Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΑ POST (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26199)

petros 17-07-08 14:59

ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΑ POST
 
Επειδη βλεπω καποια post να μην εχουν απαντηθει απο κανενα ενω εχει περασει καποιο διαστημα , δεν θα μπορουσαν οι mods της κατηγοριας να τα απαντησουν???
Ευχαριστω

kazas 17-07-08 15:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από petros (Μήνυμα 280953)
Επειδη βλεπω καποια post να μην εχουν απαντηθει απο κανενα ενω εχει περασει καποιο διαστημα , δεν θα μπορουσαν οι mods της κατηγοριας να τα απαντησουν???
Ευχαριστω

Σωστος!!
Και εγω 8α ελεγα οσα δεν συνεχιζωνται ο δημιουργος ο ιδιος να ζηταει να κλεισουν ετσι γινονται και σε αλλα forums!;)

accnt 17-07-08 15:17

Πόσο καιρό είναι αναπάντητα δηλαδή???

Μην ξεχνάτε είναι καλοκαίρι ε????.... :D

xontros 17-07-08 15:22

Να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου?

Φαντάζεστε τι δουλειά πρέπει να ρίχνουν οι mods, όταν συζητούνται κάθε τρεις και λίγο θέματα που με ένα απλό search στο forum εύκολα βρίσκει κανείς απάντηση? Φαίνεται πως έχουμε μάθει να βρίσκουμε την εύκολη λύση, να ρωτάμε και να απαιτούμε και άμεση απάντηση, χωρίς να έχουμε κάνει μια καλή προσπάθεια να δούμε αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα στο παρελθόν! Πολλές φορές μάλιστα, βλέπω να γίνονται ερωτήσεις, να δίνεται απάντηση, και μερικά post παρακάτω, να επαναλαμβάνεται η ίδια ερώτηση!

Από την άλλη, σε πολλές ερωτήσεις, εμφανίζονται απαντήσεις του τύπου "ας απαντήσουν και οι πιο έμπειροι βέβαια, αλλά εγώ νομίζω ότι..", ή "δεν ξέρω σίγουρα, αλλά μάλλον.." κ.τ.λ., με καλή διάθεση μεν, αλλά δυσχαιρένοντας και τη δουλειά των mods, και ακόμα χειρότερα, μπερδεύοντας όσους πιθανότατα ψάχνουν μελλοντικά για το ίδιο θέμα, και διαβάζουν το ίδιο thread!

Πριν λοιπόν βιαστούμε να κατηγορήσουμε τους mods, ας φροντίσουμε να είμαστε κι εμείς οι ίδιοι πιο προσεκτικοί!

kazas 17-07-08 15:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από xontros (Μήνυμα 280957)
Να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου?

Φαντάζεστε τι δουλειά πρέπει να ρίχνουν οι mods, όταν συζητούνται κάθε τρεις και λίγο θέματα που με ένα απλό search στο forum εύκολα βρίσκει κανείς απάντηση? Φαίνεται πως έχουμε μάθει να βρίσκουμε την εύκολη λύση, να ρωτάμε και να απαιτούμε και άμεση απάντηση, χωρίς να έχουμε κάνει μια καλή προσπάθεια να δούμε αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα στο παρελθόν! Πολλές φορές μάλιστα, βλέπω να γίνονται ερωτήσεις, να δίνεται απάντηση, και μερικά post παρακάτω, να επαναλαμβάνεται η ίδια ερώτηση!

Από την άλλη, σε πολλές ερωτήσεις, εμφανίζονται απαντήσεις του τύπου "ας απαντήσουν και οι πιο έμπειροι βέβαια, αλλά εγώ νομίζω ότι..", ή "δεν ξέρω σίγουρα, αλλά μάλλον.." κ.τ.λ., με καλή διάθεση μεν, αλλά δυσχαιρένοντας και τη δουλειά των mods, και ακόμα χειρότερα, μπερδεύοντας όσους πιθανότατα ψάχνουν μελλοντικά για το ίδιο θέμα, και διαβάζουν το ίδιο thread!

Πριν λοιπόν βιαστούμε να κατηγορήσουμε τους mods, ας φροντίσουμε να είμαστε κι εμείς οι ίδιοι πιο προσεκτικοί!

Μα δεν τους κατηγορουμε απλα λεμε αν γινεται!;):confused::confused:

Τσιόνογλου Σταύρος 17-07-08 15:27

Φαντάζεστε τι δουλειά πρέπει να ρίχνουν οι mods, όταν συζητούνται κάθε τρεις και λίγο θέματα που με ένα απλό search στο forum εύκολα βρίσκει κανείς απάντηση? Φαίνεται πως έχουμε μάθει να βρίσκουμε την εύκολη λύση, να ρωτάμε και να απαιτούμε και άμεση απάντηση, χωρίς να έχουμε κάνει μια καλή προσπάθεια να δούμε αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα στο παρελθόν! Πολλές φορές μάλιστα, βλέπω να γίνονται ερωτήσεις, να δίνεται απάντηση, και μερικά post παρακάτω, να επαναλαμβάνεται η ίδια ερώτηση!

Πέστα Χρυσόστομε.

Teo 17-07-08 15:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από xontros (Μήνυμα 280957)
Να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου?

