Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35917)

Πάνος 06-02-10 20:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 414276)
΄Ισως φταίει το άφτερ σέϊβ μου βρε Πάνο.:grin:

http://www.aquatek.gr/vb/attachment....1&d=1265478181

:D:D:D και paco και raven.....:D

drbig 06-02-10 21:29

Κώστα φαντάζομαι οτι σ' αυτα που έχεις ζητήσει έχεις συμπεριλάβει και αυτά που θα μου δώσεις σωστα? (οπως συμφωνήσαμε 50-50 απο όλα) :D:D:D

mikenuke 06-02-10 22:57

Κωστα θα σου φερω εγω moss αρκει πανω στο κρομο του δεντρου που εχεις να γραψεις i love mikenuke μεσα σε μια καρδια σκαλισμενη με σουγια, ή με ψαλιδι του πανου!

Δυστυχως ελαχιστα κομματια εμειναν απο λαβιδες, ψαλιδια νομιζω καθολου.ασχημα τα πραγμτα περιοδικα δεν εφερα, σελιδες απο το μπλοκακι μου με τις αποδειξεις τελειωσαν, θα σας δινω ραβασακι IOU μου φαινεται!
Μου χαλασε και η φωτογραφικη και παλι χαλια φωτο θα εχουμε απο τη συναντηση μου τη ματιαξατε!

Αντε τα λεμε απο κοντα!

bokostas 06-02-10 23:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikenuke (Μήνυμα 414403)
Κωστα θα σου φερω εγω moss :smt041 αρκει πανω στο κρομο του δεντρου που εχεις να γραψεις i love mikenuke μεσα σε μια καρδια σκαλισμενη με σουγια, ή με ψαλιδι του πανου! :smt044 :smt044 :smt044

Δυστυχως ελαχιστα κομματια εμειναν απο λαβιδες, ψαλιδια νομιζω καθολου.ασχημα τα πραγμτα περιοδικα δεν εφερα, σελιδες απο το μπλοκακι μου με τις αποδειξεις τελειωσαν, θα σας δινω ραβασακι IOU μου φαινεται!
Μου χαλασε και η φωτογραφικη και παλι χαλια φωτο θα εχουμε απο τη συναντηση μου τη ματιαξατε!

Αντε τα λεμε απο κοντα!

Aμάν βρε Μιχάλη, την καταστροφή έφερες, μη μασάς, όλα καλά θα πάνε.
Και στο δέντρο θα χαράξω την προσωπογραφία σου, όχι μόνο το όνομά σου.:p

drbig
nikosm1
bokostas
Kotsos
Alex_Salonica
lion
Κλεόβουλος
aquaman
Thrillos
Crywolf
kalaxan
kingrim
lmaikl
zipo
panos1972
kostaskich
christsos
potami
paraskevi_gr
paco
chris129
Neoklis
Vasilakis
MiziGr
snakepanos
mikenuke

Το δικό σου μήνυμα Χάρη, κάνω πως δεν το είδα.:grin:
Αφήστε με τώρα, πάω να κλαδέψω...

giannisaek 06-02-10 23:46

Κώστα λόγω δουλειάς δεν θα μπορέσω να έρθω. :(
Τα γατόψαρα τι κάνουν;

bokostas 07-02-10 00:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 414414)
Κώστα λόγω δουλειάς δεν θα μπορέσω να έρθω. :(
Τα γατόψαρα τι κάνουν;

Κρίμα που δεν θα έρθεις, ίσως την άλλη φορά, α, είναι και το κόψιμο της πίτας, οπότε ελπίζω να τα πούμε από κοντά.
Mια χαρά είναι τα κορυντοράκια Γιάννη, σκάβουν την άμμο και μου ξεριζώνουν την cuba, αλλά χαλάλι τους, είναι κουκλιά.

maikl 07-02-10 06:43

....δυστυχως και εγω (lmaikl) λογω "ανωτερας βιας" δε θα μπορεσω...:(

bokostas 07-02-10 10:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maikl (Μήνυμα 414460)
....δυστυχως και εγω (lmaikl) λογω "ανωτερας βιας" δε θα μπορεσω...:(

