Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥ!!!(CROWNTAIL) (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=17124)

mariah 30-04-07 22:19

ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥ!!!(CROWNTAIL)
 
-+9 Παιδια η χαρα μου ειναι απεριγραπτη.Απεκτησα νεο, δευτερο μονομαχο(o πρωτος που εχω ειναι απλος veiltail), εδω και 2 μερες και ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας.Ειναι ενας crowntail.(Επιτελους υστερα απο μεγαλη αναζητηση).Το ενυδρυακι ειναι 8 λιτρα,με μικρο θερμοστατακι,χωρις φιλτρο(αλλαγη καθε 3-4 μερες),χαλαζιακη αμμο,ενα μικρο μοπανι και μια ανουμπια.Ο μονομαχος ειναι μικρουλης.Το σωματακι του ειναι πολυχρωμο.Τα κυρια χρωματα του χρυσο πορτοκαλι και η ουρα τιρκουαζ με μωβ και φουξια.Σας λεω ειναι πανεμορφος και πολυ ζωηρος.:smt054 Προσαρμοστηκε κιολας απο την πρωτη μερα.Δεν φοβαται καθολου.Τρωει με πολλη ορεξη και εχει κανει απο την δευτερη μερα μια τεραστια φωλια πανω απο την ανουμπια.Φωτογραφια θα σας δειξω μολις αγορασω νεα μηχανη.
Τον αγορασα αν ενδιαφερεται κανεις να αγορασει απο το πετ σοπ Καρχαριας πανω στη Λενορμαν.Ειχε 3-4 crowntail.Ειπε οτι αυτη την εβδομαδα θα εφερνε παρα πολλους(γυρω στους 100)Ειχε και μερικες μονομαχινες.
Παντως ο νεος μου μονομαχος εγινε η μεγαλη μου αγαπη!:smt050

maikl 30-04-07 22:39

Καλως τον δεχτηκες!!

Να σου ζησει!!;)

tsikis 30-04-07 23:13

:smt023:smt023:smt023:smt023:smt023

klaz 30-04-07 23:19

αντε καλοριζικος..!!!!!!!!!!:p:p

MiziGr 01-05-07 04:03

Να σου ζήσει!!! Περιμένουμε φωτογραφίες!!!!

pani 01-05-07 22:03

Κοντά σου θα ζήσει σαν βασιλειάς, να τον χαίρεσαι

Mariel 02-05-07 00:09

καλως τον δεχτηκες:D :D :D :D !!!!!

mariah 02-05-07 00:56

Ευχαριστω πολυ!Θα σας δειξω φωτογραφιες συντομα!:DΣας ευχαριστω πολυ ολους διοτι με βοηθησατε απο την πρωτη στιγμη να δημιουργησω ενα σωστο σπιτι για τα μονομαχακια μου.Με διαβασμα και υπομονη εμαθα πολλα πραγματα ενω πριν δεν ειχα ιδεα.Και ακομα εχω πολλα να μαθω!

Zorba_The_Freak 02-05-07 08:12

Καλωρίζικος ο λεβέντης σου και περιμένουμε φωτογραφίες.

Από το ίδιο μαγαζί είχα πάρει και εγώ πριν κανένα μήνα 1 υπέροχο crowntail και 2 εξίσου υπέροχους SuperDelta. Είχε και άλλους ωραίους μονομάχους αλλά δυστυχώς δεν είχα άλλο χώρο :(

Το επόμενο βήμα είναι να βρεθεί χώρος για μια ραφιέρα που να χωράει πολλά 15λιτρα :)

crazyio 02-05-07 15:29

Μήπως υπάρχει διεύθυνση του ΚΑΡΧΑΡΙΑ και κάποιο τηλέφωνο ?
Ευχαριστώ.

Carebean pirate 02-05-07 15:39

Τυχερή...!!:smt020
Περιμένουμε φωτος

tsikis 02-05-07 16:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από crazyio (Μήνυμα 171795)
Μήπως υπάρχει διεύθυνση του ΚΑΡΧΑΡΙΑ και κάποιο τηλέφωνο ?
Ευχαριστώ.

