cherry! :D:D

ChocolatePuma 24-02-13 17:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ροδιτης (Μήνυμα 740078)
Χαιρετω πιο τρελη κ πιο ωραια παρεα τους bettaτζιδες ;)!!! Εχω μια απορια εχω ενα ενυδρειο 85 λιτρα μεικτα 65 καθαρα με 10 καρδιναλιους,1 μονομαχο κ εναν ancistrus.. Επειδη μου αρεσουν οι γαριδουλες σκεφτομαι εδω κ λιγες μερες να βαλω αλλα πριν κανω οτιδηποτε παντα παιρνω την αποψη σας:rolleyes: Οποτε τι λετε συμβαδιζουν? Ειναι ρισκο μηπως τα ενοχλει ο μονομαχος? Αν κ ειναι ειναι παρα πολυ ηρεμος δεν ενοχλει τιποτα ακομα κ στο ταισμα δεν ακουμπαει κανεναν ουτε καν εναν μικρο τσαμπουκα.. Περιμενω τα φωτα σας :smt023

Οι περισσότερες απόψεις συγκλίνουν στο ότι ο μονομάχος θα τρώει το γόνο
Νομίζω πως το ίδιο ισχύει και για τους καρδινάλιους

Αν δεν έχεις αρκετές κρυψώνες, αρκετή moss & γενικά φυτά, θα σου έλεγα να μην το κάνεις

Επίσης εχει αναφερθει από συγχομπίστες πως "ο μονομαχος μου δεν πείραζε καμιά γαρίδα...μέχρι που δοκίμασε...", οπότε ...καταλαβαίνεις!

Ροδιτης 24-02-13 18:21

Χμμμ μαλιστα μαλλον πρεπει να απομακρυνθει απο το μυαλο μου.. Ας ακουσουμε κ καμια αλλη γνωμη..

snakepanos 25-02-13 00:05

Όσο ήρεμος και να φαινεται ο μονομαχος σου θα μπει στον πειρασμό να δοκιμασει ενα μεζε και μετα αντιο γαριδες ,,και moss να εχεις και κρυψωνες ,,ολη μερα απο επανω θα ειναι,,,

kgf12345 25-02-13 02:45

κιεγω θα σου ελεγα μην το σκεφτεσαι καν.κιεγω τα ιδια ελεγα ειναι ηρεμος δεν πειραζει τιποτα μεχρι που πηρα χαμπαρι οτι λιγοστευανε οι γαριδες.αποκει που δεν τις πειραζε,μολις πηρε φορα σε μια βδομαδα τις ξεσκισε.και οχι μονο το γονο,και τις μεγαλες.μονο mia bamboo shrimp δεν πειραζε που ειχα.ητανε μεγαλυτερη απο αυτον και εχει αλλες συνηθειες αποτι οι τσερυ που αλωνιζουνε παντου.οποτε αν θες γαριδες,μονο τετοιες θα σου προτεινα,αλλα και αυτες με επιφυλαξη. καλυτερα να το ψαξεις λιγο ακομα και να διαβασεις σχετικα.

delta66 25-02-13 14:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ροδιτης (Μήνυμα 740078)
Χαιρετω πιο τρελη κ πιο ωραια παρεα τους bettaτζιδες ;)!!! Εχω μια απορια εχω ενα ενυδρειο 85 λιτρα μεικτα 65 καθαρα με 10 καρδιναλιους,1 μονομαχο κ εναν ancistrus.. Επειδη μου αρεσουν οι γαριδουλες σκεφτομαι εδω κ λιγες μερες να βαλω αλλα πριν κανω οτιδηποτε παντα παιρνω την αποψη σας:rolleyes: Οποτε τι λετε συμβαδιζουν? Ειναι ρισκο μηπως τα ενοχλει ο μονομαχος? Αν κ ειναι ειναι παρα πολυ ηρεμος δεν ενοχλει τιποτα ακομα κ στο ταισμα δεν ακουμπαει κανεναν ουτε καν εναν μικρο τσαμπουκα.. Περιμενω τα φωτα σας :smt023

Αν σου αρεσουν οι γαριδες, φτιαξε ενα ενυδρειο μονο με γαριδες και φυτα, πανω απο 60 λιτρα ;)
Οπωσδηποτε θα βαλεις ψυξη και controller θερμοκρασιας.
Αν ειναι ευκολες γαριδες (red cherry, amano) δεν θα χρειαστεις οσμωση κλπ

Ροδιτης 25-02-13 15:18

Eυχαριστω ολους σας για τις συμβουλες σας.. Οποτε ακυρο με τις γαριδες ισως πιο μετα φτιαξω ενα γαριδαδικο..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:09.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01445 seconds with 10 queries