Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Που το ειδα και δεν το βρισκω τωρα? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=70280)

Bill-Samos 21-03-13 00:02

Που το ειδα και δεν το βρισκω τωρα?
 
Ως γνωστων αμα δεν θελεις κατι ειναι μες στα ματια σου,αμα το ψαχνεις δεν το βρισκεις με τιποτα..Καπου ειχε παρει το ματι μου εναν ανταπτορα που εβαζες δευτερη Τ5 πανω στην πρωτη,ετσι τουλαχιστων ειχα καταλαβει.Το εχει δει κανεις?Και κανενα eshop για λαμπες ?ψαχνω grolux t5 39w και δεν..Ενας μονο στη Νικαια και δεν στελνει αντικαταβολη..

platy 21-03-13 00:07

ο ιγνατιος εχει λάμπες..γραφει και εδω στο φορουμ,και πρόσφατα ειχε γινει μια κουβεντα για λαμπες..οσο για αυτο που λες...μηπως ειχες δει τίποτα ακροφύσια?

Bill-Samos 21-03-13 00:14

Οχι ακροφυσια ,ηταν κατι δακτυλιοι σαν 8 που εβαζες δευτερη διπλα στη πρωτη ,μπορει να καταλαβα λαθος..Το site του Ιγνατιου νομιζω ειναι υπο κατασκευη..

platy 21-03-13 00:24

για το πρώτο που λες δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατι δεν μου ερχεται στο μυαλο τι ζητας...οσο για τον Ιγνα..μπορείς ισως να κάνεις τηλεφωνικη παραγγελία ;) !

Bill-Samos 21-03-13 00:31

Ε και μια και μπηκες στον κοπο..sylvania grolux, hagen flora glo(αν υπαρχει,δεν τη βλεπω) ή aqualine plant grow?


platy 21-03-13 00:41

sylvania gro lux ;) δοκιμασμένη και αποδοτική....και η flora glo ειναι πολύ καλή,αλλα σου προτείνω κατι σίγουρο που το εχω δοκιμάσει και εγω..για τ5 μιλάς φανταζομαι

delta66 21-03-13 00:49

Ωμεγα κλιπ ψαχνεις?

Bill-Samos 21-03-13 01:00

-Ναι για Τ5 39w.Τη flora την ειχα και γω σε 4*8w σε φουλ φυτεμενο 60lt και ειχα πολυ καλα αποτελεσματα , θα δοκιμασω και τη sylvania.
-Οχι δεν ψαχνω Ω κλιπς ,αυτα που λεω δεν ειναι απλως για να κρεμασεις τη λαμπα,ειναι ανταπτορακι,παιρνει και ρευμα.Μπορει να κανω και λαθος.

platy 21-03-13 01:08

μήπως ψάχνεις το μπαλαστ της glo που εχει μπαλαστ-ακροφύσια ολο μαζί και βάζεις λαμπα ?

Bill-Samos 21-03-13 01:19

:)Σε μπελα σε εβαλα :) Κοιτα εχω το φωτιστικο ,κρεμαστο με μια λαμπα Τ5.Καπου ,ελα που δεν θυμαμαι που...,διαβαζοντας περι φωτισμου καποιος προτεινε ενα ειδος ανταπτορα που αποτελειται απο δυο συνδετηρες σαν 8 ,ετσι το περιεγραφε δεν ειχε φωτο,που πιανουν στα ακρα της μιας λαμπας και βαζεις δευτερη διπλα,χωρις αλλο μπαλλαστ και ακροφυσια,παιρνει ρευμα απ την πρωτη 8=8 καπως ετσι,αλλα ξαναλεω ισως δεν καταλαβα καλα..Ψαχνω στο ιστορικο του mozilla μηπως το βρω.

platy 21-03-13 02:05

αχα,,,καταλαβα τι θες να περιγράψεις..αλλα δεν ξέρω που και πως μπορεί να γράφτηκε :)! αν το βρείς ανεβασε το

maikl 21-03-13 08:41

Αυτο λογικα δε γινετε αν δεν αλλαξεις και το μπαλαστ....:)

nazgul 21-03-13 12:23

Δυσκολο μου φαινεται και εμενα. Αλλιως, καποιος θα το ειχε εντοπισει τοσα χρονια και θα το ειχαμε ολοι, αντι να παιρνουμε διπλο ballast. Για βαση στηριξης δυο λαμπων μου φαινεται απλα.

Bill-Samos 21-03-13 15:48

Λοιπον παιδες επικοινωνησα με συνεργατη με καταστημα ηλεκτρολογικου υλικου και μου ειπε οτι υπαρχει μεν ανταπτορας απο μια σε δυο Τ5 αλλα μου ειναι αχρηστο γιατι ακριβως οπως ειπε ο maikl θελει και αλλο ballast αρα δεν κερδιζεις και τιποτα ..ακυρο :o

borelli13 21-03-13 15:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Bill-Samos (Μήνυμα 748468)
Λοιπον παιδες επικοινωνησα με συνεργατη με καταστημα ηλεκτρολογικου υλικου και μου ειπε οτι υπαρχει μεν ανταπτορας απο μια σε δυο Τ5 αλλα μου ειναι αχρηστο γιατι ακριβως οπως ειπε ο maikl θελει και αλλο ballast αρα δεν κερδιζεις και τιποτα ..ακυρο :o

Στο ειπε ο maikl;)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:04.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01621 seconds with 11 queries