Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=164)
-   -   το δικο μου ΛΙΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=31152)

mitsos1969 22-03-09 23:52

το δικο μου ΛΙΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!
 
4 Συνημμένο(α)
ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΑΙ!!ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝΩ!!!

Πάνος 23-03-09 00:02

ορεξη εχεις?? θεληση εχεις?? υπομονη εχεις??
αν ναι...ΠΟΛΛΑ μπορεις να κανεις....οι περισσοτεροι καπως ετσι ξεκινησαμε...:rolleyes:
και σε αλλα ποστ σου εχουμε πει για τη συνθεση σου.....για τις γεννηστρες....για το βατραχακι.....αν ακουσεις τις συμβουλες των παιδιων...μπορεις να κανεις ενα σουπερ ενυδρειο!!!
συμπληρωσε τη φορμα στις παρουσιασεις ωστε να εχουμε παραπανω πληροφοριες για τη ρουτινα σου και τον εξοπλισμο σου...

_antonis_ 23-03-09 00:04

Συγνώμη αλλά μόνο λιτό που δεν είναι...Ότι θες βρίσκεις εδώ μέσα...τι άλλο να πω; Ξεχώρισε τα είδη, επέστρεψε όσα δε κάνουν και φτιάξε ένα πιο φυσικό περιβάλλον, αυτά! :smt045

Lsourtzo 23-03-09 01:12

όταν είδα το ενυδρείο σκέφτηκα ... " ο χριστός και η παναγία"
συγνώμη φίλε μου αλλά δεν μπορώ να περιγράψω ...
χωρίς παρεξήγηση .. έχεις πααααάρα πολύ δουλεία μπροστά σου ...
για αυτό οπλίσου με υπομονή και άκου ...
τα ξεστήνεις όλα απο μέσα ...
και διαλέγεις ένα απο τα είδη που έχεις μέσα ...
1. μονομάχος ...
2. γκάπι και πλατυ ...
3. αγκελόψαρο ...
4. ο βάτραχος δεν πάει πουθενά έτσι και αλλιώς ...

για να καταλάβεις .. τα 4 αυτά δεν πάνε μαζί ούτε ανα 2άδες ...
μόνο αφρικάνες δεν έβαλες μέσα και χρυσόψαρα ...

το ξέρω ακούγομαι σκληρός .. αλλά όταν τελειώσουμε μαζί σου ... πίστεψέ με .. θα μας ευγνωμονείς ...

πρώτα διάλεξε τι ψάρια θες και τα άλλα τα λέμε ...

Γιώργος Κ 23-03-09 01:33

Καλησπερα!!!
Εχεις πολυ διαβασμα ακομα και δυστηχως θα συμφωνησω με τους προηγουμενους!!
Απο την αλλη μερια θα πρεπει να σου πω οτι αναγνωριζω τη προσπαθεια σου να φτιαξεις ενα ενυδρειο να σου αρεσει!Το θεμα ειναι οτι οι αναγκες των ψαριων σου ειναι διαφορετικες απο τις δικες σου...Ολα στην αρχη θα σου φανουν δυσκολα αλλα με το καιρο θα δεις οτι ολα ειναι απλα πραγματακια αρκει να εχεις υπομονη!
Ελπιζω με την ιδια ορεξη που πηρες το ενυδρειο σου να διαβασεις οσο γινεται περισσοτερο και να διαλεξεις ποια ψαρακια θα κρατησεις πριν αρχισουν τα προβληματα..
Τωρα πια εχεις αλλο ενα εργαλειο ωστε να στησεις ενα ενυδρειο ακομα καλυτερο απο ολους εδω!!Δεν υπαρχει κανενας που τα ξερει τα παντα (ολα :D) ολοι μαθαινουμε καθημερινα!Ολα ειναι στο χερι σου ...:smt045

ΠΕΤΡΟΣ 21 23-03-09 01:53

Ειναι φυσικο!!!ΟΛΟΙ ετσι περιπου αρχισαμε!!
Τωρα ομως με το Ιντερνετ θα μαθεις γρηγορα εαν το θελεις!!
Διαβασμα,παρατηρηση,υπομονη και θα κανεις αλματα.
Το καταλαβες και μονοσου.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ.
:smt045

MiziGr 23-03-09 02:13

Χρειάζεσαι διάβασμα!!! Οπλίσου με υπομονή , άρχισε να διαβάζεις και εδώ είμαστε και εμείς!

Τσιόνογλου Σταύρος 23-03-09 08:49

Δες αυτό :http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=31021 και θα καταλάβεις τι δυνατότητες έχεις,αρκει να υπάρχει όρεξη και υπομονή.

Ηλίας 23-03-09 14:07

Οπως ειπανε και οι παραπανω χρειαζεσε διαβασμα, υπομονη....(να μην στα ξαναλεω ολα:D)

lucky13 24-03-09 21:14

Κάνε όλα αυτά που είπαν όλοι εδω, μόνο plz κάνε κάτι γρήγορα με το κακόμοιρο το βατραχάκι, είναι αμφίβιο και όχι ψάρι, πρέπει να βγαίνει και έξω από το νερό

Κλεόβουλος 24-03-09 21:22

Ποιός καλός πετσοπάς έκανε πάλι το θαύμα του;:smt013
Φίλε άκουσε τις συμβουλές,διάβασε και μπορείς να κάνεις πολύ όμορφο το ενυδρείο σου και προπαντός βιώσιμο για τους κατοίκους του.:smt045

duaz 25-03-09 02:23

τον τρομαξατε με το μαλακο !!!

Manos 05-08-10 11:25

ο βατραχος πως λεγεται ? θελω και εγω εναν :D

manos_samos 05-08-10 16:16

τι λιτο αυτο εχει την αρτα και τα γιαννενα τετοιο συνδιασμο δεν εχω ξαναδει:smt120.. βγαλε αμεως τον βατραχο.. ειναι αμφιβιο χρειαζεται στερια!!!!!! ΕΛΕΟΣ στν τριτη δημοτικου το μαθαινουμε αυτο... ο μονομαχος στρεσαρεται με αλλα ψαρια.. η τα σκοτωνει.. να φυγει και αυτος αμεσως..

Alex_Salonica 05-08-10 16:25

Εντάξει, νομίζω ο φίλος μας το κατάλαβε δεν χρειάζεται να το ξαναλέμε. :)
Αν έχει τη διάθεση μπορεί να κάνει κάτι πολύ όμορφο.

Μήτσο ότι βοήθεια χρειασθείς εδώ είμαστε.

POURITANOS 05-08-10 19:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manos_samos (Μήνυμα 468978)
τι λιτο αυτο εχει την αρτα και τα γιαννενα τετοιο συνδιασμο δεν εχω ξαναδει:smt120.. βγαλε αμεως τον βατραχο.. ειναι αμφιβιο χρειαζεται στερια!!!!!! ΕΛΕΟΣ στν τριτη δημοτικου το μαθαινουμε αυτο... ο μονομαχος στρεσαρεται με αλλα ψαρια.. η τα σκοτωνει.. να φυγει και αυτος αμεσως..

Πέρασε και 1 ½ χρόνος από τότε όλο και κάποια θα έφυγαν:D

Alex_Salonica 05-08-10 19:39

:smt031 :D

manos_samos 05-08-10 20:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS (Μήνυμα 469005)
Πέρασε και 1 ½ χρόνος από τότε όλο και κάποια θα έφυγαν:D

:grin:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01726 seconds with 10 queries