Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35917)

kingrim 14-11-10 23:31

Ο χαρης θα βαλει δισκους με endlers ????

Χαραμάδας 14-11-10 23:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 507775)
Ο χαρης θα βαλει δισκους με endlers ????

Ο Χάρης έβαλε ήδη δίσκους.
Τώρα αν τους έβαλε στο ίδιο ενυδρείο με τα endlers...πολύ καλή κίνηση...:D:D:D.

kingrim 14-11-10 23:42

ακου να δεις σε 2 συναντησεις δεν ηρθα και ο Jiraiya εκανε αλμηρο και ο Χαρης Δισκους αμα μου πεις οτι και ο ΒΟΚΟΣΤΑΣ εκανε καμια λιμνι ταγκανικα θα πηδηχτω απο το παραθυρο

Χαραμάδας 14-11-10 23:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 507787)
ακου να δεις σε 2 συναντησεις δεν ηρθα και ο Jiraiya εκανε αλμηρο και ο Χαρης Δισκους αμα μου πεις οτι και ο ΒΟΚΟΣΤΑΣ εκανε καμια λιμνι ταγκανικα θα πηδηχτω απο το παραθυρο

Πρώτον δεν έχεις έλθει σε πολλές από τις τελευταίες ''εβδομαδιαίες'' συναντήσεις.:rolleyes:.
Δεύτερον ο Μπάμπης έκανε πάρα πολύ καλή κίνηση με το ''ριφάκι'' και όταν το βαρεθεί...λέμε τώρα... αποκλείεται το οπισθογύρισμα,οπότε θα πάει σε .... δίσκους.;).
Τρίτον ο Χάρης .... με το που τον κοιτάς .... λές ''αυτός είναι γεννημένος για δισκάς'' .... άρα φυσιολογικότατη η κίνησή του να ''στείλει'' τα σκαλάρια και να βάλει δίσκους.:smt041.
Τέταρτον ο bokostas είναι ''ξιφοφοροκολημένος'' και ο μόνος τρόπος να βάλει κάποια ψάρια της ''προκοπής'' (... δίσκους ας πούμε...) είναι να τα πάρει στό κρανίο ο ''Μπούφυ'' και να φάει αυτά τα πορτοκάλί μίνι gremnils που έχουν κατακλήσει τα 10-15 ενυδρεία του.:smt037:smt037:smt037.
Πέμπτον και βασικότερο ''κλείσε το παράθυρο και κατέβασε το στόρι'',γιατί είσαι και ψηλά....:D:D:D.

zipo 15-11-10 00:01

Πέρασα και εγώ για να μην πάρω απουσία και το έσκασα από το εκλογικό τμήμα.¶ξιζε,όμως,τον κόπο γιατί είχαμε απαρτία.Ακούς Γιώργο?Μόνο εσύ έλειψες!

kingrim 15-11-10 00:01

τι λες βρε πριν 2 σκ ειχα ερθει στην συναντηση

Εγω αντι για μπουφη θα ελεγα Ελενα ;)

Prokroustis 15-11-10 00:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 507805)
Πέρασα και εγώ για να μην πάρω απουσία και το έσκασα από το εκλογικό τμήμα.¶ξιζε,όμως,τον κόπο γιατί είχαμε απαρτία.Ακούς Γιώργο?Μόνο εσύ έλειψες!

Εγω μετρούσα ψηφους κ συ επινες καφε λαμόγιο..; Την επομενη Κυριακή πάντως μέσα σίγουρα. Αρχίστε παρουσίες από τώρα... :p

drbig 15-11-10 09:30

Πρέπει να σας πω οτι τα δισκάκια είναι πανέμορφα.. :D Δεν το μετανοιωνω σε καμια περίπτωση.

Ηταν όμορφη συνάντηση κατα τ' άλλα και περάσαμε ωραία. :D

giannisaek 15-11-10 17:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 507403)
Φέρε 2-3 Γιάννη.

Χρήστο μου ζήτησες Pistia stratiotes, και εγώ χωρίς να θυμάμαι ποιος μου τα ζήτησε τα έδωσα στον Μποκώστα. Αν δεν πήρες, κάποια στιγμή όταν βγάλω θα σου φέρω. :smt073

zipo 15-11-10 17:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 508083)
Χρήστο μου ζήτησες Pistia stratiotes, και εγώ χωρίς να θυμάμαι ποιος μου τα ζήτησε τα έδωσα στον Μποκώστα.