Φαντάζεστε τι δουλειά πρέπει να ρίχνουν οι mods, όταν συζητούνται κάθε τρεις και λίγο θέματα που με ένα απλό search στο forum εύκολα βρίσκει κανείς απάντηση? Φαίνεται πως έχουμε μάθει να βρίσκουμε την εύκολη λύση, να ρωτάμε και να απαιτούμε και άμεση απάντηση, χωρίς να έχουμε κάνει μια καλή προσπάθεια να δούμε αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα στο παρελθόν! Πολλές φορές μάλιστα, βλέπω να γίνονται ερωτήσεις, να δίνεται απάντηση, και μερικά post παρακάτω, να επαναλαμβάνεται η ίδια ερώτηση!

Από την άλλη, σε πολλές ερωτήσεις, εμφανίζονται απαντήσεις του τύπου "ας απαντήσουν και οι πιο έμπειροι βέβαια, αλλά εγώ νομίζω ότι..", ή "δεν ξέρω σίγουρα, αλλά μάλλον.." κ.τ.λ., με καλή διάθεση μεν, αλλά δυσχαιρένοντας και τη δουλειά των mods, και ακόμα χειρότερα, μπερδεύοντας όσους πιθανότατα ψάχνουν μελλοντικά για το ίδιο θέμα, και διαβάζουν το ίδιο thread!

Πριν λοιπόν βιαστούμε να κατηγορήσουμε τους mods, ας φροντίσουμε να είμαστε κι εμείς οι ίδιοι πιο προσεκτικοί!

Συμφωνώ απόλυτα είναι και καλοκαιράκι κιόλλας και δεν μπορούν να είναι όλη την ώρα στο φόρουμ και να απαντάνε σε ποστ που 'οντως με ένα απλό search βρίσκεις απάντηση από άλλα topic που συζητήθηκε το ίδιο πράγμα ή η απαντηση υπάρχει και σε άρθρα..Πριν λοιπόν κάνετε κάποια ερώτηση ψάξτε και στην μηχανή αναζήτης ;);)

Tolis 17-07-08 16:00

Και πριν απαντησετε σκεφτειτε δυο φορες... http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=9177

AlexandraT 17-07-08 17:18

Δεν θυμάμαι να έχει συνδρομή το φορουμ...

PascM 17-07-08 17:25

:confused::confused::smt017:smt017:smt017:smt017

glazar 17-07-08 17:48

Εγω παντως βλεπω οτι και σε ερωτησεις απο παιδια για θεματα που εχουν ξανασυζητηθει παλιοτερα θα βγουν αρκετοι και θα πουν διαφορετικες γνωμες.
Και εκτος των αλλων δεν γινεται καποιος να διαβαζει ολα τα posts που εχουν γινει παλιοτερα και ειδικα καποια θεματα που ξεπερνουν τις 10 σελιδες για να δει μηπως και εχει απαντηθει το ερωτημα που θελει να υποβαλει.
Φορουμ ειναι και σιγουρα θα υπαρξουν και ιδια περιπου θεματα απο διαφορετικους ανθρωπους που το αντιλλαμβανονται διαφορετικα.
Αλλιως θα ηταν μια σελιδα που θα γραφονταν απο 2-3 ανθρωπους και θα εμπαινε ο καθενας να διαβαζει και μονο αυτο.
Και σιγουρα δεν κατηγόρησε κανενας τους mod οι οποιοι βρισκονται και για αλλες δουλειες στο φορουμ.και σιγουρα ισχυει και το παρακατω:
Παράθεση:

accnt

...Μην ξεχνάτε είναι καλοκαίρι ε????.... :grin:

AlexandraT 17-07-08 17:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από PascM (Μήνυμα 280968)
:confused::confused::smt017:smt017:smt017:smt017

Δεν πληρώνουμε για καμιά υπηρεσία για να εχουμε και παράπονα....

makis206 18-07-08 00:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από AlexandraT (Μήνυμα 280986)
Δεν πληρώνουμε για καμιά υπηρεσία για να εχουμε και παράπονα....

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα πρέπει να ακουστεί και η άποψη που ως πρωταρχικό στόχο έχει να διατηρήσει την ποιότητα σ'αυτό το φόρουμ κάνοντάς το μια όλο και καλύτερη βάση δεδομένων για όλους εμάς.;)

Χωρίς να σημαίνει ότι αυτή η άποψη είναι απαραίτητα σωστή η λανθασμένη παραμένει καλοπροαίρετη και χωράει συζήτηση νομίζω, παρόλο που σαν φρέσκος εδώ μέσα δεν έχω ακόμα κάτι ουσιαστικό να πω όσο αναφορά το θέμα που αναπτύχθηκε.

Εννοείται πως η παρέμβασή μου είναι φιλική !:smt052

petros 18-07-08 12:48

Πρωτον δεν καταλαβαινω πως "κατηγορισα" τους mods και δευτερον δεν
μιλαω ουτε για post που απαντανε καποιοι χωρις εμπειρια ουτε για αμεσες απαντησεις μιλαω ΜΟΝΟ για post που δεν εχουν απαντηθει καθολου .
Ελπιζω αυτη τη φορα να εγινα κατανοητος

Giorgos 18-07-08 13:20

Ήταν όντως μια σωστή παρατήρηση του Πέτρου, το ότι υπάρχουν αναπάντητα μηνύματα. Είναι όντως κι αυτή μια από τις "δουλειές" που έχουν οι μοδεράτορες, αλλά λόγω καλοκαιριού, τις αφήνουμε λίγο παραπάνω.

Νομίζω ότι το θέμα έχει κλείσει... οπότε το κλειδώνω.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:47.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01861 seconds with 10 queries