Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γατόψαρα Ν. Αμερικής (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=27)
-   -   ΓΕΝΝΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=67859)

ελενη 03-01-13 18:36

ΓΕΝΝΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!
 
Παιδια καλησπερα! ειχα παρει 2 ανσιστρακια τυχαια βγηκαν ζευγαρι κ τωρα μετρα πανω απο 30 μωρα μεσα στο ενυδρειο!!!
πως σταματανε?????:(:(:( τα μωρα τα χαριζω αν τα θελει κανεις!!! θα εχω προβλημα αργοτερα!! :smt101:smt101

panos_auk 04-01-13 23:03

off button!
 
απο που κλεινει!που ειναι το off!!χαχα! αστειευομαι...:D
δεν ξερω τι εξιταρει τα ανσιστρους και τα σπρωχνει να αναπαραγονται (π.χ. συνθηκες νερου, ph, θερμοκρασια κλπ) και αν μπορει ή/και αξιζει να αλλαξεις κατι τετοιο για να σταματησουν να αναπαραγονται. ενας απλος και αποτελεσματικος τροπος θα ηταν να χωρισεις το ζευγαρι ισως...αλλα με ολα τα ψαρακια που μαζευτηκαν τωρα ολο και καποιο ζευγαρι να ξαναπροκυψει...
Υ.Γ. 101 εμφανισεις εχει το θεμα αυτο και μονο μια απαντηση...ρε παιδια οι υπολοιποι που το διαβασατε τιποτα? μια κουβεντα ρε παιδια...τζαμπα ειναι!:-)

klipitiklopos 05-01-13 00:52

Kαλως τα δεχτηκες και να σου ζησουν!:D
Ενας αλλος τροπος ειναι να μην εχεις στο ενυδρειο σπηλιες, που τα εξιταρουν στο ζευγαρωμα.
Αν δεν εχει σπηλεις το ενυδρειο, πιθανον να δεις κανενα τσαμπι απο πορτοκαλι αυγα, οποτε τα αφαιρεις.

harmasn 05-01-13 01:22

να σου ζησουν τα δικα μου τα ατιμα ουτε καταδιανεια να κανουν κατι μεταξυ τους μισο χρονο τωρα και τιποτα τι καρυδες τους εβαλα τι ξυλα με κατι τρυπες "να" με το συμπαθειο χαϊρι δεν ειδα.....
να σου ζησουν τα δικα σου παντως εμενα αυτα τα κορυ και οι μονομαχοι ειναι τα αγαπιμενα μου!!!!!!

ελενη 31-01-13 19:04

αν τον ξαναδω να την στριμωχνει σας το ορκιζομαι θα παρω το δικανο....:smt067:smt067:smt067 χαχαχαχα !!!! την βρηκε μικρη κ απροστατευτη κ οριστε τα αποτελεσματα.:smt003:smt003:smt003

ChrisLust 31-01-13 21:04

αν ξεκινησαν απο προσωπικη εμπειρια...δεν σταματανε...εμενα εκαναν τουλαχιστον 6-7 γεννες...αλλα αυτο δεν ειναι κακο...ειναι απο τισ χαρες του ενυδρειου...το θαυμα της φυσης και της ενασχολησης με αυτο το χομπι κατ'εμε...απολαυσε το...οσα σου ζησουν( δεν τα φανε αλλα ψαρια η τα καταπιει το φιλτρο,τα δικα μου γεννητουρια ειχαν την ταση να μπαινουν μονα τουσ μεσα στο φιλτρο αντιστροφα στην ροη!!!) μπορεις να τα δωρισεις μετα απο καμμια 10ρια 15 μερες...οπως εκανα και εγω...και να κρατησεις ισως κανεναν απογονο...παντως εμενα ο πατερας ξανα εκανε γεννα με μια απο τισ απογονους του...και χτες εσκασαν τα μικρα αγκιστρακια εξω απο την σπηλια...αραγε...ποσο αποδεκτη ειναι η αιμομιξια στισ γεννες αυτων των ειδων...?

ελενη 31-01-13 21:38

ειμαι στην επαρχια τα χαριζω ΟΛΑ αλλα εδω δυσκολα θα βρεθει καποιος με ενυδρειο.

platy 31-01-13 21:56

αν ειχες καποιον που να κατεβαίνει αθήνα θα σε ξεφόρτωνα απο μερικα

ελενη 31-01-13 22:22

μπορει να κατεβω μεχρι τις 15 φεβρουαριου!
αλλα στην αθηνα δεν εχω ενυδρειο! θα πρεπει να τα παρεις μετο που φτασω!!
αν συμφωνεις να τα πουμε σε pm

platy 31-01-13 22:36

στειλε μου ;)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:33.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01572 seconds with 11 queries