Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Tanganyika (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=117)
-   -   ΓΕΝΝΑ frontoza zaire blue ξανα (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=52128)

panagiotis k 26-04-11 19:09

ΓΕΝΝΑ frontoza zaire blue ξανα
 
1 Συνημμένο(α)
Νεα γεννα

kostaskich 26-04-11 20:32

kostaskich
 
να τα χαιρεσε καταπληκτικα ψαρακια:D

panagiotis k 26-04-11 20:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskich (Μήνυμα 583516)
να τα χαιρεσε καταπληκτικα ψαρακια:D

Ευχαριστω Κωστα.

ΣΤΑΜΟΣ 27-04-11 00:23

Καλησπέρα ,
έχεις προς πώληση frontozes , αν ναι θα μπορούσες να μου πεις τιμή:
Ευχαριστώ

Κλεόβουλος 27-04-11 08:47

Τα ψαράκια σου τα έχεις πάρει απο τη θηλυκιά με τη μέθοδο του "stripping" πριν ολοκληρώσουν την ανάπτυξη τους και χάσουν τον λεκιθικό σάκο.
Εκτός του ότι διαφωνώ με την "μέθοδο"
θα ήθελα να σε ρωτήσω αν διατηρείς και εκτρέφεις αυτά τα ψάρια για εμπορικούς λόγους
και να ζητήσω αν θέλεις να μας κάνεις μια παρουσίαση του ενυδρείου σου.

Πάνος 27-04-11 09:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 583631)
Τα ψαράκια σου τα έχεις πάρει απο τη θηλυκιά με τη μέθοδο του "stripping" πριν ολοκληρώσουν την ανάπτυξη τους και χάσουν τον λεκιθικό σάκο.
Εκτός του ότι διαφωνώ με την "μέθοδο"
θα ήθελα να σε ρωτήσω αν διατηρείς και εκτρέφεις αυτά τα ψάρια για εμπορικούς λόγους
και να ζητήσω αν θέλεις να μας κάνεις μια παρουσίαση του ενυδρείου σου.

η απαντηση σου βρισκεται καπου αναμεσα στα ποστ εδω..
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32219 (ποστ 6 και 7...)

panagiotis k 27-04-11 18:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 583654)
η απαντηση σου βρισκεται καπου αναμεσα στα ποστ εδω..
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32219 (ποστ 6 και 7...)

Εισαι Μ Ε Γ Α Λ Ο Σ
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΣΤΑΜΟΣ (Μήνυμα 583588)
Καλησπέρα ,
έχεις προς πώληση frontozes , αν ναι θα μπορούσες να μου πεις τιμή:
Ευχαριστώ

Καλυτερα να μιλαμε με π.μ.

Πάνος 27-04-11 19:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis k (Μήνυμα 583768)
Εισαι Μ Ε Γ Α Λ Ο Σ.

κι εσυ Κ Α Ι Ρ Ο Σ Κ Ο Π Ο Σ.....εμφανιζεσαι σαν το φαντασμα μια φορα το χρονο για να δειξεις τα προς πωληση ψαρια σου.
δεν πανε καλα οι πωλησεις στα αλλα φορα και τριγυρνας ακομη εδω..?? αφου υποτιθεται οτι μας χαιρετησες μια και καλη... (αλλα που τετοια τυχη...)

panagiotis k 27-04-11 19:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 583792)
κι εσυ Κ Α Ι Ρ Ο Σ Κ Ο Π Ο Σ.....εμφανιζεσαι σαν το φαντασμα μια φορα το χρονο για να δειξεις τα προς πωληση ψαρια σου.
δεν πανε καλα οι πωλησεις στα αλλα φορα και τριγυρνας ακομη εδω..?? αφου υποτιθεται οτι μας χαιρετησες μια και καλη... (αλλα που τετοια τυχη...)

