Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Βraveheart's Valley ver 2 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=52060)

kingrim 23-04-11 12:56

Βraveheart's Valley ver 2
 
Αυτες τις μερες εκανα καποιες αλλαγες στο Aquascape οσο αφορα την διαταξη των φυτων το ειδος και την τοποθετηση των βραχων...
Νομιζω οτι εχει γινει πολυ καλητερο και με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο για να πειτε την γνωμη σας καθως ειμαστε εναν μηνα πριν τον διαγωνισμο....
Πρεπει να αναφερω την συμαντηκη βοηθεια του Raven αφου εχει καποιες μερες που ανταλλαζουμε πμ ολη μερα και μου εστειλε μια κουτα φυτα σπανια και μη που πραγματικα αλλαξαν και θα αλλαξουν το ενυδρειο ενα ακομα ευχαριστω πρεπει να πω στον Jiraiya αφου ''εσπασε'' το ενυδρειο του και του πηρα ενα καρο πραγματα τζαμπα ΦΥΣΙΚΑ

Φωτο θα μπουν σημερα απλα λιγο πιο μετα στην αναμονη λοιπον.......:D

kostasz87 23-04-11 13:42

Άντε να δούμε..........:grin::grin::grin:

zapatas 23-04-11 13:56

αναμενουμε....:smt118:smt118:smt118:smt118:smt118

takis07 23-04-11 14:19

αντε να παρουμε καμια ιδεα αρχιτεκτονικης

dinoc 23-04-11 17:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 582773)
Αυτες τις μερες εκανα καποιες αλλαγες στο Aquascape οσο αφορα την διαταξη των φυτων το ειδος και την τοποθετηση των βραχων...
Νομιζω οτι εχει γινει πολυ καλητερο και με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο για να πειτε την γνωμη σας καθως ειμαστε εναν μηνα πριν τον διαγωνισμο....
Πρεπει να αναφερω την συμαντηκη βοηθεια του Raven αφου εχει καποιες μερες που ανταλλαζουμε πμ ολη μερα και μου εστειλε μια κουτα φυτα σπανια και μη που πραγματικα αλλαξαν και θα αλλαξουν το ενυδρειο ενα ακομα ευχαριστω πρεπει να πω στον Jiraiya αφου ''εσπασε'' το ενυδρειο του και του πηρα ενα καρο πραγματα τζαμπα ΦΥΣΙΚΑ

Φωτο θα μπουν σημερα απλα λιγο πιο μετα στην αναμονη λοιπον.......:D

εγω θα ηθελα να σου πω οτι οι συχνες αλλαγες διακοσμισης καθως και καπιοιες αλλες ενεργιες προκαλουν στρεςς στα ψαρια και με το στρεςς προκαλουνται ασθενειες....

kingrim 23-04-11 17:24

μολις ηρθα σπιτι φωτο θα μπουν το βραδυ αν και ηθελα να βρω μια πετρα πριν βαλω φωτο στο φορουμ αλλα οπως ειναι λογικο τετοια ωρα ολα τα μαγαζια ηταν κλειστα :(

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dinoc (Μήνυμα 582831)
εγω θα ηθελα να σου πω οτι οι συχνες αλλαγες διακοσμισης καθως και καπιοιες αλλες ενεργιες προκαλουν στρεςς στα ψαρια και με το στρεςς προκαλουνται ασθενειες....

φιλε μου τα δικα μου ψαρια εχουν στρεςς οταν ΔΕΝ εχω μεσα στο ενυδρειο τα χερια μου θα νομιζουν οτι κατι επαθα..... :grin::grin::grin:

zipo 24-04-11 20:07

Άντε,Γιάννη,περιμένουμε... :D

kingrim 24-04-11 20:50

ΤΩΡΑ βγαζω φωτο :Ρ
-------------------------
BEFORE

http://img850.imageshack.us/img850/8641/forummz.jpg
Uploaded with ImageShack.us
-------------------------
After
http://img696.imageshack.us/img696/3...artsvalley.jpg

nicpapa 24-04-11 20:57

Γιάννη νομίζω πως είναι πολύ καλύτερο, έτσι δινεις και περισότερο βάθος. καλορίζικα και τα φυτά....

akis7 24-04-11 21:05

παρα πολυ ομορφο!!!σαφως το καινουριο εχει παραπανω να δειξει!!

kingrim 24-04-11 21:30

ευχαριστω παιδια :) το κακο ειναι οτι εχω ενα προβλημα με το φοντο και σε παρα πολλες φωτογραφιες βλεπω απο πισω στο τζαμι τους βραχους ξανα και χαλαει η φωτογραφια δεν ξερω τι θα κανω :(
-------------------------

imichal 24-04-11 21:37

πάρα πολύ ομορφο !!

Raven 24-04-11 21:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 583036)
ευχαριστω παιδια :) το κακο ειναι οτι εχω ενα προβλημα με το φοντο και σε παρα πολλες φωτογραφιες βλεπω απο πισω στο τζαμι τους βραχους ξανα και χαλαει η φωτογραφια δεν ξερω τι θα κανω :(
----------------------

θα κολλησεις εξωτερικα στο πισω τζαμι ενα αψογο ατσαλακωτο ριζοχαρτο..Θα βαλεις ενα λευκο ή θαλασσι χαρτονι απο πισω και θα το φωτισεις με μια Τ5 ή εναν λευκο προβολεα. Σε αυτου του ειδους τα aquascapes το backlighting ειναι must.

kingrim 24-04-11 22:04

θα το δοκιμασω :)

kostasz87 24-04-11 23:56

Πολύ καλύτερο από πριν, πολύ καλή προσπάθεια, σου εύχομαι ότι καλύτερο για το διαγωνισμό..