Εχεις pm :D

mariah 02-05-07 19:27

Λενορμαν 246 Κολωνος Τηλ. 210 5158987-8

Μου ειπε οτι θα εφερνε πολλους μονομαχους!Πατε να δειτε.:p

Zorba_The_Freak 02-05-07 19:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mariah (Μήνυμα 171877)
Λενορμαν 246 Κολωνος Τηλ. 210 5158987-8

Μου ειπε οτι θα εφερνε πολλους μονομαχους!Πατε να δειτε.:p

Δεν περνάω από εκεί με τίποτα γιατί φοβάμαι ότι δεν θα κρατηθώ και μετά δεν θα ξέρω που να βάλω τους μονομάχους που θα πάρω. :p

mariah 02-05-07 23:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Zorba_The_Freak (Μήνυμα 171895)
Δεν περνάω από εκεί με τίποτα γιατί φοβάμαι ότι δεν θα κρατηθώ και μετά δεν θα ξέρω που να βάλω τους μονομάχους που θα πάρω. :p

:grin: Σε βλεπω να πας απο'κει και να φευγεις με καμια δεκαρια μονομαχους και μετα κατευθειαν για ραφιερα...χεχεχε!:D

water polo 03-05-07 13:25

Μπραβο, περιμενουμε φωτος, να τον αγαπας.......lol
:p:p:p

crazyio 03-05-07 19:00

Thanks !!!
Λογικά απο Δευτέρα θα πάω μια βόλτα απο κεί ...
Τώρα με πόσους μονομάχους θα φύγω είναι το θέμα ... :D
έναν θέλω να πάρω..... για να δούμε αν θα έχει ..

mariah 03-05-07 20:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από water polo (Μήνυμα 172088)
Μπραβο, περιμενουμε φωτος, να τον αγαπας.......lol
:p:p:p

:smt060Tον αγαπαω παρα πολυ οπως αγαπαω και τον πρωτο.:smt050 Ειμαι ερωτευμενη και με τα δυο τα παιδακια μου!

mariah 05-05-07 16:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από crazyio (Μήνυμα 172123)
Thanks !!!
Λογικά απο Δευτέρα θα πάω μια βόλτα απο κεί ...
Τώρα με πόσους μονομάχους θα φύγω είναι το θέμα ... :D
έναν θέλω να πάρω..... για να δούμε αν θα έχει ..

Ο Καρχαριας εφερε πολλους μονομαχους αν ενδιαφερεσαι.Περασα χτες απο'κει και ειναι φανταστικοι.Εχει και crown tail σε απιθανα χρωματα.Χαιρομαι παντως που δεν τους εχει σε ποτηρακια αλλα τον καθενα σε ενυδρειο.:D

crazyio 07-05-07 20:11

:p
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mariah (Μήνυμα 172471)
Ο Καρχαριας εφερε πολλους μονομαχους αν ενδιαφερεσαι.Περασα χτες απο'κει και ειναι φανταστικοι.Εχει και crown tail σε απιθανα χρωματα.Χαιρομαι παντως που δεν τους εχει σε ποτηρακια αλλα τον καθενα σε ενυδρειο.:D

Θα πρέπει να τον επισκευτώ !! :D
Σε ευχαριστώ !:)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από crazyio (Μήνυμα 172855)
:p

Θα πρέπει να τον επισκευτώ !! :D
Σε ευχαριστώ !:)

Έτσι και έγινε .... σήμερα ήμουν στον Καρχαρία.
Έχει φέρει πάρα πολλούς μονομάχους crowntail .... όσοι σκεφτεστε να πάρετε μονομαχο (και όσοι ψάχνετε crowntail - κάποιος μου είχε πει πως έψαχνε αλλά δεν θυμάμαι ποιός... ελπίζω να δεί αυτό το ποστ) πρεπει να περάσετε απο τον Καρχαρία.
Φωτογραφίες εδώ

mariah 07-05-07 23:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από crazyio (Μήνυμα 172855)
:p

Θα πρέπει να τον επισκευτώ !! :D
Σε ευχαριστώ !:)
-------------------------


Έτσι και έγινε .... σήμερα ήμουν στον Καρχαρία.
Έχει φέρει πάρα πολλούς μονομάχους crowntail .... όσοι σκεφτεστε να πάρετε μονομαχο (και όσοι ψάχνετε crowntail - κάποιος μου είχε πει πως έψαχνε αλλά δεν θυμάμαι ποιός... ελπίζω να δεί αυτό το ποστ) πρεπει να περάσετε απο τον Καρχαρία.
Φωτογραφίες εδώ

Να τους χαιρεσαι.Ειναι και οι δυο τους πανεμορφοι.Αυτος που πηρα εγω μοιαζει με τον crowntail σου.Ειδες ποσους εχει φερει?Και να φανταστεις οτι τον μπλε τον ειδα απο κοντα και μου αρεσε πολυ!

Maverick 09-05-07 14:33

Ο μπλε φαίνεται από τη φωτογραφία για rosetail ;). Πολύ όμορφοι και οι 2, να σου ζήσουν!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:53.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01850 seconds with 10 queries