Δεν πειράζει Μιχάλη, ελπίζω να τα πούμε στην πίτα.

drbig
nikosm1
bokostas
Kotsos
Alex_Salonica
lion
Κλεόβουλος
aquaman
Thrillos
Crywolf
kalaxan
kingrim
zipo
panos1972
kostaskich
christsos
potami
paraskevi_gr
paco
chris129
Neoklis
Vasilakis
MiziGr
snakepanos
mikenuke

giannisaek 07-02-10 10:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 414432)
Κρίμα που δεν θα έρθεις, ίσως την άλλη φορά, α, είναι και το κόψιμο της πίτας, οπότε ελπίζω να τα πούμε από κοντά.
Mια χαρά είναι τα κορυντοράκια Γιάννη, σκάβουν την άμμο και μου ξεριζώνουν την cuba, αλλά χαλάλι τους, είναι κουκλιά.

Χαίρομαι :smt041
Θα τα πούμε ίσως στην κοπή της πίτας, καλά να περάσετε.

Κλεόβουλος 07-02-10 11:41

Καλα να περάσετε παιδιά! Σήμερα κι εγώ λόγω ανωτέρας βίας θα λείπω:(

Neoklis 07-02-10 11:42

Άκυρο κι εγω δεν θα μπορεσω να ερθω....:(

panos1972 08-02-10 00:24

4 Συνημμένο(α)
Φώτο 1
*******
Σπάμε τα καθιερωμένα! Οι γυναίκες επιτέλους αρχίζουν και κάνουν αισθητή την παρουσία τους. Και η γυναίκα του paco ήρθε λίγο αργότερα γι αυτό είναι εκτός πλάνου.
Η Γωγώ που χάθηκε άραγε;
Debie την άλλη φορά σε περιμένουμε μόνη ή με παρέα!

ΥΓ:1ο Κουίζ! Ποιός έχει δώσει στη γυναίκα του να φυλάει κλαδεματάκια;

Φώτο 2
*******
Και νέες παρουσίες στη συνάντηση! πχ panosnaik και άλλοι.... (που κλασικά δεν συγκράτησα τα nickname τους)

ΥΓ: 2ο Κουίζ! Μετά το σβήσιμο του τσιγάρου, κατά την επαναφορά του χεριού, η σακουλίτσα με τα φυτά παρέμεινε στη θέση της;


Φώτο 3
*******
Χαιρετισμός από τον Alex_salonica, επιρεασμένος από τις συνεχείς του επαφές με τους γερμανούς εκτροφείς γαρίδας!

Φώτο 4
*******
- Δεν τα πήρα για μένα!!! Για τον φουκαριάρη τον kalaxan!!!

bokostas 08-02-10 11:45

Απαντήσεις στο κουίζ:

http://www.aquatek.gr/vb/attachment....9&d=1265581187
Από αριστερά, Κική, Χριστίνα, Δημήτρης (zipo), Βασίλης (paco), Παρασκευή (paraskevi_gr), Έλενα.
Τονίζω το γεγονός ότι η γυναίκα του Βασίλη δεν έχει έρθει ακόμη (μετά του κόπηκε το χαμόγελο).:D


http://www.aquatek.gr/vb/attachment....0&d=1265581187
Πίσω από την αφεντιά μου ο Παναγιώτης (snakepanos) βρε ανορθόγραφε φωτοχάλια,
με την άσπρη ρίγα στα μανίκια ο Crywolf και δεξιά με το άσπρο ο Γιάννης (kingrim), οι νέες παρουσίες.


http://www.aquatek.gr/vb/attachment....1&d=1265581253
Από αριστερά christsos, Alex_Salonica, aquaman (Δημήτρης), paco (Βασίλης) και kostaskich.

