Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Τιτλος θεματος (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=50445)

delta66 13-03-11 13:44

Τιτλος θεματος
 
Ποσο σας επηρεαζει ο τιτλος ενος θεματος για να το διαβασετε και να συμμετεχετε/βοηθησετε στο ερωτημα?

Πχ αν βλεπετε στην κεντρικη σελιδα 5-6 θεματα με τον ιδιο τιτλο "sos" ή "βοηθεια" ή "ερωτηση", "απορια" κλπ, και δεν ξερετε καν αν μπορειτε να βοηθησετε σε καποιο απο αυτα, θα ανοιγατε να τα διαβασετε ολα?
Ή θα τα προσπερναγατε και θα ανοιγατε ενα θεμα με τιτλο κατανοητο που μπορειτε να βοηθησετε?
Πχ "γρηγορες ανασες απο τα ψαρια μου", "ασπρα στιγματα στα ψαρια μου", "πως γινεται η αναπαραγωγη μονομαχων"; "χανει νερο το φιλτρο μου" κλπ

irongud 13-03-11 13:50

πιστευω οτι η πλειοψηφια μας κανει αυτο που κανω εγω δηλαδη διαβαζει τα νεα θεματα καθε μερας οταν τελειωσει παταει σημειωσε τα θεματα ως αναγνωσμενα και την επομενη μερα παταει στα νεα θεματα. απο οτι εχω παρατηρησει μιλαμε για 2-4 σελιδες με θεματα. και ολα να τα διαβασει κανεις δε θα φαει πανω απο μια ωρα. απλα επιλεγουμε ποια εχουμε ορεξη να διαβασουμε...

Γιώργος Κ 13-03-11 15:32

Εγω τα διαβαζω ολα τα θεματα οτι τιτλο και να εχουν αλλα δε τα προλαβαινω ολα και τα διαβαζω με χρονοκαθυστερηση! :)

irongud 13-03-11 15:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ (Μήνυμα 565932)
Εγω τα διαβαζω ολα τα θεματα οτι τιτλο και να εχουν αλλα δε τα προλαβαινω ολα και τα διαβαζω με χρονοκαθυστερηση! :)

εσυ εισαι και μοντερεητορ καλε μου εκτος απο ψαροκαμμενος εχεις και το δυσκολο εργο του να μας κρατας "καλα παιδια" οποτε θες δε θες ολα πρεπει να τα διαβασεις. πιστευω ο σπυρος μιλαει για κοινο χρηστη.

Γιώργος Κ 13-03-11 15:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από irongud (Μήνυμα 565935)
εσυ εισαι και μοντερεητορ καλε μου εκτος απο ψαροκαμμενος εχεις και το δυσκολο εργο του να μας κρατας "καλα παιδια" οποτε θες δε θες ολα πρεπει να τα διαβασεις. πιστευω ο σπυρος μιλαει για κοινο χρηστη.

Και πριν γινω mod τα διαβαζα ολα!!! :D:D:smt028

irongud 13-03-11 15:54

το ψαροκαμμενος το ειπα πρωτα

Raven 13-03-11 16:13

Σωστος ο Σπυρος ! αυτο που θελει να επισημανει , ειναι οτι οταν καποιος χρειαζεται βοηθεια, θα ειχε καλυτερα αποτελεσματα και θα κινουσε το ενδιαφερων περισσοτερων, αν στον τιτλο εδινε μια ιδεα για τη φυση του προβληματος.
Και μιλαμε γι αυτους που διαβαζουν επιλεκτικα, ή δεν εχουν το χρονο να διαβασουν ολα τα θεματα.

QS-Plan 13-03-11 16:20

Είπα να το προσπεράσω αυτό το θέμα με τέτοιο τίτλο που έχει, αλλά... :D:D:D

Προσωπικά, σαν αρχάριος και χρόνο να μην έχω τα διαβάζω όλα, πάντα μαθαίνεις κάτι από οτιδήποτε διαβάζεις...

απλά, καλό θα ήταν, πέρα από τις όσο το δυνατόν πιο αναλυτικές πληροφορίες που καλό θα είναι να υπάρχουν στο θέμα, να είναι όσο το δυνατόν πιο περιεκτικός ο τίτλος, ώστε ακόμη και αυτοί οι οποίοι δεν έχουν χρόνο να διαβάζουν τα μηνύματα, να "προσελκυστούν" ώστε να υπάρχουν και οι απαντήσεις από τους γνώστες...

επίσης, λίγο άσχετο απο το θέμα, καλό θα είναι πριν τη δημοσίευση ενός θέματος να γίνεται αναζήτηση ώστε να αποφέυγεται διπλοτριπλοποστάρισμα...

ΥΓ.: Παράδειγμα, αυτό το ποστ.... http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=50452 άντε βγάλε άκρη τι να εννοεί το ποιητή....

Πάνος 16-03-11 00:44

ειναι πολυ σημαντικο για την καλυτερη λειτουργια του φορουμ ο τιτλος να αντιπροσωπευει και το περιεχομενο του θεματος.
χαιρομαι που το επισημαινεις Σπυρο.

lingistis 16-03-11 01:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 565891)
... θα ανοιγατε ενα θεμα με τιτλο κατανοητο που μπορειτε να βοηθησετε?

ναι έτσι, γιατί...

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 565949)
πέρα από τις όσο το δυνατόν πιο αναλυτικές πληροφορίες που καλό θα είναι να υπάρχουν στο θέμα, να είναι όσο το δυνατόν πιο περιεκτικός ο τίτλος



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01473 seconds with 10 queries