Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Αρχάριοι γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Επιτέλους τέλος!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49910)

QS-Plan 28-02-11 21:15

Επιτέλους τέλος!!!
 
Πλάκα πλάκα, δεν πέρασε πολύς καιρός......
Μόνο 1,5 χρόνος ώσπου να τελειώσω τα ενυδρεία μου...

Ξεκίνησα με ένα 90ρι το οποίο ήταν το γνωστό στοιχειωμένο ενυδρείο μου και στην πορεία μου προέκυψε και ένα 120ρι... και η πλάκα είναι ότι το 120ρι τελείωσε πιο πριν από το 90ρι...

Στο 90ρι μου βρίσκονται ξιφοφόροι, μηλοσαλίγκαρα και white convict cichlids, ενώ στο 120ρι julidochromis transcriptus και neolamprologus brevis...

Παρουσίαση και των 2 θα γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Στα επόμενα σχέδια.... το καρφουρίσιο 54ρι, αυστηρά και μόνο με τα neolamprologus brevis και ελπίζω μέσα στο καλοκαίρι να έχω έτοιμο και ένα 2μετρο 400ρι Malawi...

Ίδωμεν.... υπομονή έχω....

georgis4 28-02-11 21:25

Τα brevis κσι τα ματια σου.Κααααποια στιγμη πιθανον να στησω ενα ενυδρειο μονο για αυτα οποτε ξερεις απο ποιον θα ζητησω ψαρακια που θα εχει απο γεννες :D

kostaskich 28-02-11 21:26

kostaskich
 
κωστα το 2 μετρο που ανεφερες μαρεσε.οτι πρεπει για haplochromis:D:D:D

QS-Plan 28-02-11 21:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgis4 (Μήνυμα 559751)
Τα brevis κσι τα ματια σου.Κααααποια στιγμη πιθανον να στησω ενα ενυδρειο μονο για αυτα οποτε ξερεις απο ποιον θα ζητησω ψαρακια που θα εχει απο γεννες :D

Γιώργο, είναι απίστευτα μωρούλια....
μακάρι να αρχίσουν να μου γεννάνε.... δίπλα είμαστε...

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskich (Μήνυμα 559755)
κωστα το 2 μετρο που ανεφερες μαρεσε.οτι πρεπει για haplochromis:D:D:D

Κώστα, με τα κουκλιά σου θα το γεμίσω...

kostaskich 28-02-11 23:02

kostaskich
 
στην επομενη εκθεση ,παντα με υγεια ,θα σας τρελανω ηδη αρχισα να εχω νεα ειδη
haplochromis:p:p:p

QS-Plan 28-02-11 23:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskich (Μήνυμα 559826)
στην επομενη εκθεση ,παντα με υγεια ,θα σας τρελανω ηδη αρχισα να εχω νεα ειδη
haplochromis:p:p:p

για την επόμενη έκθεση έχω ήδη παραγγείλει φούμο, παγίδες, τεράστιες απόχες και ένα μπανεράκι που θα λέει "ΚΩΣΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ HAPLOCHROMIS!!! ________________ " (η θέση για το όνομα θα παραμείνει κενή μέχρι να αποφασίσω ποιός θα τις πάρει για να μου τις δώσει....)

kostaskich 28-02-11 23:47

kostaskich
 
μπα θα τις φιλαω καλα τισ κιχλιδες μου

QS-Plan 28-02-11 23:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kostaskich (Μήνυμα 559869)
μπα θα τις φιλαω καλα τισ κιχλιδες μου

γελάω.... γιατί τόσες μέρες είμαι τόσο κοντά στις κιχλίδες σου στην έκθεση παραφυλώντας πότε θα φύγεις... μου φαίνεται πως μπροστά δεξιά στην φωτο σου φαίνομαι κι εγώ....

snakepanos 28-02-11 23:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 559734)
Πλάκα πλάκα, δεν πέρασε πολύς καιρός......
Μόνο 1,5 χρόνος ώσπου να τελειώσω τα ενυδρεία μου...

