Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Το τελευταίο μου απόκτημα. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=31396)

panagiotis265 02-04-09 20:33

Το τελευταίο μου απόκτημα.
 
2 Συνημμένο(α)
Καλησπέρα σε όλους.Σας δείχνω τον τελευταίο μονομάχο ου αγόρασα και δεν σας παρουσιάζω το ενυδρείο του γιατί ακόμη είναι άδειο :( (απο φυτά).
Για την ώα έχει λίγη java και λίγο κερατόφυλλο που επιπλέουν.

theodor72 02-04-09 21:34

Ομορφούλης είναι Παναγιώτη. Να τον χαίρεσε !

Καλά, τελικά πόσους έχεις;:confused:

panagiotis265 02-04-09 21:38

5 Αρσενικούς και 4 θυληκιές. . . :smt101

Raven 02-04-09 21:43

Κουκλος ειναι !

nikosm1 02-04-09 22:05

Απίθανος

Πάνος 02-04-09 22:14

πανεμορφος!!! να τον χαιρεσαι!

dragan89 02-04-09 22:18

Πολυ ομορφοςς...να τον χαιρεσαι!!!:p:p:p

freediver 03-04-09 18:16

Μπάνικος! Να σου ζήσει!

Gojoy 03-04-09 18:50

Πολυ ομορφος ο μονομαχος σου,θελω και εγω να παρω ενα ιδιο αλλα τα petshop της Ορεστιαδας δεν εχουν ασπρο.Να τους χαιρεσε παντος.Και τωρα θελω να μου πεις κατι που με εχει απασχολισει αρκετ τον τελευτεο καιρο.Προσπαθισα αρκετες φορες αναπαραγωγη και δεν γινετε τιποτα,εχω αγανακτισει.Λιπον χθες που τα χορισα τον αρσενικο στο 15 λιτρων που εχω και την θηλικια σε ενειδρυο 40 λιτρων με platy.Συμαιρα το πρωι ιδα κατι και επαθα.το θηλικο εακνε μια φολια μεγαλυτερη του αρσενικου.Ειναι δυνατον αυτο,εχω τρελαθει,μιπος ειναι η θηλικια αρσενικια.Τα φτεριγια της ειναι κανονικα οπως καθε θηλικου,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να καταλαβω το φιλο;;;;;;

panagiotis265 03-04-09 21:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Gojoy (Μήνυμα 345901)
Πολυ ομορφος ο μονομαχος σου,θελω και εγω να παρω ενα ιδιο αλλα τα petshop της Ορεστιαδας δεν εχουν ασπρο.Να τους χαιρεσε παντος.Και τωρα θελω να μου πεις κατι που με εχει απασχολισει αρκετ τον τελευτεο καιρο.Προσπαθισα αρκετες φορες αναπαραγωγη και δεν γινετε τιποτα,εχω αγανακτισει.Λιπον χθες που τα χορισα τον αρσενικο στο 15 λιτρων που εχω και την θηλικια σε ενειδρυο 40 λιτρων με platy.Συμαιρα το πρωι ιδα κατι και επαθα.το θηλικο εακνε μια φολια μεγαλυτερη του αρσενικου.Ειναι δυνατον αυτο,εχω τρελαθει,μιπος ειναι η θηλικια αρσενικια.Τα φτεριγια της ειναι κανονικα οπως καθε θηλικου,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να καταλαβω το φιλο;;;;;;

Καταρχάς άν ήσουν ποιό κοντά θα μπορούσα να σου βρώ ένα άσπρο απο εκεί που πήρα τον δικό μου.
Τώρα γι'αυτό που λές με την φωλιά έπαθα το ίδιο και η θυληκιά ήταν αρσενικός απλά όταν τον πήρα ήταν πολύ μικρός και δεν φαινόταν το φύλο του μιάς και είναι μονομάχος με κοντά πτερύγια.

Raven 04-04-09 01:01

Εχω ακουσει οτι μερικες φορες μαζι με τις θηλυκιες στην εισαγωγη μπορει να γινει λαθος και να βαλουν και κανεναν αρσενικο plakat με κοντα πτερυγια. Μηπως σου συμβαινει αυτο; αν και θα ηταν μαλλον ευτυχημα μιας και οi plakat ειναι αρκετα σπανιοι στην Ελλαδα , ενω θηλυκιες βρισκεις αρκετα ευκολα !.

Gojoy 04-04-09 09:38

1 Συνημμένο(α)
Μαλλον αυτο συμβενει φιλε Raven , γιαυτο τωρα τελευτεα αρχιζει να ψιλοκηνηγαει τα Platy μου.Παντος θα παω το συντομοτερο δυνατον σε petshop για να αγορασω μια κανονηκη θηλικια επιτελους.Δεν μπορω να φανταστω, πως δεν το ειχα σκεφτει αυτο καθολου και εβαζα δυο αρσενικους να ζευγαροσουν και σκεδον σε καθε δοκημη που τα εκανα κοντευαν να σκοτοθουν!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ RAVEN ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ.
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο PLAKAT ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ ΜΟΥ

Ηλίας 04-04-09 09:50

Πολυ ωραιος!!

Raven 04-04-09 13:32

Κι ομως εχεις θηλυκια. Ισως απλως να μην ειναι ετοιμα για ζευγαρωμα τα ψαρια σου , γι αυτο δεν τα εχεις καταφερει ακομα. Η κανεις λαθος στην διαδικασια. Βαλε την θηλυκια σε ενα ενυδρειακι διπλα στο ενυδρειο του αρσενικου να βλεπονται,και καλη διατροφη με ζωντανες ή κατεψυγμενες τροφες.Μετα πο 5-6 μερες ξαναδοκιμασε να τα βαλεις μαζι.
Δες πως ειναι οι plakat αρσενικοι.

Gojoy 04-04-09 20:43

Tα ενειδρυα τα εχω διπλα διπλα και καθημερινα βλεπονται,τα ταιζω με bloodworms και τα εχω και τα δυο στους 28 βαθμους.Απλα η διθεν θηλικια οταν πηγα να την αγορασω τον ρωτισα ποσο χρονον ειναι και μου ειπε οτι ειναι 3 μινων,τωρα ειναι 4 μινων περιπου , ειμαι σχεδον συγουρος οτι απλα δεν εχει αναπτυχθει οσο πρεπει.Δηλ.τα φτεριγια του ειναι ακομα μικρα.Ασε και το οτι συνεχιζει να κανει φολια

mikele 06-04-09 05:50

Πολυ ωραιος!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:48.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01515 seconds with 10 queries