Γιατι σε πειραζει τα ψαρια τα οποια πωλουνται στα καταστηματα 150-200 ευρω να τα αγορασουν οι συνχομπιστες απο εμενα με 35 ευρω? Ειχα την τυχη να μου ζευγαρωνουν συχνα αυτα τα σπανια ψαρια...Αυτο που κανεις δεν ειναι καλο για το forum....ξανασκεψου το και θα καταλαβεις οτι κανεις λαθος και επιπολαιες κινησεις-απαντησεις.

Πάνος 27-04-11 19:56

δε με πειραζει καθολου που τα πουλας...κι εγω πουλαω...και πολλοι αλλοι εδω μεσα...
αλλα για να ειμαι απολυτα ειλικρινεις μαζι σου...ναι, δεν μου αρεσει καθολου που προηγηθηκαν οσα προηγηθηκαν....φερθηκες οπως φερθηκες....πεσανε 2 ban (ακομη απορω γιατι δεν επεσε και 3ο μετα απο το http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32219 ) και τωρα εμφανιζεσαι μια φορα το χρονο για να δειξεις τα προς πωληση ψαρια σου.
πολλοι αλλοι πουλανε...αλλα γραφουν και τιποτα αλλο στο φορουμ.
αλλοι παλι (αν και δε θυμαμαι καποιον) ισως γραφουν μονο για πωληση (που επισης δε το θεωρω ο,τι καλυτερο) αλλα φυσικα και το σεβομαι και δε λεω τιποτα γιατι δε δημιουργησαν ποτε καποια κατασταση.....
θα μπορουσα να δεχθω οτι επεστρεψες μεταμελημενος αλλα σε αυτη την περιπτωση δε θα εκανες ποστ μονο για διαφημιση των ψαριων σου...
θα μου επιτρεψεις λοιπον να εχω μια δικαιολογημενη αρνητικη σταση απεναντι σου και οχι επιπολαιη και λαθος οπως τη χαρακτηριζεις.
κανεις λοιπον εσυ καλο στο φορουμ με τον τροπο που συμμετεχεις κι εγω κακο...οκ....αν ετσι σκεφτεσαι δε μπορω να το αλλαξω...

Κλεόβουλος 27-04-11 21:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis k (Μήνυμα 583802)
Γιατι σε πειραζει τα ψαρια τα οποια πωλουνται στα καταστηματα 150-200 ευρω να τα αγορασουν οι συνχομπιστες απο εμενα με 35 ευρω? Ειχα την τυχη να μου ζευγαρωνουν συχνα αυτα τα σπανια ψαρια...Αυτο που κανεις δεν ειναι καλο για το forum....ξανασκεψου το και θα καταλαβεις οτι κανεις λαθος και επιπολαιες κινησεις-απαντησεις.

Δεν έκανες τον κόπο να απαντήσεις στην ερώτηση μου, ούτε βλέπω καμιά διάθεση να παρουσιάσεις το ενυδρείο σου.
Αν ο λόγος που εμφανίζεσαι είναι να διαφημίσεις μόνο την "πραμάτεια" σου δεν έχει νόημα να ανοίγεις θέμα σ' αυτή τη κατηγορία.

panagiotis k 28-04-11 12:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 583825)
Δεν έκανες τον κόπο να απαντήσεις στην ερώτηση μου, ούτε βλέπω καμιά διάθεση να παρουσιάσεις το ενυδρείο σου.
Αν ο λόγος που εμφανίζεσαι είναι να διαφημίσεις μόνο την "πραμάτεια" σου δεν έχει νόημα να ανοίγεις θέμα σ' αυτή τη κατηγορία.

Εχεις δικιο Κλεοβουλε, αλλα καθε φορα που ανοιγω καποιο θεμα σπευδουν καποιοι να μου κανουν επιθεση και να μου κοψουν την διαθεση για οποιαδηποτε καλη συνεχεια. Κοιταξε στο συγκεκριμενο θεμα να δεις εαν προκαλεσα κανεναν,παρολα αυτα δεχτηκα για αλλη μια φορα επιθεση απο τον Πανο...τι να πω...

