Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2009 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=29318)

kalts.greg 31-10-09 00:57

?
 
-Κρίμα Μάκη, ίσως την άλλη φορά.
-Παιδιά ο Γρηγόρης (kalts.greg) θα έρθει από Δράμα, μόνο για τις αφεντομουτσουνάρες μας.

- Άσε Γρηγόρη! Άμα είναι γι αυτές και ειδικά για τον bokostas τζάμπα χιλιόμετρα! Ρώτα κι εμένα που τον βλέπω συχνα! Μπρρρρρ!!!

για να τον βλέπεις συχνά και να τον αντέχεις μάλλον καλός είναι .

kalaxan 31-10-09 01:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kalaxan (Μήνυμα 384366)
Όποιος έχει ευχαρίστηση να φερει 1-2 σαλίγκαρους,καλοδεχούμενα θα ήταν επίσης μπόλι και red cherries..

ΥΓ Ξεκίνησα το 17λιτρο από το Σαββάτο μονο με φυτά(προς το παρόν) και το 98λιτρο μου δεν έχει και πολύ ώριμο μπόλι..


Για όποιον δεν του είναι κόπος ενδιαφέρομαι τελικά για κανένα σαλιγκαράκι και για μπόλι.

panos1972 31-10-09 01:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kalts.greg (Μήνυμα 385254)
-Κρίμα Μάκη, ίσως την άλλη φορά.
-Παιδιά ο Γρηγόρης (kalts.greg) θα έρθει από Δράμα, μόνο για τις αφεντομουτσουνάρες μας.

- Άσε Γρηγόρη! Άμα είναι γι αυτές και ειδικά για τον bokostas τζάμπα χιλιόμετρα! Ρώτα κι εμένα που τον βλέπω συχνα! Μπρρρρρ!!!

για να τον βλέπεις συχνά και να τον αντέχεις μάλλον καλός είναι .

Δεν είπα ότι είναι κακός! Για την αφεντομουτσουνάρα σχολίασα!
Έλα να γνωριστούμε από κοντα!:p

bokostas 31-10-09 01:15

Βρε γριά κουτσομπόλα, καλά σου την είπε ο Δραμινός, αχ το ευχαριστήθηκα.:smt041
Για τον paco μιλούσα, που πήρε μύκητα από τον aquahome, γιατί ο Γιάννης δεν φάνηκε.
Εσύ βρε γεροξεκούτη πόσα χρόνια έχεις διαφορά με τη γυναίκα σου και για την κοράκλα θέλεις συνομήλικο?
Μήπως σου τελείωσαν οι κιχλιδοτροφές, να φέρω νεογέννητους ξιφοφόρους? :)

panos1972 31-10-09 01:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kalaxan (Μήνυμα 385257)
Για όποιον δεν του είναι κόπος ενδιαφέρομαι τελικά για κανένα σαλιγκαράκι και για μπόλι.

Σαλιγκάρι θα σου δώσω εγώ! Μπόλι με "στράγγισε" ο aquaman. Εάν δε βρείς θα σου βγάλω κανένα μακαρόνι από το φίλτρο!

Neos σαλιγκάρια τελικά θα πάρεις; Να φέρω;

lucy 31-10-09 09:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 385149)
Όχι βρε Λούσυ, πότε θα γνωριστούμε? Πρέπει να μαζευτούμε στη Δράμα για να σε δούμε?:smt005
.......

Κι εγώ λυπήθηκα! Κι ακόμα πιο πολύ λυπήθηκα γιατί έχω γιο 7,5 ετών :D

Η εκδρομή στην Δράμα καλοάρεσε σ'αυτούς που είχαν έρθει! Δεν το κανονίζετε πάλι; Θα σας πάω και σε νέα λιμέρια που ανακάλυψα!

kalts.greg 31-10-09 10:29

?
 
τα πράγματα που παράγγειλε η lusy θα της τα μεταφέρω εγώ στη Δράμα αφού δεν μπορεί να έρθει . και αν περισσεύει κάνα κόκκινο κλάδεμα για μένα θα σας είμαι υπόχρεος .

lucy 31-10-09 12:23

Γρηγόρη ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!! Τι να πω; .... είσαι Ψυχή!!!!

Αλέξης6 31-10-09 12:33

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μαζί με εμένα μπορει να έρθει και ένας φίλος μου που θα ήθελε να παρεβρεθεί πάρα πολύ?? (Είναι ο γνωστός απο τα μηνύματα που κατα καιρούς έχω γράψει Σάκης... :D:D:D)

Εαν γίνεται προσθέσθε στις παρουσίες και αυτόν.

