Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ψάρια Ασίας (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=130)
-   -   εχει πετυχη κανεις αναπαραγωγη σε τιγρακια??? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=43267)

douran_p 31-08-10 12:47

εχει πετυχη κανεις αναπαραγωγη σε τιγρακια???
 
διαβασα σχετικα ποστ για το πως....... να το προσπαθησω!!!????

douran_p 04-06-11 03:56

377 εμφανισεις και καμια απαντηση..........

μηπως σπαει κανενα ρεκορ στο φορουμ!!!!!

Γιώργος Κ 04-06-11 07:43

Προφανως 377 ατομα δεν εχουν κανει την εν λογω αναπαραγωγη - ωστε να εχουν αποψη επι του θεματος!!! :D:rolleyes:

ippomas 04-06-11 08:06

Παντως εγω τα εχω 5 τεμ εδω και 6 μηνες ενω υπαρχει μια καλη ομαδα δεν ειδα κατι το ιδιατερο.

delta66 04-06-11 13:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ (Μήνυμα 596376)
Προφανως 377 ατομα δεν εχουν κανει την εν λογω αναπαραγωγη - ωστε να εχουν αποψη επι του θεματος!!! :D:rolleyes:

... και γιατι ενδιαφερονται να διαβασουν εμπειριες απο συνχομπιστες για την αναπαραγωγη τους.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ippomas (Μήνυμα 596378)
Παντως εγω τα εχω 5 τεμ εδω και 6 μηνες ενω υπαρχει μια καλη ομαδα δεν ειδα κατι το ιδιατερο.

5 τεμαχια θεωρειται καλη ομαδα?

douran_p 04-06-11 14:48

εγω εχω 14..... αλλα αν δεν τα βαλεις σε αλλο ενυδρειο δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι γιατι θα φανε τα αυγα και των γονο!!!!!

τεσπα καποια στιγμη εχω σκοπο να δοκιμασω!!!!!

αλλα δεν νοιωθω ετοιμος να γινω μπαμπας ακομη

Apollwnas 10-07-11 18:58

Φιλε μου ειχα πιο παλια σε 100 λιτρα με νερο βρυσης μονο μια ομαδα περιπου 12 ατομα,πολλα φυτα και τιγκα στο κερατοφυλλο δεν εβλεπα μεσα στο ενυδρειο να φανταστεις.και μια μερα που κλαδεψα,ειδα κατι μικρο να κουνιεται μεσα στα φυτα επιφανειας.και ηταν ενα μικρο τιγρακι.μου εζησε 2-3 μηνες(δεν θυμαμαι καλα) μεχρι που μεγαλωσε και σουλατσαρε ελευθερα.μια μερα το βρηκα νεκρο μαλλον απο το πολυ κυνηγι που ετρωγε απο τα πιο μεγαλα,οποτε ειναι να σου τυχει και να εχεις και κανα ενυδρειο πιο μικρο να τα μεταφερεις.

douran_p 12-07-11 13:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Apollwnas (Μήνυμα 607669)
Φιλε μου ειχα πιο παλια σε 100 λιτρα με νερο βρυσης μονο μια ομαδα περιπου 12 ατομα,πολλα φυτα και τιγκα στο κερατοφυλλο δεν εβλεπα μεσα στο ενυδρειο να φανταστεις.και μια μερα που κλαδεψα,ειδα κατι μικρο να κουνιεται μεσα στα φυτα επιφανειας.και ηταν ενα μικρο τιγρακι.μου εζησε 2-3 μηνες(δεν θυμαμαι καλα) μεχρι που μεγαλωσε και σουλατσαρε ελευθερα.μια μερα το βρηκα νεκρο μαλλον απο το πολυ κυνηγι που ετρωγε απο τα πιο μεγαλα,οποτε ειναι να σου τυχει και να εχεις και κανα ενυδρειο πιο μικρο να τα μεταφερεις.



οταν γυρισω απο διακοπες θα προσπαθησω να κανω αναπαρωγη σε ενα μικρο ενυδρειο καραντινα που εχω!!!!!

maikl 11-08-11 10:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από douran_p (Μήνυμα 607972)
οταν γυρισω απο διακοπες θα προσπαθησω να κανω αναπαρωγη σε ενα μικρο ενυδρειο καραντινα που εχω!!!!!


Εκανες-ξεκινησες τπτ?

douran_p 11-08-11 15:58

απο σεπτεμβριο......:) λεω


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:03.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01574 seconds with 11 queries