Γιατί με κάποιο τρόπο πάντα όλα καταλήγουν σε κοινό παραλήπτη? :D

ΥΓ.Αμάν,τώρα είδα τον αριθμό του ποστ μου!666!Τί να σημαίνει σε συνδυασμό με αυτό που είπα πιο πάνω?Δεν είναι τυχαίο!

bokostas 15-11-10 19:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 508094)
Γιατί με κάποιο τρόπο πάντα όλα καταλήγουν σε κοινό παραλήπτη? :D

ΥΓ.Αμάν,τώρα είδα τον αριθμό του ποστ μου!666!Τί να σημαίνει σε συνδυασμό με αυτό που είπα πιο πάνω?Δεν είναι τυχαίο!

Τι να σημαίνει βρε αντίχριστε σατανιστή, γι' αυτό μόλις σε βλέπει ο Μπούφυ βγάζει δόντια και γρυλίζει.:D
Όχι μόνο δεν τα πήρα εγώ, αλλά είχα φέρει κι εγώ μια σακκούλα πίστια που νομίζω πως τα πήρε ο Χρήστος.

maikl 15-11-10 19:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 508127)
Όχι μόνο δεν τα πήρα εγώ, αλλά είχα φέρει κι εγώ μια σακκούλα πίστια που νομίζω πως τα πήρε ο Χρήστος.

.....:smt034

zipo 15-11-10 19:34

Αυτό με το μπούφι πάντως είναι μεγάλη αλήθεια.Πιστεύω πως αν ήταν ροτβάιλερ,δε θα έγραφα τώρα.Μιλάμε με μισεί.Αλλά έχω βάσιμες υποψίες ότι γαυγίζει μόνο σε ενυδρειόφιλους γιατί πρέπει να είναι εκπαιδυμένος να προστατεύει τα ενυδρεία του αφεντικού. :D

georgis4 15-11-10 21:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 508127)
Τι να σημαίνει βρε αντίχριστε σατανιστή, γι' αυτό μόλις σε βλέπει ο Μπούφυ βγάζει δόντια και γρυλίζει.:D
Όχι μόνο δεν τα πήρα εγώ, αλλά είχα φέρει κι εγώ μια σακκούλα πίστια που νομίζω πως τα πήρε ο Χρήστος.

Mια σακουλα με μεγαλη ποσοτητα ηταν παντος κατω απο το τραπεζι που καθομασταν...αν την ξεχασατε καποιος εφτιαξε σαλατα το βραδυ της κυριακης :D

red rubin 15-11-10 21:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgis4 (Μήνυμα 508196)
Mια σακουλα με μεγαλη ποσοτητα ηταν παντος κατω απο το τραπεζι που καθομασταν...αν την ξεχασατε καποιος εφτιαξε σαλατα το βραδυ της κυριακης :D

Φερνω πιστιες και δεν τις παιρνει κανεις?? Αυτο το σπανιο φυτο???

georgis4 15-11-10 21:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από red rubin (Μήνυμα 508215)
Φερνω πιστιες και δεν τις παιρνει κανεις?? Αυτο το σπανιο φυτο???

Μαλωνανε ποιος να την παρει!(με το ζορι ομως):D

panos1972 15-11-10 22:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 508149)
Αυτό με το μπούφι πάντως είναι μεγάλη αλήθεια.Πιστεύω πως αν ήταν ροτβάιλερ,δε θα έγραφα τώρα.Μιλάμε με μισεί.Αλλά έχω βάσιμες υποψίες ότι γαυγίζει μόνο σε ενυδρειόφιλους γιατί πρέπει να είναι εκπαιδυμένος να προστατεύει τα ενυδρεία του αφεντικού. :D

Σε μένα πάντως χαλάει τον τόπο από χαρά!!!!
Τα ενυδρεία του αφεντικού του προστατεύονται από μόνα τους! Αρκεί να τα κοιτάξεις.... Τα ενυδρεία της μέδουσας! Τα βλέπεις και σου κόβεται το αίμα σαν αυγολέμονο!!!!

kingrim 15-11-10 23:35

και σε μενα χαρες κανει ζιπο τι του εκανες του σκυλακου ????

bokostas 16-11-10 00:11

Μήπως φταίει που έρχεσαι σπίτι χωρίς φυτά?? Οι άλλοι όλο και κάτι φέρνουν :D, για κράτα μια ανούμπια την άλλη φορά, να δούμε αντιδράσεις.:rolleyes:

red rubin 16-11-10 00:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 508278)
Μήπως φταίει που έρχεσαι σπίτι χωρίς φυτά?? Οι άλλοι όλο και κάτι φέρνουν :D, για κράτα μια ανούμπια την άλλη φορά, να δούμε αντιδράσεις.:rolleyes:

Θα σε πειραζε να ερθω με το σκυλακι μου στο σπιτι σου?? Εμεις θα μιλαμε για ενυδρεια και αυτα θα παιζουν χαρουμενα!!!

