Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Μονος η συμβιωνει? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14991)

serifios 09-01-07 21:21

Μονος η συμβιωνει?
 
-+5 γεια σασ,εστησα τωρα ενα ενυδρειο φυτεμενο για μονομαχο.γνωριζετε αν μπορει να συγκατοικησει με γαριδουλεσ?:rolleyes:

Zorba_The_Freak 09-01-07 21:24

Εγώ έχω βάλει μαζί με τους δικούς μου.

Μέχρις στιγμής (από τον Αυγουστο) όλα καλά.

serifios 09-01-07 21:27

και εγω αυτοσ που πηρα στο μαγαζι ηταν σε ενυδρειο με ζωοτοκα.για τισ γαριδεσ εχω ενδοιασμουσ.

Strahos 09-01-07 21:29

εμένα πάλι τις ορμούσε μανιωδώς πριν ακόμα βγουν από την σακούλα τους, είναι στο χαρακτήρα του καθενός μάλλον

serifios 09-01-07 21:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Strahos (Μήνυμα 147484)
εμένα πάλι τις ορμούσε μανιωδώς πριν ακόμα βγουν από την σακούλα τους, είναι στο χαρακτήρα του καθενός μάλλον

ορμουσε στις γαριδεσ? δεν τισ εβαλα ακομα,θα δοκιμασω με τη σακουλα να δω πωσ αντιδρα.

deMetrIs 09-01-07 21:48

απο τι στιγμη που μιλάμε για μονομάχους δεν υπάρχει κατι που να είναι σίγουρο καθως καθε μονομάχος έχει την δική του πρωσοπικότητα αρα δεν ξερουμε αν ο δικος σου μονομαχος κανει με γαριδες ή οχι;)

Strahos 09-01-07 23:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από serifios (Μήνυμα 147488)
ορμουσε στις γαριδεσ?

ναι και μου σκότωσε και ένα apple snail μπροστά στα μάτια μου! ήταν τέρας ο άτιμος

MiziGr 09-01-07 23:30

Απίστευτο και όμως αληθινό
 
Πάντως ρε παιδιά από τα ψαράκια μας όλα μπορεί να τα περιμένει κανείς!!! Εγώ είχα στο ίδιο ενυδρείο (15λίτρα) και χωρίς να ξέρω τίποτα για τους μονομάχους έκανα το λάθος να βάλω έναν αρσενικό μαζί του. Έπειτα έφυγα για το φροντιστήριο. Γύρισα σπίτι τρομοκρατημένος και αβέβαιος για την τύχη του χρυσόψαρου (είχα πλροφορηθεί τα σχετικά από συμμαθητές) και πρός μεγάλη μου έκπληξη είδα πως το χρυσόψαρο είχε φάει το μονομάχο!!!!!

mariah 09-01-07 23:57

:confused: Μπορεις να βαλεις ενα apple snail μαζι του.Μπορει ομως και να μην ταιριαξει.Το σαλιγκαρακι θα σου καθαριζει και την αλγη.Βεβαια εγω που εχω με τον δικο μου ενα apple snail ποτε τα παει καλα μαζι του και ποτε το τσιμπαει.Τον τελευταιο καιρο μαλιστα παρατηρησα οτι οταν το σαλιγκαρι παει να πλησιασει στη φωλια του μονομαχου ο μονομαχος φουσκωνει,αγριευει και προσπαθει με την ουρα του να ριξει το σαλιγκαρακι.Λετε να σκοτωσει και το δικο μου το σαλιγκαρακι???!!

mariah 10-01-07 00:00

:smt101 Το χρυσοψαρο εφαγε τον μονομαχο???Αμαν,καννιβαλος!!!
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MiziGr (Μήνυμα 147535)
Πάντως ρε παιδιά από τα ψαράκια μας όλα μπορεί να τα περιμένει κανείς!!! Εγώ είχα στο ίδιο ενυδρείο (15λίτρα) και χωρίς να ξέρω τίποτα για τους μονομάχους έκανα το λάθος να βάλω έναν αρσενικό μαζί του. Έπειτα έφυγα για το φροντιστήριο. Γύρισα σπίτι τρομοκρατημένος και αβέβαιος για την τύχη του χρυσόψαρου (είχα πλροφορηθεί τα σχετικά από συμμαθητές) και πρός μεγάλη μου έκπληξη είδα πως το χρυσόψαρο είχε φάει το μονομάχο!!!!!


serifios 10-01-07 00:41

παιδια τις εβαλα και τις δεχτηκε μια χαρα. οι γαριδες ειναι παρανοικες φερνουν βολτα συνεχεια το ενυδρειο, κολυμπανε και μπροστα του αλλα δεν αγριευει.

mariah 10-01-07 01:42

:smt055 Μπραβο,καλο αυτο!!!!Καλη συνεχεια!:smt023
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από serifios (Μήνυμα 147550)
παιδια τις εβαλα και τις δεχτηκε μια χαρα. οι γαριδες ειναι παρανοικες φερνουν βολτα συνεχεια το ενυδρειο, κολυμπανε και μπροστα του αλλα δεν αγριευει.


Maverick 10-01-07 16:26

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, είναι θέμα προσωπικότητας ;) Αφού ο δικός σου τις δέχτηκε μέχρι τώρα, μάλλον δε θα έχεις πρόβλημα, πάντως παρακολούθα το θέμα τώρα που είναι αρχή...

pet 10-01-07 17:01

είχα βάλει κάτι ghost που μοιάζουν εκπληκτικά με τις caridina japonica, και του έφαγαν την ουρά ένα βράδυ. Το έχω ποστάρει κάπου πιο παλια.

Για τα σαλιγκάρια, ούτε συζήτηση...οι μονομάχοι τρώνε τις κεραίες (ή και όλο το σαλιγκάρι αν μπορουν). Από τη στιγμή που θα μάθουν το κόλπο, δεν σταματούν. Τα χτυπούσε με δύναμη πάνω στο τζάμι με τη μουσούδα σαν επαγγελματίας boxer.

Strahos 10-01-07 17:35

οι ghost γίνονται μεγάλες νομίζω και έχουν δαγκανούλες...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01829 seconds with 10 queries