http://www.aquatek.gr/vb/attachment....2&d=1265581253
Αυτά είναι τα φυτά που έφερα βρε βρωμερέ συκοφάντη, σιχαμένε λασπολόγε, πανελίστα κουτσομπολίστικων
μεσημεριανών εκπομπών.:D (Φυσικά άλλα τόσα πήρα, ευχαριστώ τους mikenuke, nikosm1, kalaxan δεξιά και zipo)

cpapakon 08-02-10 11:52

Κύριε Απουσιολόγε,

Δυστυχώς δε μπόρεσα να έρθω αυτή τη φορά.
Έχω όμως μια απορία: Πόσες απουσίες δικαιούμαστε;

bokostas 08-02-10 12:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από cpapakon (Μήνυμα 414746)
Κύριε Απουσιολόγε,

Δυστυχώς δε μπόρεσα να έρθω αυτή τη φορά.
Έχω όμως μια απορία: Πόσες απουσίες δικαιούμαστε;


3, μετά χάνεις χρονιά και πηγαίνεις στο τμήμα των καθυστερ.., ε, αρχαρίων, μαζί με τον panos1972. :D:D:D
Εκεί όμως τα μαθήματα είναι πιο εύκολα, όπως: "Γιατί δεν μπαίνουν οι αφρικάνες σε φουλ φυτεμένο",
"Γιατί δεν βάζουμε μωρά ξιφοφόρων με κιχλίδες redmouth", "Η αναπαραγωγική διαδικασία και γιατί δεν πρέπει
να προσδοκούμε αποτελέσματα όταν τα ψάρια μας είναι μόνο αρσενικά" και "πώς να πείσω τη γυναίκα μου
να βάλω ένα νταμάρι μέσα στο σαλόνι μας". :)
Αυτό φοβήθηκε και ο Στρατηγός και ήρθε, αν και είχε δηλώσει ότι δεν θα ερχόταν. :p

kingrim 08-02-10 12:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από cpapakon (Μήνυμα 414746)
Τονίζω το γεγονός ότι η γυναίκα του Βασίλη δεν έχει έρθει ακόμη (μετά του κόπηκε το χαμόγελο).:grin:
;

εσύ μάλλον ψάχνεις για νέους πελάτες......¨:Ρ

ΥΓ οι Φώτο είναι χάλια και προτείνω να σβηστούν (πείτε ρε παιδιά ότι τραβάτε να γυρίσουμε από το καλό προφίλ)

bokostas 08-02-10 12:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 414752)
εσύ μάλλον ψάχνεις για νέους πελάτες......¨:Ρ

ΥΓ οι Φώτο είναι χάλια και προτείνω να σβηστούν (πείτε ρε παιδιά ότι τραβάτε να γυρίσουμε από το καλό προφίλ)

Όχι και πελάτες βρε Γιάννη, απλά να σε ενημερώσω ότι μπορείς να στείλεις ένα εξώδικο στον απαράδεκτο φωτογράφο κι αν δεν σβήσει τις
φωτογραφίες, οι οποίες είναι άθλιες από καλλιτεχνικής απόψεως και παραβιάζουν τα προσωπικά σου δεδομένα, τότε μπορείς να
προχωρήσεις σε αγωγή, ζητώντας αποζημίωση για προσβολή της προσωπικότητάς σου και να του πάρεις το ολοκαίνουριο 240λιτρο
που φυλάει συσκευασμένο στο μπαλκόνι του. Εννοείται ότι δεν θα πληρώσεις τίποτε, μόνη μου αμοιβή, η χαρά που θα πάρω.:D:D

Όσο για τον Βασίλη (paco), απλά ενημέρωσα την σύζυγό του για ποιάν προορίζονταν οι γαριδούλες που ψάρευε πριν τη συνάντηση.:grin::grin:

nikosm1 08-02-10 12:51

Χάλασε ο κόσμος! Κάρφωμα με ονοματεπώνυμο! Την παληά εποχή είχαν τουλάχιστον κουκούλες! :cool::cool:

kingrim 08-02-10 12:54

χμμμμμ τι θελεις απο μενα ταυτοτητα-και υπεύθυνη δηλωση οτι δεν εδωσα αδεια για δημοσιευση των φωτο που δεν ηξερα οτι εβγαζε :Ρ