bokostas 16-11-10 00:46

Έλα Γιώργο, αλλά πρώτα κόψτου αυτιά και ουρά, αφού θα τα χάσει έτσι κι αλλιώς, πάνω στο "παιχνίδι", ακόμη κι αν μιλάς για ροτβάιλερ.:D

olga 16-11-10 10:39

Κωστα πες την Ελενα αν θελει μπορω να της δανεισω τον δικο μου για ξεσκονισμα με την ουρα-''swiffer''.Κανει καταπληκτικη δουλεια,εμας τουλαχιστον το τραπεζακι του σαλονιου το περιποιειται κανονικα,δεν μενει απολυτως τιποτα επανω.Κουτακια η μπουκαλια κοκα κολας,μπυρας και οτιδηποτε που να περιεχει υγρο,σημαινουν την ελευση της σφουγγαριστρας..:D
Αλλα απο σκονη....ΤΙΠΟΤΑ.Αμ πως,τζαμπα τα pedigree??:smt044:smt044

red rubin 16-11-10 11:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 508302)
Έλα Γιώργο, αλλά πρώτα κόψτου αυτιά και ουρά, αφού θα τα χάσει έτσι κι αλλιώς, πάνω στο "παιχνίδι", ακόμη κι αν μιλάς για ροτβάιλερ.:D

Χειροτερο ειναι! δεν το ειδες οταν ηρθες!

bokostas 16-11-10 11:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από olga (Μήνυμα 508374)
Κωστα πες την Ελενα αν θελει μπορω να της δανεισω τον δικο μου για ξεσκονισμα με την ουρα-''swiffer''.Κανει καταπληκτικη δουλεια,εμας τουλαχιστον το τραπεζακι του σαλονιου το περιποιειται κανονικα,δεν μενει απολυτως τιποτα επανω.Κουτακια η μπουκαλια κοκα κολας,μπυρας και οτιδηποτε που να περιεχει υγρο,σημαινουν την ελευση της σφουγγαριστρας..:D
Αλλα απο σκονη....ΤΙΠΟΤΑ.Αμ πως,τζαμπα τα pedigree??:smt044:smt044

Χαχαχα κι ο δικός μου προσπαθεί να ξεσκονίσει, αλλά είναι κοντός.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από red rubin (Μήνυμα 508392)
Χειροτερο ειναι! δεν το ειδες οταν ηρθες!

Χειρότερο από ροτ??:smt120 ¶στο τότε, άκυρο το ραντεβού για παιχνίδι. Και σιγά μην ξανάρθω, αν δεν τον έχεις δεμένο με διπλές αλυσίδες.:D
Τι είναι? Βάλε καμιά φωτό να τον δουν και οι επίδοξοι διαρρήκτες, γιατί με τα προβλήματα που βγάζουν τελευταία τα eheim, άκουσα
ότι ο Μιχάλης κι ο Κλεόβουλος ετοιμάζονται να κάνουν ντου και να σηκώσουν ότι Κινέζικο φίλτρο βρουν.:D

kingrim 16-11-10 11:40

ασχετο αλλα κανενα διαχυτηρα θα εχει το καταστημα στο αμεσο μελλον?
Κωστα μην λες για τα κινεζικα γιατι μετα δεν θα εχουμε εμεις και θα πρεπει να πληρωσω 3φορες πανω απο την αξια του το ιδιο φιλτρο

bokostas 16-11-10 11:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 508399)
ασχετο αλλα κανενα διαχυτηρα θα εχει το καταστημα στο αμεσο μελλον?

http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=2185
Αυτόν θα πάρω κι εγώ, εγγυημένος αφού είναι Κινέζος.

kingrim 16-11-10 11:44

εχω τον ΕΗΕΙΜ που τον πληρωσε 3 φορες πιο ακριβο και ειναι και πιο ασχημος αλλα ψαχνω κατι καλητερο

paco 16-11-10 11:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 508401)
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=2185
Αυτόν θα πάρω κι εγώ, εγγυημένος αφού είναι Κινέζος.

καλη επιλογη :D
το πηρα την περασμενη κυριακη και εμεινα ευχαριστημενος
μικρο ογκο που εξαφανιζεται και καλη διαχυση
κατω απο την εξοδο φιλτρου και εισαι μια χαρα

kingrim 16-11-10 11:52

Σημερα πεταξα εξω απο το ενυδρειο τον Ferplast με μια αντλια 1000λ/ω γιατι ειχε εναν Ογκο τον κοσμο ολο.
Εβαλα τον ΕΗΕΙΜ κατω απο την εισοδο του εξωτερικου φιλτρου ωστε να περνει τις φυσαλιδες μεσα του το εξωτερικο

αντε να δουμε αυτη η διαχυση μας εχει καψει

lion 16-11-10 12:13

Φτιάξε έναν εξωτερικό διαχύτη με σωλήνα PVC ή φίλτρο νερού από υδραυλικά.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:13.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,04891 seconds with 11 queries