Ευχαριστώ πολύ!!!

bokostas 31-10-09 13:56

Kotsos
panos1972
kalaxan
bokostas
chris129
aquaman
Alex Salonica
repanas6
gkampanis
Τσιόνογλου Σταύρος
neos
Rigel
smartcdi
nikosm1
george
Thrillos
mikenuke
paraskevi_gr
lion
SOCRATIS
theodor72
kalts.greg
paco
Σάκης

Τι ρωτάς βρε repanas6, εγώ ρωτάω που κουβαλάω τον άσχετο τον Πάνο? :p
Τα πράγματα που ζήτησε η lucy, θα τα δώσουμε στον Γρηγόρη (kalts.greg)
Τα σαλιγκάρια φέρτα παππούλη, αν δεν τα θέλει ο neos (Αντρέας), θα τα πάρει ο νέος (εγώ):).
Γιάννη (aquahome) που είσαι να φέρεις ΚΕΦΙΡ, ο άλλος τσέλιγκας (paco) δεν το έπηξε το τυρόγαλο.;)

chris129 31-10-09 14:23

οι καπνιστες ντυθειτε καλα για κανει κρυο...............γιατι μαλλον εξω θα την βγαλουμε

cpapakon 31-10-09 17:29

Θα έρθω και εγώ τελικά.
Εχει μήπως κανεις java moss; Χρειάζομαι αρκετή....
Και κλαδέματα ή φυτά που δε χρειάζεστε επίσης είναι ευπρόσδεκτα.
Ευχαριστώ.

kalts.greg 31-10-09 17:54

?
 
τελικά τα φυτά θα γίνουν ανάρπαστα μου φαίνεται .

Alex_Salonica 31-10-09 17:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chris129 (Μήνυμα 385359)
οι καπνιστες ντυθειτε καλα για κανει κρυο...............γιατι μαλλον εξω θα την βγαλουμε

Γιατί δεν έχει μέρος για καπνιστές μέσα; Όλα τα κεφέ έχουν και τραπέζια καπνιστών.. Αν όχι να αλλάξουμε καφέ.. :p

GIORGOSKARA 31-10-09 20:05

θα ερθω και εγω στην παρεα

bokostas 31-10-09 22:54

Kotsos
panos1972
kalaxan
bokostas
chris129
aquaman
Alex Salonica
repanas6
gkampanis
Τσιόνογλου Σταύρος
neos
Rigel
smartcdi
nikosm1
george
Thrillos
mikenuke
paraskevi_gr
lion
SOCRATIS
theodor72
kalts.greg
paco
Σάκης
cpapakon
GIORGOSKARA

Χρήστος και Γιώργος οι τελευταίοι "δηλωσίες".
26, να τ' αφήσω? Καλά ούτε 30 δεν θα είμαστε να ζηλέψουν οι Αθηναίοι?
Μαζί σου Άλεξ, αν δεν μας αφήσουν να καπνίσουμε, συμφωνώ στην αλλαγή του τόπου
συνάντησης, στο ίδιο εμπορικό κέντρο έχει κι άλλο καφέ που μπορείς να καπνίσεις.
Καλά όλοι φυτά θέλετε? Τι μανία σας έπιασε όλους με τα μποστάνια?
Εκεί θα μοιραστεί και η τελευταία παραγγελία από Γερμανία, να σκάσουν όσοι δεν συμμετείχαν.
Κατερίνη και Δράμα σκίζουν, μόνο οι Βεροιώτες μας σνομπάρουν..(..και οι Σερραίοι):)

chris129 01-11-09 18:58

bokostas πηρες παρουσιες για να δουμε τελικα ποσα ατομα ειμασταν

nikosm1 01-11-09 19:00

Κοσμοσυρροή στην μεσημεριανή συνάντηση με καλή ατμόσφαιρα και κουβέντα. Άν και βρέθηκα για λίγη ώρα πραγματικά το χάρηκα.
Τον επόμενο μήνα περισσότεροι.
Μιχάλη πού είναι οι φωτογραφίες;

Αλέξης6 01-11-09 20:32

Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω όσους μου έδωσα φυτάκια !!!!! Μακάρι να πιάσουν όλα και να πολλαπλασιαστούν!!!!