βαζω και μια αγγελια για φυτα και ψαρια
φιλτρο για το 240ρι αφου ξεκινά κουτρα ας τελειωσει κουτρα

drbig 08-02-10 13:02

Αν και βγήκε το όνομα του Κώστα (δικαιολογημένα φυσικά) τον ευχαριστώ για τα δύσκολα κλαδέματά του (φακη,πιστια, λιωμένο κερατόφυλλο) καθώς και τις τεράστιες ποσότητες απο αντιδια, εμμ, egeria densa..

gracie mile


---
Oh Sultan!

kalaxan 08-02-10 13:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από drbig (Μήνυμα 414760)
Αν και βγήκε το όνομα του Κώστα (δικαιολογημένα φυσικά) τον ευχαριστώ για τα δύσκολα κλαδέματά του (φακη,πιστια, λιωμένο κερατόφυλλο) καθώς και τις τεράστιες ποσότητες απο αντιδια, εμμ, egeria densa..

gracie mile


---
Oh Sultan!

Είχε και ψιλολιωμένο μέσα έ?:rolleyes:
Είχε όμως και μερικά καλούτσικα κομμάτια..:smt020

Τέσπα θα σου φέρω βρε γκρινιάρη από αυτό με τους κόκκινους κόμπους αύριο(αν βρεθούμε)..:grin:
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 414743)

http://www.aquatek.gr/vb/attachment....2&d=1265581253
Αυτά είναι τα φυτά που έφερα βρε βρωμερέ συκοφάντη, σιχαμένε λασπολόγε, πανελίστα κουτσομπολίστικων
μεσημεριανών εκπομπών.:D )

Ε μισά μισά είναι :grin:..

Αλλά ναι ο γνωστός λασπολόγος συκοφάντης μόλις είδε φυτά στο τραπέζι πετάχτηκε από την άλλη άκρη του τραπεζιού σαν έμπειρος παπαράτσι να μας φωτογραφήσει..
(καλά δεν τα λέω δάσκαλε Κώστα?)

halvas69 08-02-10 15:50

Είστε σκέτη απόλαυση :)

bokostas 08-02-10 16:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από drbig (Μήνυμα 414760)
Αν και βγήκε το όνομα του Κώστα (δικαιολογημένα φυσικά) τον ευχαριστώ για τα δύσκολα κλαδέματά του (φακη,πιστια, λιωμένο κερατόφυλλο) καθώς και τις τεράστιες ποσότητες απο αντιδια, εμμ, egeria densa..

Είδες τι παθαίνεις άμα ξεχάσεις να ευχαριστήσεις κάποιον?
Σε ευχαριστώ πολύ λοιπόν Χάρη για το 1/3 κλαδέματος από καμπόμπα,
το έβαλα στο πέτο μου σε έναν γάμο που πήγα μετά τη συνάντηση.:D
Την άλλη φορά θα φροντίσω να πάρεις κι εσύ από αυτό που πήραν οι άλλοι
και δεν θυμάμαι πώς το λένε, αλλά το όνομά του θυμίζει... αντίδια.:D


Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kalaxan (Μήνυμα 414769)
Αλλά ναι ο γνωστός λασπολόγος συκοφάντης μόλις είδε φυτά στο τραπέζι πετάχτηκε από την άλλη άκρη του τραπεζιού σαν έμπειρος παπαράτσι να μας φωτογραφήσει..
(καλά δεν τα λέω δάσκαλε Κώστα?)