Ξεκίνησα με ένα 90ρι το οποίο ήταν το γνωστό στοιχειωμένο ενυδρείο μου και στην πορεία μου προέκυψε και ένα 120ρι... και η πλάκα είναι ότι το 120ρι τελείωσε πιο πριν από το 90ρι...

Στο 90ρι μου βρίσκονται ξιφοφόροι, μηλοσαλίγκαρα και white convict cichlids, ενώ στο 120ρι julidochromis transcriptus και neolamprologus brevis...

Παρουσίαση και των 2 θα γίνει σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Στα επόμενα σχέδια.... το καρφουρίσιο 54ρι, αυστηρά και μόνο με τα neolamprologus brevis και ελπίζω μέσα στο καλοκαίρι να έχω έτοιμο και ένα 2μετρο 400ρι Malawi...

Ίδωμεν.... υπομονή έχω....




Καλλιο αργα παρα ποτε φιλε μου ,αλλα αν κρινω απο τον χρονο που εκανες να στησεις τα ενυδρεια σου το 2μετρο θα τελειωσει σε 3 χρονια .

QS-Plan 01-03-11 00:01

χαχαχαχαχαχα Πάνο... πες το ψέμματα....

εκτός αν το κάνω από φυσητό γυαλί για να σταντάρουμε την δεκαετία....

dini 01-03-11 00:05

τα κονβικτ με τους ξιφοφορους συμβιωνουν αρμονικα?ποσο μεγαλα ειναι?δεν επιτιθενται στους ξιφοφορους?εγω οταν ειχα παλιοτερα τα ειχα μονα τους γιατι ειχαν μεγαλωσει αρκετα και ηταν ιδιαιτερα αγρια ιδιως οταν αναπαραγονταν.
-------------------------
http://www.aquahobby.com/gallery/e_convict.php

QS-Plan 01-03-11 00:05

όπως και σε όλες τις κιχλίδες ιδιαίτερα όταν είναι σε περίοδο αναπαραγωγής... κατά τ'άλλα, δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα...

kostaskich 01-03-11 00:20

kostaskich
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 559872)
γελάω.... γιατί τόσες μέρες είμαι τόσο κοντά στις κιχλίδες σου στην έκθεση παραφυλώντας πότε θα φύγεις... μου φαίνεται πως μπροστά δεξιά στην φωτο σου φαίνομαι κι εγώ....

σωστος εσυ εισαι, αλλα μαλλον εφευγες απογοητευμενος:D:D:D

kingrim 01-03-11 00:54

αντε με το καλο και το 2μετρο (να φανταστω οτι θα φυγει ενας καναπες για μπει :) )

QS-Plan 01-03-11 01:06

Γιάννη, στο γραφείο είναι και τα δύο μου τα ενυδρεία....
σπίτι έχει μόνο το μονομαχοενυδρείο....
πιθανώς να βρεθεί στο σπίτι και το 54ρι με τα μπρέβις...
στο γραφείο μου περισσεύει ένας τοίχος στα 3-3,5 μέτρα.... για εκεί το ζαχαρώνω το 2μετρο....

bokostas 01-03-11 01:09

Ε τότε γιατί όχι 3μετρο?? Μην κάνεις εκπτώσεις στα όνειρά σου.:D

QS-Plan 01-03-11 01:16

βρεεεεεεε.... μην μου βάζεις ιδέες.... θα με πάνε σηκωτό...... και μετά ποιός ακούει και την Αθηνά.... "καλά βρε υπερβολικέ, είπαμε στην αρχη για εναμισάρι, μετά το πήρες στα 2 μέτρα, είπα εεεε... μιας που σου αρέσει γιατί όχι... και τώρα 3μετρο?????"

πάντως... δεν είναι και άσχημη ιδέα....

kingrim 01-03-11 01:32

ναι μονο μην βρεθεις στον κατω οροφο με 3μετρα ενυδρειο :)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01782 seconds with 10 queries