Αναμένω την επόμενη συναντηση!!!!

Χαιρετίσματα σε όλους!!!!! :) :) :) :) :)

Thrillos 01-11-09 21:35

Να ευχαριστήσω και 'γω από την πλευρά μου όσους μου έδωσαν φυτά, αλλά και συμβουλές. Θα τα πούμε την επόμενη φορά!

bokostas 01-11-09 21:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chris129 (Μήνυμα 385675)
bokostas πηρες παρουσιες για να δουμε τελικα ποσα ατομα ειμασταν

Δεν μέτρησα βρε παιδιά, αλλά είμασταν τουλάχιστον 30, αφού ήρθαν όλοι όσοι είχαν δηλώσει παρουσία και 4-5 αδήλωτοι.
Από τις καλύτερες συγκεντρώσεις, πολύ κέφι, πολλά φυτά, θέλω κι εγώ να ευχαριστήσω τον george, τον paco,
τον Kotsos, τον Rigel, τον aquaman και τα άλλα παιδιά που μοίρασαν φυτά, σκουλήκια, μέχρι και πέτρες και καρύδες.
Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον panos1972 που έφυγε νωρίς και προλάβαμε και οι υπόλοιποι να πάρουμε φυτάκια,
γιατί όσο ήταν εκεί τα "σκούπιζε" όλα και έφυγε με 14 σακούλες φυτά (μα τι στο καλό τα τρώει για σαλάτα?)
Ευτυχώς μας άφησαν να καπνίσουμε και πιστεύω όλοι περάσαμε πολύ καλά κι όσοι δεν ήρθαν έχασαν.

george 01-11-09 21:44

Αφού σήμερα έκανες και την εγγραφή σου,να σε καλωσορίσω και από εδώ φίλε bokostas στην παρέα του ΠΣΦΕ :smt041

panos1972 01-11-09 22:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 385746)
Δεν μέτρησα βρε παιδιά, αλλά είμασταν τουλάχιστον 30, αφού ήρθαν όλοι όσοι είχαν δηλώσει παρουσία και 4-5 αδήλωτοι.
Από τις καλύτερες συγκεντρώσεις, πολύ κέφι, πολλά φυτά, θέλω κι εγώ να ευχαριστήσω τον george, τον paco,
τον Kotsos, τον Rigel, τον aquaman και τα άλλα παιδιά που μοίρασαν φυτά, σκουλήκια, μέχρι και πέτρες και καρύδες.
Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον panos1972 που έφυγε νωρίς και προλάβαμε και οι υπόλοιποι να πάρουμε φυτάκια,
γιατί όσο ήταν εκεί τα "σκούπιζε" όλα και έφυγε με 14 σακούλες φυτά (μα τι στο καλό τα τρώει για σαλάτα?)

Ευτυχώς μας άφησαν να καπνίσουμε και πιστεύω όλοι περάσαμε πολύ καλά κι όσοι δεν ήρθαν έχασαν.

Ξέρεις την παροιμία τι λέει; "Πρωτοκλάσας, πρωτολαλλήσας!"
Βρέ φαταούλα! Βρε συκοφάντη της κακιάς ώρας! Που μιλάς εσύ για σκούπα! Που εάν σε γνώριζε η HOOVER, κάθε ηλεκτρική της σκούπα θα είχε τη φάτσα σου επάνω! Μοντέλο "bokostas" και για βιομηχανική χρήση! Που εάν καμιά μέρα σε λιθοβολήσω γι αυτά που λες, θα μαζεύεις τις πέτρες για να κάνεις Ταγκανίκα!
Ούτε φύλο από κούβα δεν πήρα!!!!!
Σε όλες τις συναντήσεις μία φορά πήρα όλο κι όλο από τoν george φακή και από τον neos 2 βαλισνέριες...
Σερσέμη! ε! Σερσέμη!

Που ψάχναμε χαρτοπετσέτες να σκουπιστούμε και τις μάζεψες όλες επειδή ήταν πράσινες!:smt075
Να αλλάξουμε στέκι ζητάει τάχα ο κύριος, για το κάπνισμα! Δε λέει ότι όταν εμφανίζεται ο bokostas στο benigans τα γκαρσόνια μαζεύουν γλάστρες και ανθοδοχεία!

bokostas 01-11-09 22:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 385750)
Αφού σήμερα έκανες και την εγγραφή σου,να σε καλωσορίσω και από εδώ φίλε bokostas στην παρέα του ΠΣΦΕ :smt041

Καλώς σας βρήκα κι ευχαριστώ που με δεχτήκατε στη παρέα σας.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 385777)
Σε όλες τις συναντήσεις μία φορά πήρα όλο κι όλο από τoν george φακή και από τον neos 2 βαλισνέριες...
Σερσέμη! ε! Σερσέμη!

