Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Βιαιος αποχωρισμος (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=27354)

s-vitzi 10-10-08 23:55

Βιαιος αποχωρισμος
 
Στην αγγελια που εβαλα για τα kribensis,βρεθηκε ενδιαφερομενος,ιδιαιτερα για το ζευγαρακι το οποιο τωρα εχει και καμια 20αρια μικρουλια.Επειδη δεν με ενδιαφερει να κρατησω τα μωρα και λεω να τα αφησω στην τυχη τους,αλλα θελω να δωσω το ζευγαρι,αναρωτιεμαι αν αποχωριστουν ετσι αυτην τη στιγμη απο το γονο που φυλανε,μηπως στρεσαριστουν τοσο πολυ,η θα ηταν καλυτερα να περιμενω?

PascM 11-10-08 00:44

Πόσο μικρά είναι Στέλιο??


Υ.Γ. Αύριο θα κατέβεις σύλλογα?

s-vitzi 11-10-08 01:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PascM (Μήνυμα 296203)
Πόσο μικρά είναι Στέλιο??


Υ.Γ. Αύριο θα κατέβεις σύλλογα?

Μανο,το αρσενικο ειναι 10 μηνων και γυρω στους 7 ποντους και το θηλυκο ειναι 8,5 μηνων περιπου και γυρω στους 5 με 6 ποντους.Οσο για τα μωρα τους ειναι 3 ημερων ισως και παραπανω.Για πες καμια γνωμη

Υ.Γ.:Μαλλον θα κατεβω,να παραλαβω επιτελους και τα πραγματα σου και να δω και τα acei του Apostolis.Εχω να ερθω και καιρο:rolleyes:

PascM 11-10-08 08:50

3ημερών μωρά φίλε φοβάμαι οτι θα παιδευτείς πολύ αν τα αφήσεις μόνα τους γιατί είναι
στην φάση που τρώνε από τη μαμά (έχεις προσέξει οτι μασάει και βγάζει από τα βράγχια
τροφή και τρώνε?).
Δύσκολο να τα καταφέρουν.


Υ.Γ. Θα κατέβω νωρίς να δώκω και τα seachem.

s-vitzi 11-10-08 09:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PascM (Μήνυμα 296243)
3ημερών μωρά φίλε φοβάμαι οτι θα παιδευτείς πολύ αν τα αφήσεις μόνα τους γιατί είναι
στην φάση που τρώνε από τη μαμά (έχεις προσέξει οτι μασάει και βγάζει από τα βράγχια
τροφή και τρώνε?).
Δύσκολο να τα καταφέρουν.


Υ.Γ. Θα κατέβω νωρίς να δώκω και τα seachem.

Μανο,σου ξαναλεω,δεν με ενδιαφερουν τα μωρα.Εδω λεω αμαν να βρω να δωσω τις προηγουμενες γεννες.Αυτο που ρωταω ειναι αν οι γονεις θα εχουν σοβαρο προβλημα αν τους παρω τωρα και τους δωσω

Υ.Γ.:Ελπιζω να τα πουμε απο κοντα το απογευμα

PascM 11-10-08 09:03

Ίσως περάσουν ένα stress αλλά δεν νομίζω, περίμενε και απαντήσεις άλλων όμως δεν μου
έχει συμβεί ποτέ αυτό.

chris129 11-10-08 10:10

Εμενα λοιπον μου εχει συμβει αυτο φιλε μου το οτι θα φανε στρεςς ειναι σιγουρο και μαλιστα η θυληκια περισσοτερο μολις αντιλιφθει οτι δεν εχει τα μωρα της μαζι της θα αρχισει να οργωνει το ενυδρειο μεχρι να τα βρει. Τα κριμπς ειναι πολλη καλοι γονεις και τα προσεχουν σχολαστικα τα μωρα τους.Η γνωμη μου ειναι να αφησεις λιγο να μεγαλωσουν τα ψαρακια και μετα να τα δωσεις ολα μαζι

PascM 11-10-08 10:52

....έχεις και πολύ γόνιμο ζευγάρι τι να σε κάνουμε ? :D:D:D:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:28.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01390 seconds with 10 queries