Υ.Γ.: Τα pogostemon τα σπάνε...;)

zipo 25-04-11 02:07

Και σε εμένα άρεσε πολύ περισσότερο από το προηγούμενο.Όχι ότι το προηγούμενο δεν ήταν επίσης πανέμορφο βέβαια. :rolleyes: Κάθε νέα φωτογράφηση από τα ενυδρεία σου δείχνει ότι πας κάθε φορά ένα κλικ παραπάνω.

Tsagos 25-04-11 02:58

συμφωνώ πως είναι πολυ καλύτερο απο πριν!

Η ιδέα του Αλέξανδρου για τον backlight θα δώσει άλλη μορφή στο ενυδρείο !

Περιμένουμε νέα!

dimosal 25-04-11 11:59

για ακομα μια φορα ζωγραφισες :smt023 το εχεις ...απλα bravo:D

bokostas 25-04-11 13:29

Mπράβο Γιάννη, βελτιώθηκε κι άλλο, νομίζω πως είσαι πολύ κοντά στην τελική μορφή (σιγά μην το αφήσεις έτσι):D και η ιδέα του Raven μου αρέσει πολύ.

lion 26-04-11 16:10

Πολύ καλό !

N4505 26-04-11 16:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 583036)
ευχαριστω παιδια :) το κακο ειναι οτι εχω ενα προβλημα με το φοντο και σε παρα πολλες φωτογραφιες βλεπω απο πισω στο τζαμι τους βραχους ξανα και χαλαει η φωτογραφια δεν ξερω τι θα κανω :(

Πολύ όμορφο ενυδρείο!
Εχω την εντύπωση οτι ένα πολωτικό φίλτρο στην κάμερά σου θα βοηθούσε, με επιφύλαξη όμως

kingrim 26-04-11 17:04

ευχαριστω πολυ παιδια για τα σχολια σας


Ν4505 για πες για πες τι ειναι αυτο ???

Dimis 26-04-11 17:27

Το πολωτικό θα βοηθουσε αν ειχε αντανακλαση ειδωλου στο εμπρος τζαμι,στο πισω δεν μπορει να κανει τιποτα διοτι ειναι απλα καθρεπτισμα.

N4505 26-04-11 17:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 583472)
Ν4505 για πες για πες τι ειναι αυτο ???

Δες εδώ ;)

Δεν είμαι σίγουρος οτι δουλεύει στο ενυδρείο, πάντως είναι φτηνό σχετικά και είναι πραγματικά μαγικό. Στην πράξη το έχω δει σε επιφάνεια νερού σε λίμνη, οπου μπορούσε να αυξήσει πάρα πολύ ή να εξαφανίσει εντελώς την αντανάκλαση του ουρανού.
Εχει ενας φίλος παντως θα το τσεκάρω σε ενυδρείο και θα σου πω αν θες.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 (Μήνυμα 583476)
Το πολωτικό θα βοηθουσε αν ειχε αντανακλαση ειδωλου στο εμπρος τζαμι,στο πισω δεν μπορει να κανει τιποτα διοτι ειναι απλα καθρεπτισμα.

οκ γράψε λάθος :D

kingrim 19-05-11 11:22

παιδια αν μπορει καποιος που ξερει απο φωτογραγιες να ερθει να βγαλουμε καμια φωτο το ενυδρειο στο τελος του μηνα :)

giannisaek 19-05-11 11:32

Με το που είδα την πρώτη φωτογραφία... μου θύμισε τα Μετέωρα στην Καλαμπάκα... :grin::grin::grin:

kingrim 19-05-11 11:34

αμα το δεις τωρα θυμιζει ζουγκλα εχω να κλαδεψω απο την μερα που βγηκε αυτη η φωτο καμια δυο μαυρες σακουλες θα γεμισω :ρ

giannisaek 19-05-11 11:43

Έχεις βάλει άλλα φυτά ή μόνο αυτά της φωτογραφίας;

Raven 19-05-11 11:43

Ετυχε να εχω το ενυδρειο σου περασμενο στο lap top μαζι με αλλες φωτογραφιες που πηγα στη Σαμο, και οσοι το ειδαν κολλησαν ..."ΑΑΑ τι ωραιο ενυδρειο !!!"
Για το δικο μου τιποτα..." καλο ειναι " μου ελεγαν :( :D

Βρες καποιον να το φωτογραφισεις και στειλτο στον IAPLC. Κατι μου λεει οτι το κλιμα για τις Ελληνικες συμμετοχες θα ειναι ευνοικο φετος ;)

olga 19-05-11 11:58

Ειχα μεινει λιγο πισω οσον αφορα το braveheart's valley.
Tι να πω περα απο......:smt118:smt118:smt118
Μπραβο ρε Γιαννη,παντα τετοια και οπως ειπε και ο Αλεξανδρος,πρεπει να το στειλεις,κριμα ειναι να χαθει μια τετοια συμμετοχη.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:09.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02303 seconds with 11 queries