Τι λες βρε σαλτιμπάγκε που κανείς δεν σε είδε να φεύγεις, γιατί ήσουν σαν λοκατζής καμουφλαρισμένος από τα πολλά φυτά,
που όταν κοντοστάθηκες στην πόρτα ήρθε η σερβιτόρα να σε ποτίσει, που μόλις βγήκες έξω, παρα λίγο θα σε κατουρούσε ο
σκύλος που σε πέρασε για θάμνο, που καλά που δεν έβρεχε γιατί θα σε χτυπούσε κεραυνός που ήσουν σα δέντρο, έχεις
εσύ μούτρα και μιλάς, που σε ψέκασε ο κηπουρός, που ήρθε το ζευγαράκι να χαράξει καρδούλες στον κορμό σου?

panos1972 01-11-09 22:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 385790)
Τι λες βρε σαλτιμπάγκε που κανείς δεν σε είδε να φεύγεις, γιατί ήσουν σαν λοκατζής καμουφλαρισμένος από τα πολλά φυτά,
που όταν κοντοστάθηκες στην πόρτα ήρθε η σερβιτόρα να σε ποτίσει, που μόλις βγήκες έξω, παρα λίγο θα σε κατουρούσε ο
σκύλος που σε πέρασε για θάμνο, που καλά που δεν έβρεχε γιατί θα σε χτυπούσε κεραυνός που ήσουν σα δέντρο, έχεις
εσύ μούτρα και μιλάς, που σε ψέκασε ο κηπουρός, που ήρθε το ζευγαράκι να χαράξει καρδούλες στον κορμό σου?

Τι καπνίζεις τελικά ρε Κώστα και έχεις παραισθήσεις;:smt030
Ευτυχώς που ήταν και κόσμος και οι κάμερες του μαγαζιού και υπάρχουν αποδείξεις!

kalts.greg 01-11-09 22:55

?
 
πως φαίνονται οι μεγάλες αγάπες !!!!!
Όπως και στο φόρουμ το κλίμα ήταν πολύ καλό .
ευχαριστώ για τα φυτά και ανυπομονώ για την επόμενη συνάντηση .

Rigel 01-11-09 23:05

Κεφι και ομορφο κλιμα,περασα πολυ ωραια και ευχαριστω τα παιδια για τα φυτακια τους!
Με το διδυμο bokostas,panos εχω ν ριξω πολυ γέλιο ακομα!:D:grin::D ειστε απαιχτοι..

kalaxan 01-11-09 23:46

Eυχαριστώ και γω με τη σειρά μου για τις συμβουλές και τα φυτά..(φοβερές οι κρυπτοκορίνες,αμέσως έδειξε το ενυδρείο..:D:smt041:D)
Και στην επόμενη(άντε μεθεπόμενη) εύχομαι να φέρνω και γω μπόλικα φυτά.

cpapakon 02-11-09 00:09

Ευχαριστώ και εγώ πάρα πολύ για τις συμβουλές και για τα φυτά.
Μόλις τελείωσα το φύτεμα.
Άλλαξε ριζικά το ενυδρείο μου.

Μια απορία: το κερατόφυλλο με τα μακριά φύλλα και το κόκκινο κορμό ποιος μου το έδωσε; Είναι ΥΠΕΡΟΧΟ!!!
Ελπίζω μόνο να αντέξει σε ph 8.
Επί τη ευκαιρία: Βρήκα και μια γαρίδουλα στο νερό του κερατόφυλλου. Red cherry είναι;

george 02-11-09 00:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από cpapakon (Μήνυμα 385820)
Μια απορία: το κερατόφυλλο με τα μακριά φύλλα και το κόκκινο κορμό ποιος μου το έδωσε; Είναι ΥΠΕΡΟΧΟ!!!
Ελπίζω μόνο να αντέξει σε ph 8.
Επί τη ευκαιρία: Βρήκα και μια γαρίδουλα στο νερό του κερατόφυλλου. Red cherry είναι;

O paco σου το έδωσε και ναι είναι cherry


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,03608 seconds with 11 queries