Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   DIY . Φτιάχτο μόνος σου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Κοφτης/διαμαντι για τζαμι (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=102509)

SweepingFish 25-04-19 21:01

Κοφτης/διαμαντι για τζαμι
 
Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους,

Εχω ενα κομματι 7αρι τζαμι και θα ηθελα να το κοψω για να κανω ενα diy ενυδρειο... Γνωρίζετε εαν πουλανε σε καταστήματα τυπου praktiker/leroy καποιον κοφτη για τζαμι μήπως επιχειρήσω να το κοψω...

Ευχαριστω.

alphonse 25-04-19 21:11

φιλε μου με το συμπάθιο, αλλα δεν αφηνεις να μαγκαιβεριλικια:) .....
πανε καλύτερα σ ενα τζαμα.safety first

SweepingFish 25-04-19 21:22

Θα παω καταρχας γιατί δεν θελω να κλαιω το τζαμι δεν εχω και αλλο σε τετοιο μηκος :D αλλα λεω μηπως εβγαινε μετα απο καποιες προβες σε αλλα μικρότερα...

tsala 25-04-19 21:51

Θέλει πρόβες , θα το χαλάσεις...
Πάνε το σ'ένα Τζαμά και κοφτο...
Λογικά δεν θα σου πάρει και λεφτά.

Αργότερα αν θες να "παίξεις" ,πάρε ένα ποιοτικό κοφτακι , όχι του ενός ευρώ και να το χεις πάντα μέσα σε λίπανση πχ πετρελαιο.

nicpapa 25-04-19 22:16

Οπως φαινεται τοσο απλο οταν το κανει ο τζαμας τοσο περιπλοκο ειναι... :)

Θελει καλο διαμαντι, εγω ειχα παρει ενα φθηνο εκανα την δουλεια μου αλλα, χαλασα αρκετα. :D Με λιγα κοψιματα χαλασε και το κοφτακι... Και μιλαω για 5αρι τζαμι...

SweepingFish 25-04-19 22:29

Καταλαβα. Θα το πηγαινα σε τζαμα ουτως η αλλος αλλα λεω μηπως και μπορουσα να τλ επιχείρηαω μονος με επιτυχία. Αλλα ειναι 1.40*75 και τα αλλα που θα εκοβα θα ηταν και σε μηκος μικρότερα και σε παχος. Οποτε το παω σε τζαμα και βλέπουμε.

Σας ευχαριστώ!

ΔημήτρηςΤ 26-04-19 14:16

Αυτα τα κοφτακια του practiker , μετα απο μια δυο κοπες δεν κόβουν ουτε προφιτερολ.προσφατα πηγα στον τζαμα της γειτονιάς να μου κόψει ενα 10 αρι ..........εμεινα ουτε πιεση νομιζω δεν εβαλε .τον ρωτησα που μπορω να βρω τετοιο κοφτακι κ πόσο κανει,μου απαντησε 250 ευρω.

tkalamat 26-04-19 18:01

1 Συνημμένο(α)
Εκτός από τα φτηνά και τα πολύ ακριβά διαμάντια υπάρχει και αυτό έχω κόψει πολλά τσάμια και είναι μια χαρά.

SweepingFish 26-04-19 18:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tkalamat (Μήνυμα 1053304)
Εκτός από τα φτηνά και τα πολύ ακριβά διαμάντια υπάρχει και αυτό έχω κόψει πολλά τσάμια και είναι μια χαρά.

Χρονια πολλα!

Θυμασαι αυτο απο που το πήρες και ποσο;

tkalamat 26-04-19 20:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SweepingFish (Μήνυμα 1053305)
Χρονια πολλα!

Θυμασαι αυτο απο που το πήρες και ποσο;

Χρόνια πολλά είμαι από Σπάρτη σε ένα φίλο μου που είχε τα φτηνά τον ρώτησα αν μπορούσε να μου φέρει καλύτερο είναι πολλά χρόνια δεν θυμάμαι πόσο ίσος μετά τις γιορτές να μπορέσω να δώσω περισσότερες πληροφορίες.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tkalamat (Μήνυμα 1053306)
Χρόνια πολλά είμαι από Σπάρτη σε ένα φίλο μου που είχε τα φτηνά τον ρώτησα αν μπορούσε να μου φέρει καλύτερο είναι πολλά χρόνια δεν θυμάμαι πόσο ίσος μετά τις γιορτές να μπορέσω να δώσω περισσότερες πληροφορίες.

https://www.xristoueshop.gr/kofths-t...os-hgct03.html

SweepingFish 26-04-19 21:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΔημήτρηςΤ (Μήνυμα 1053303)
Αυτα τα κοφτακια του practiker , μετα απο μια δυο κοπες δεν κόβουν ουτε προφιτερολ.προσφατα πηγα στον τζαμα της γειτονιάς να μου κόψει ενα 10 αρι ..........εμεινα ουτε πιεση νομιζω δεν εβαλε .τον ρωτησα που μπορω να βρω τετοιο κοφτακι κ πόσο κανει,μου απαντησε 250 ευρω.

Μαλιστα.. Σε τζαμα λοιπόν... Θα κανω πειράματα σε αλλα τζαμια γιατι δεν είναι μονο να εχεις καλο κόφτη... Ειναι να εχεις και την τεχνική.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tkalamat (Μήνυμα 1053306)

Σε ευχαριστω! :D

tkalamat 26-04-19 21:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SweepingFish (Μήνυμα 1053309)
Μαλιστα.. Σε τζαμα λοιπόν... Θα κανω πειράματα σε αλλα τζαμια γιατι δεν είναι μονο να εχεις καλο κόφτη... Ειναι να εχεις και την τεχνική.

Πάρε ένα κομμάτι τσάμι 5αρι και κανε δόκιμες με σταθερό χέρι δεν είναι πολλή δύσκολο.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01624 seconds with 11 queries