Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   ΒΟΗΘΕΙΑ (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=26827)

sersd 09-09-08 00:26

ΒΟΗΘΕΙΑ
 
Λοιπον αγορασα εωαω σκιουρο(αυτα τα μικρα απ το pet shop) kai xreiazomai boηθεια...1.Ξερετε καna site για σκιουρους?
2.Πως να τον κανω να ανεβένει πανω στην παλάμη μου?Δοκίμασα αυτο με την τροφη και ευτηχως φορούσα γάντια αλλιως...zw.Αλλα με την τριτη φορα ανεβηκε πανω στην παλαμη του χεριού μου.
3.Αλλα αυτο που με απασχολει περισσότερο είναι το κλουβί.Νομίζω δεν είναι πολυ μεγαλο.Σχεδων το εχω δυο βδομάδες τωρα.Τι αντικιμενα να του βαζω?του εχω εναν τροχο που κανει συνεχεια,τωρα θα του βαλω κλαδι απο δεντρο και ενα για νερο και 1 για τροφή.αλλα πιστευω πως στο pet shop που πηγα δεν ειχε πολλα πραγματα για σκιουρους γιατι μονο αυτα μου εδωσε.
4.να το αφηνω ελευθερο σε 1 δωματιο στο σπιτι ή θα δυσκολευομαι να το ξαναμαζεύσω?

thx pantws...

voulasto 09-09-08 12:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sersd (Μήνυμα 288323)
Λοιπον αγορασα εωαω σκιουρο(αυτα τα μικρα απ το pet shop) kai xreiazomai boηθεια...1.Ξερετε καna site για σκιουρους?
2.Πως να τον κανω να ανεβένει πανω στην παλάμη μου?Δοκίμασα αυτο με την τροφη και ευτηχως φορούσα γάντια αλλιως...zw.Αλλα με την τριτη φορα ανεβηκε πανω στην παλαμη του χεριού μου.
3.Αλλα αυτο που με απασχολει περισσότερο είναι το κλουβί.Νομίζω δεν είναι πολυ μεγαλο.Σχεδων το εχω δυο βδομάδες τωρα.Τι αντικιμενα να του βαζω?του εχω εναν τροχο που κανει συνεχεια,τωρα θα του βαλω κλαδι απο δεντρο και ενα για νερο και 1 για τροφή.αλλα πιστευω πως στο pet shop που πηγα δεν ειχε πολλα πραγματα για σκιουρους γιατι μονο αυτα μου εδωσε.
4.να το αφηνω ελευθερο σε 1 δωματιο στο σπιτι ή θα δυσκολευομαι να το ξαναμαζεύσω?

thx pantws...

Σου δινω ενα site για συμβουλες. Ισως σε βοηθησει. Εγω εχω κουνελακι και βρηκα εκει αρκετη βοηθεια. http://www.pets.gr/phpBB3/

kanarini 09-09-08 12:26

ειναι ημεροβιο τρωκτικο της οικογενειας sciuridae το γενος tamias eutamias sciuride, ειναι κοπροφαγο ζωο και χρειαζεται να προσλαμβανει τις βιταμινες Β και Κ. Το κλουβι που θα το βαλεις καλο ειναι να ειναι οσο μεγαλυτερο γινεται με πολλα ξυλα κορμους και κλειστες φωλιες σαν αυτες που εχουν τα παπαγαλακια.
Μακρια απο τον ηλιο απο την τηλεοραση και το pc

AlexandraT 09-09-08 13:02

Γειά σου πατριδα!

sersd 10-09-08 19:06

thx guys...
MIPWS prepei na to bgazw eksw se ena dwmatio?tha ne dyskolo na to ksanamazepsw?

tzimakos 14-09-08 02:32

που βρηκες σκιουρο στα γιαννενα?:confused:

thanasis76 14-09-08 09:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sersd (Μήνυμα 288822)
thx guys...
MIPWS prepei na to bgazw eksw se ena dwmatio?tha ne dyskolo na to ksanamazepsw?

καλημερα!! πιστευω οτι καλο ειναι πρωτα να σε μαθει πιο καλα, να αρχισει να μη σε φοβατε και να σε εμπιστευεται και μετα να το βγαλεις στο δωματιο...
φαντασου να θες να το μαζεψεις και να σε φοβατε και να φευγει....
υπομονη κανε και προσπαθησε να γινετε φιλοι...:smt041:smt041

sersd 14-09-08 20:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tzimakos (Μήνυμα 289509)
που βρηκες σκιουρο στα γιαννενα?:confused:

Ε είχε ένα πετ σοπ στη πλατεία...Γιατί ρωτάς?

tzimakos 14-09-08 20:35

Που στην πλατεία? εγω μονο ενα στη στοα ορφεα ξερω και ενα στην καλουτσιανη. δεν ηξερα ομως οτι φερνουν και σκιουρους...

sersd 15-09-08 20:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tzimakos (Μήνυμα 289645)
Που στην πλατεία? εγω μονο ενα στη στοα ορφεα ξερω και ενα στην καλουτσιανη. δεν ηξερα ομως οτι φερνουν και σκιουρους...

Koita eixe ena pet shop se mia stoa konta sta katw goodies
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sersd (Μήνυμα 289844)
Koita eixe ena pet shop se mia stoa konta sta katw goodies

Htan i stoa orfea kai eixe arketous skiourous alla oxi se kalo kloubi.Fantazome tha plitoun ekei mesa.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:17.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01441 seconds with 11 queries