Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλες κιχλίδες Ν. Αμερικής (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Γεννητούρια - Apistogramma viejita (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=4704)

Emmanuela 11-02-03 16:13

Γεννητούρια - Apistogramma viejita
 
Και ναι, θελω να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας!!!!!!!!!!!!!! Τα apistogramma viejita εχουν μωρακια!!!!!!!!!!!!!

Οποιος θελει ας δωσεικαμια συμβουλη οσο αφορα το ταισμα, αν πρεπει να τα αφησω εκει η να τα βαλω σε αλλο ενυδρειο, αν υπαρχει κυνδινος να μου τα φανε τα ραμιρεζι κλπ !

Και αν ειναι κανεις που θελει να του δωσω αμα με το καλο μεγαλωσουν μου λεει!

Ειμαι τοσο μα τοσο χαρουμενη!!!!!!!

:D :D :D :D :D :D

Giorgos 11-02-03 17:00

Συγχαρητήρια Emmanuela!

Ξεκίνα πρώτα λέγοντας μας το μέγεθος του ενυδρείου, τι άλλα ψάρια και πόσα έχεις μαζί με τα Αpistogramma viejita και τι διακόσμηση έχεις στο ενυδρείο. Καλό θα ήταν να μας έλεγες και pH-GH-KH.

Emmanuela 11-02-03 17:09

Το ενυδρειο ειναι 60 λιτρα και μαζι τους ζουν αλλα 3 ραμιρεζι.
Το ενυδρειο στο πισω μερος του ειναι πυκνοφυτεμενο, μπροστα εχει χωρο για κολυμπι και μερικα χαληλα φυτα, επισης εχει 2 σπηλιες χωμενες στα πισω φυτα. Απο χαλικι εχω χαλαζιακη αμμο.

ph: 6,5
KH: 5 dKH
GH: 8 dGH

polleni 11-02-03 17:51

Τέσσερα (1 + 3) πανε στον θείο Γιώργο..

Emmanuela 11-02-03 18:52

Κατσε πρωτα να ζησουνε και βλεπουμε ! :D :D :D
Παντως σιγουρα 4 θα ερθουν σε σενα και 2 στον αγαπητο zincfree :)

ASCCO1 11-02-03 21:11

θελω και εγω αν μεινουν καποια :? :?

Emmanuela 12-02-03 22:06

Σημερα προσπαθησα να τα μετρησω και δεν ειναι πανω απο 15!

Τελος παντων... Εχουν ξενικησει να ψιλοκολυμπανε. Θελω να τα ταισω με artemia salina (ζωνταντη καλλιεργεια που εχω) αλλα δεν ξερ πως... Δηλαδη θα πεταξω μεσα στο ενυδρειο τα artemia?και που θα τα δουν τα μικρα ωστε να τα φανε? :?: :?: :?: :?:

Ελπιζω παντως να μου ζησουν! και θα δωσω 4 στον polleni. 2 στον zincfree και ASCCO1 απο οτι φανταζομαι κανενα ζευγαρι? Πες μου για να ξερω :)

ASCCO1 14-02-03 13:19

υπαρχουν αρκετα κιτ στο εμποριο ,οπου μπορεις να φτιαξεις αρτεμια,πρεπει να ταιστουν οποσδηποτε με αρτεμια?? η τροφη σε σκονη ???δεν κανει,
αν υπαρξει ζευγαρι που να περισευει, βεβαια το θελω :D

Cydox 19-12-05 00:56

!!
 
Συγχαρητηρια Emmanouella ... πραγματικα πολυ ενδιαφερουσες οι αμερικανες ε? εγω εχω 1 ζευγαρακι Ap.cacatuoides σε 120 lt αλλα ακομη δεν εχουν γεννησει... αν περισεψει κανενα ζευγαρακι θα ηθελα ευχαριστως.. Τα apistogramma ειναι καταπληκτικα δεν το μετανιωσα.. γιατι ειμουν αναμεσα σε malawi kai αμερικανες οταν εστηνα το ενυδρειο :D :D (λιγο μπελαλιδικες συνθηκες νερου αλλα δε βαριεσαι..ειναι πανεμορφα ψαρια :) )

halvas69 19-12-05 01:15

Xo,xo xo merry x-mass
Η αγάπη άργησε μία μέρα, στην περίπτωση σου 2 χρόνια :)
Το κάθε ποστ δίπλα γράφει και την ημερομηνία που γράφτηκε.
Στην περίπτωση της Εmmanuela ....... 11-02-03 !!!

Cydox 19-12-05 21:57

XAxaXaXaXa nai exthes to brady to eida meta to post moy... lythika na gelaw ma toso vlakas? :smt081 :smt081 :smt081 eida apistogramma kai bhka..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01325 seconds with 10 queries