Κλεόβουλος 28-04-11 13:45

Εδώ είμαστε λοιπόν για να διαψεύσεις όσους έχουν μια αρνητική φόρτιση μαζί σου (δεν γνωρίζω τι "στράβωμα" έχει προηγηθεί και πως αντιμετωπίστηκε εκατέρωθεν).
Το χόμπι το έχουμε γιατί αγαπάμε τα ζωντανά μας και χαλαρώνουμε συζητώντας για την καλύτερη φροντίδα τους :)
Ξεκίνα λοιπόν να μας παρουσιάσεις κι εσύ την προσπάθεια σου ;)

Πάνος 28-04-11 16:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis k (Μήνυμα 583939)
Εχεις δικιο Κλεοβουλε, αλλα καθε φορα που ανοιγω καποιο θεμα σπευδουν καποιοι να μου κανουν επιθεση και να μου κοψουν την διαθεση για οποιαδηποτε καλη συνεχεια. Κοιταξε στο συγκεκριμενο θεμα να δεις εαν προκαλεσα κανεναν,παρολα αυτα δεχτηκα για αλλη μια φορα επιθεση απο τον Πανο...τι να πω...

μιλας σαν να εχει συμβει πολλες φορες αυτο το σκηνικο...ποιο θεμα ανοιξες λοιπον εκτος απο αυτο και δεχθηκες επιθεση??
ΚΑΝΕΝΑ!!! οποτε με αυτο το "καθε φορα" μονο εντυπωση προσπαθεις να δημιουργησεις...
εγω σου εξηγησα ..-αν και δε χρειαζοταν καμια εξηγηση λογω του οτι το ξερεις πολυ καλα- γιατι εχω μια προκαταληψη απεναντι σου. (την οποια μου επιβεβαιωνεις καθε φορα ανοιγοντας θεμα μονο για να δειξεις τα ψαρια που πουλας). διεψευσε με λοιπον.

panagiotis k 29-04-11 00:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 583953)
Εδώ είμαστε λοιπόν για να διαψεύσεις όσους έχουν μια αρνητική φόρτιση μαζί σου (δεν γνωρίζω τι "στράβωμα" έχει προηγηθεί και πως αντιμετωπίστηκε εκατέρωθεν).
Το χόμπι το έχουμε γιατί αγαπάμε τα ζωντανά μας και χαλαρώνουμε συζητώντας για την καλύτερη φροντίδα τους :)
Ξεκίνα λοιπόν να μας παρουσιάσεις κι εσύ την προσπάθεια σου ;)

Φιλε Κλεοβουλε, εισαι ανθρωπος με ανοιχτο μυαλο για'υτο και θα σου απαντησω. Πες μου λοιπον ποιο απο τα ενυδρεια μου (μονο frontosa εχω) θελεις να σου παρουσιασω και μολις βρω χρονο θα το κανω και θα βαλω και βιντεακια.

Κλεόβουλος 29-04-11 08:16

Χαίρομαι και θα περιμένω :)
Να μας παρουσιάσεις αυτό που θεωρείς το καλύτερο (πόσα έχεις?)

giannisqq 28-12-12 00:13

εγω παντος περιμενω...:o

maikl 28-12-12 09:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisqq (Μήνυμα 721552)
εγω παντος περιμενω...:o

Banned ειναι....πανε για καφε καλυτερα.:p

Κουραμπιές 28-12-12 19:23

Και το σημερινo βραβειο ξεθαματος παει στοοοοον μπα-νταμ-τσσσσς giannisqq!! :D

giannisqq 29-12-12 23:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 721736)
Και το σημερινo βραβειο ξεθαματος παει στοοοοον μπα-νταμ-τσσσσς giannisqq!! :D

Χαχαχαχ εχω καλό φτυάρι!!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:52.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02080 seconds with 10 queries