Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Κι όμως!!! Το μικρό τρώει το μεγάλο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=89282)

kosmas 18-12-15 15:03

Κι όμως!!! Το μικρό τρώει το μεγάλο
 
Καλησπερα σας!!! Ειναι μυθος οτι μονο το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο.Δειτε αυτο το βιντεο που συμβαινει το αντιθετο.................................................. ......

Kostas G. 18-12-15 15:29

Αυτό δεν είναι μικρό ψάρι. Είναι ένα Asterophysus batrachus, γατόψαρο που φημίζεται για το οτι τρώει ψάρια ακόμα και λίγο μεγαλύτερά του.

kosmas 18-12-15 15:50

Εβαλα λιγο παραπανω εμφαση στον τιτλο για να δειτε το βιντεο!!! Πολυ ενδιαφερων ομως για καποιο αρχαριο ε?

Κλεόβουλος 18-12-15 18:19

Το βίντεο διεγράφη.
Δεν χρειάζεται να δούμε το φυσικό επακόλουθο της βλακείας του ιδιοκτήτη που έβαλε σ' ένα ενυδρειάκι 80 λίτρων αυτά τα γατόψαρα (που γίνονται καμιά 30αριά πόντους) μαζί με χρυσόψαρα :smt011

kosmas 18-12-15 18:59

Αυτο δεν μπορουσα να το φανταστω οτι γινεται εγω που ειμαι απειρος.Το βιντεο επρεπε για μενα να μην σβηστει για παραδειγματισμο καποιων.

Κωστας Malawi 18-12-15 19:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kosmas (Μήνυμα 911185)
Αυτο δεν μπορουσα να το φανταστω οτι γινεται εγω που ειμαι απειρος.Το βιντεο επρεπε για μενα να μην σβηστει για παραδειγματισμο καποιων.

το βιντεο αυτο απεικονιζει ενα ασχημο ενυδρειο με ενα ιδιοκτητη που πασχει απο ψυχολογικα προβληματα.δεν εχει καμια θεση εδω μεσα μιας και αγαπαμε ολα τα ειδη ψαριων και δεν θελουμε να τα βλεπουμε να αλληλοτρωγοντε σαν να ειναι μεσα σε μια αρενα οπως συμβενει και με αλλα ζωα.
για ολους αυτους λοιπον που πασχουν υπαρχει το youtube με μεγαλη γκαμα σε τετοιες σαχλαμαρες..αφου λοιπον διαγραφηκε ΚΑΛΩΣ μπορουμε να συνεχισουμε με την αρμονικη συμβιωση των ψαριων σε κλειστο χωρο και ας αφησουμε τη φυση να επιλεξει σοφοτερα εκει εξω ''το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο'' η και το αντιθετο..

alexis cosmo 18-12-15 19:26

Το βίντεο είναι λάθος από την αρχή.
έλεος που όλοι αγοράζουν αρπακτικά ψάρια και τα ταΐζουν ζωντανά χρυσόψαρα και τα βάζουν και στο ίντερνετ για να τα βλέπουμε.
και αυτά ψυχή έχουν και φανταστείτε τι σοκ τρώνε όταν ξέρουν ότι θα γίνουν τροφή.
για μένα είναι έγκλημα να βάζει ο καθένας την βλακεια του στο ίντερνετ με θύμα ζωντανά ζώα.
κάθε φορά που βλέπω τέτοιο βίντεο με πιάνει η καρδιά μου και ούτε καν τα κοιτάω πλέον.
Καλά έκανε και το διέγραψε ο Κλεόβουλος γιατι αυτές είναι απαράδεκτες συμπεριφορές από ενυδρείοφίλους αν θέλουνε να λέγονται χόμπιστες η φιλόζωοι.

kosmas 18-12-15 19:39

Παιδια......Εγω απλα ως φαινομενο το ειδα,μου εκανε εντυπωση και το ποσταρα.Συγνωμη δεν ηθελα να σοκαρω οποιονδηποτε.

Κωστας Malawi 18-12-15 19:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kosmas (Μήνυμα 911201)
Παιδια......Εγω απλα ως φαινομενο το ειδα,μου εκανε εντυπωση και το ποσταρα.Συγνωμη δεν ηθελα να σοκαρω οποιονδηποτε.

βρε καταλαβαμε γιατι το ποσταρες:)
απλα για να καταλαβεις γιατι διαγραφηκε..ασε που μερικες φορες οι γνωμες περι του θεματος καταληγουν σε τσακωμους και λουκετα:o
ολα καλα!!!

Kostas G. 18-12-15 22:34

Να συμφωνήσω με τον Κλεόβουλο. Και εγώ το ίδιο σκέφτηκα όταν το είδα, οτι δίνεται κακή εικόνα και κακό πάραδειγμα στους θεατές και θα ήταν σαν να το επικροτούμε το να το αφήσουμε

argy1 19-12-15 16:09

Αν και δεν προλαβα να δω το βιντεο (και ειμαι και περιεργος) συμφωνα με αυτα που διαβασα και εγω πιστευω οτι δεν πρεπει να αναπαραγουμε τετοιες χαζομαρες.

Diskus fan 24-12-15 00:15

Να θυμίσω απλά ότι σε τέτοια video... προσωπικά πατάω τις ανάλογες επιλογές που δίνει το YouTube και αναφέρω το χρήστη για κακοποίηση ζώου... οπότε αφαιρούν την ανάρτηση του.- ;)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:47.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01563 seconds with 11 queries