Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Που γεμίζω; (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=22649)

chemical mac 03-02-08 20:26

Που γεμίζω;
 
Βοήθεια ρε παιδιά, έχω μια μικρή φιάλη CO2 χωρητικότητας μισό λίτρο, που τη γεμίζω; Υπάρχει περίπτωση να αφήσω αυτή και να πάρω γεμάτη; Τηλέφωνα και διευθύνσεις παρακαλώ :p

george 04-02-08 00:49

Τσέρτσης στη Λαγκαδά.
Κάνε μια αναζήτηση για τηλέφωνα και τα σχετικά.

chemical mac 05-02-08 18:49

τρελλό γέλιο
 
φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι έχετε περάσει από τον συγκεκριμένο...απίστευτος τύπος...άδειασε και γέμισε την μπουκάλα 3 φορές αλλά τη στρόφιγγα δεν την έφτιαξε (από όπου έχανε η μπουκάλα). Εκτός αυτού δεν καταλάβαινα τι έλεγε...:p

george 05-02-08 18:59

Eίναι περίεργος τύπος :D

Nik25 05-02-08 19:35

PIROSVESTIKI.Ειναι μαγαζι πανω στην Μοναστηριου απεναντι απο το αστυνομικο μεγαρο.Ο μαγαζατορας ειναι και φιλος μου.Θα σε εξυπηρετισει στα σιγουρα Μακη.

klaz 05-02-08 19:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 234767)
Eίναι περίεργος τύπος :D

ο κυρ τηλεμαχος ειναι σουπερ ατομο....:smt045:smt045:p

chemical mac 05-02-08 20:29

Ο άνθρωπος είναι πολύ εξυπηρετικός και δε μου πήρε φράγκο. Απλά είναι λίγο περίπτωση (με την καλή έννοια). Γνωρίζει κανείς να υπάρχει φιάλη CO2 ενός κιλού ή λιγότερο (στα καταστήματα εννοώ); Οπου έψαξα έχω βρει πάνω από 2 κιλά αλλά γνωρίζω ότι υπάρχουν και λιγότερες. Σε ένα εργοστάσιο στην Ξάνθη βρήκα και 750ml και μάλιστα ελαφρού κράματος αλλά ποιος πάει μέχρι εκεί :D (ίσως στο επόμενο ταξίδι)

harilaos 05-02-08 22:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από macblack (Μήνυμα 234795)
Ο άνθρωπος είναι πολύ εξυπηρετικός και δε μου πήρε φράγκο. Απλά είναι λίγο περίπτωση (με την καλή έννοια). Γνωρίζει κανείς να υπάρχει φιάλη CO2 ενός κιλού ή λιγότερο (στα καταστήματα εννοώ); Οπου έψαξα έχω βρει πάνω από 2 κιλά αλλά γνωρίζω ότι υπάρχουν και λιγότερες. Σε ένα εργοστάσιο στην Ξάνθη βρήκα και 750ml και μάλιστα ελαφρού κράματος αλλά ποιος πάει μέχρι εκεί :D (ίσως στο επόμενο ταξίδι)

Γιατι θέλεις μικρή φιάλη;

chemical mac 05-02-08 23:15

Για το 20λιτρο

harilaos 05-02-08 23:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από macblack (Μήνυμα 234847)
Για το 20λιτρο

Δεν σε συμφαιρει να πάρεις ένα liquid doser και να βαζει excel (άμα βαριέσαι το καθημερινό ; ) ή να βρεις κατι μικρούς πυροσβεστήρες σε μέγεθος χειροβομβίδας;

chemical mac 05-02-08 23:34

Το excel είναι ασύμφορο πλέον όσο για το άλλο πρόσεχε τι γράφεις το echelon καταγράφει :D . Η αλήθεια είναι ότι βρήκα ένα φιαλίδιο από αυτά που χρησιμοποιούν στα bar για να γεμίζουν τα αναψυκτικά, αλλά αυτό θέλει και το ανάλογο πιστόλι και μετά ξανά μανά πατέντες για το ρίξεις μέσα. Έχω ήδη μια μικρή φιάλη μισόλιτρη αλλά "χάνει" και μου 'χει σπάσει τα νεύρα (κι εγώ θα σπάσω τον φίλο σου αν τον πετύχω...βασιλάκη :D ).

klaz 05-02-08 23:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από macblack (Μήνυμα 234795)
Γνωρίζει κανείς να υπάρχει φιάλη CO2 ενός κιλού ή λιγότερο (στα καταστήματα εννοώ); Οπου έψαξα έχω βρει πάνω από 2 κιλά αλλά γνωρίζω ότι υπάρχουν και λιγότερες. Σε ένα εργοστάσιο στην Ξάνθη βρήκα και 750ml

νομιζω οτι μια τετοια εχει ο κυρ αζορες πανω στην αποθηκη.......για τσεκαρε το....:rolleyes::smt112:smt045

harilaos 05-02-08 23:47

Εγώ πάντως που είμαι φοιτητής Ξάνθη ίσως μπορέσω να σε εξυπηρετίσω αν δεν βιάζεσαι πολύ. Προς το παρών εξεταστική.
Το κακό είναι ότι δεν κατέχω απο CO2 τπτ.
Ένα μαγαζί εδώ λέγεται "Πυροσβεστικά Θράκης" αν δεν κάνω λάθος έχει πυροσβεστήρες πολύ μικρους. Δεν ξέρω αν κάνει η ίδια μποτίλια.

chemical mac 05-02-08 23:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από klaz (Μήνυμα 234861)
νομιζω οτι μια τετοια εχει ο κυρ αζορες πανω στην αποθηκη.......για τσεκαρε το....:rolleyes::smt112:smt045

Θα με σκίσει :D :D :D αλλά θα το τσεκάρω (θα μας κλείσει το σπίτι)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από harilaos (Μήνυμα 234863)
Εγώ πάντως που είμαι φοιτητής Ξάνθη ίσως μπορέσω να σε εξυπηρετίσω αν δεν βιάζεσαι πολύ. Προς το παρών εξεταστική.
Το κακό είναι ότι δεν κατέχω απο CO2 τπτ.
Ένα μαγαζί εδώ λέγεται "Πυροσβεστικά Θράκης" αν δεν κάνω λάθος έχει πυροσβεστήρες πολύ μικρους. Δεν ξέρω αν κάνει η ίδια μποτίλια.

Πυροσβεστικά Β. Ελλάδας και είναι το ίδιο το εργοστάσιο. Γι αυτό μιλούσα παραπάνω, κι έχει και ελαφρού κράματος. Τον γνωρίζω προσωπικά. Ευχαριστώ πάντως :)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:15.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01804 seconds with 10 queries