Πολύ καλά τα λες αγαπημένε μου μαθητή, εύγε.

drbig 08-02-10 17:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 414820)
το έβαλα στο πέτο μου σε έναν γάμο που πήγα μετά τη συνάντηση.:D

ΑΑΑ το λουλούδι στο πέτο κοστίζει πολύ... κάπου 15-20 Ευρώ

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 414820)
Την άλλη φορά θα φροντίσω να πάρεις κι εσύ από αυτό που πήραν οι άλλοι
και δεν θυμάμαι πώς το λένε, αλλά το όνομά του θυμίζει... αντίδια.:D

Μήπως έννοείς Απίδια?


Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 414820)
Πολύ καλά τα λες αγαπημένε μου μαθητή, εύγε.

Έυχομαι να αναφέρεσαι σε μένα, και όχι στον Kalaxan. Εγώ τουλάχιστον κρατάω τα προσχήματα ενω αυτος όχι....:smt077:smt077:smt077
Α ναι, αν έβαλες απο την καμπομπα μέσα στο ενυδρείο να ξέρεις οτι δεν είναι η γνωστή Αλλά είναι απο αυτό το είδος :smt077:smt077:smt044:smt044http://ladyfi.files.wordpress.com/20...ous_plants.jpg

Φιλάκια σταυρωτά!!!!

paraskevi_gr 10-02-10 15:12

Λοιπον η συνάντηση ήταν τέλεια όπως πάντα.

Ευχαριστώ τον paco για τις υπέροχες γαριδούλες.

(Κώστα θα σου πω καμια κουβέντα. Πρώτα τον Πανο μετά τον Βασίλη θα μου βγει το όνομα ότι χωρίζω τα ζευγάρια). :P

Ευχαριστώ τον kalaxan για την Egeria densa και τον bokosta για το κερατόφυλλο.

σσ. αν ξέχασα κανέναν μη με "δείρει" τον ευχαριστώ και αυτόν.


Επομενη συνάντηση στην πίτα.

bokostas 10-02-10 15:24

Βρε Παρασκευή μη μου θυμώνεις, επειδή είσαι η μόνη που έρχεται οικειοθελώς στις συναντήσεις (τις δικές μας τις σέρνουμε),
και ξέρω ότι δεν παρεξηγείσαι, γι' αυτό σε "χρησιμοποιώ" για να πειράξω τα ρεμάλια, είσαι σαν μια θηλυκιά γκαπίνα μαζί με 20 αρσενικούς.:)
Αυτή είναι πολύ λάθος αναλογία και νομίζω ότι αν έφερνες 5-6 φίλες σου, θα μειωνόταν η πίεση και όλα θα ήταν καλύτερα.:D

Χαραμάδας 10-02-10 15:40

{ είσαι σαν μια θηλυκιά γκαπίνα μαζί με 20 αρσενικούς.:smile: }

Αμάν βρε αγόρι μου....τι παρομοίωση ήταν αυτή?

bokostas 10-02-10 17:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 415503)
{ είσαι σαν μια θηλυκιά γκαπίνα μαζί με 20 αρσενικούς.:smile: }

Αμάν βρε αγόρι μου....τι παρομοίωση ήταν αυτή?

Τραβηγμένη, για να γελάσουμε λίγο και για να την πείσω να φέρνει φίλες της στις συναντήσεις.:D
Άλλωστε η Παρασκευή δεν μοιάζει στις άχρωμες γκαπίνες, όπως κι εμείς δεν έχουμε την χάρη των αρσενικών γκάπυ.:)

Πάνος 10-02-10 18:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 415610)
, όπως κι εμείς δεν έχουμε την χάρη των αρσενικών γκάπυ.:)

να σε δω να ανεμιζεις μια κοκκινη της φωτιας με μαυρα στιγματα φουστα ....και τι στον κοσμο!:D:D:D

bokostas 10-02-10 18:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 415615)
να σε δω να ανεμιζεις μια κοκκινη της φωτιας με μαυρα στιγματα φουστα ....και τι στον κοσμο!:D:D:D

:smt044 Πάνο αν είναι να σε πείσουμε να έρθεις στην κοπή της πίτας, την βάζω και την ανεμίζω.:)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,04399 seconds with 11 queries