Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Ζωοτεχνια 2011:προετοιμασιες, εθελοντες, ιδεες και υλικα (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=48370)

Prodromos100 30-01-11 22:38

Αυριο φερτε και ενα φορτιστη sony ericsson για τον securita...!!

jiraiya 30-01-11 22:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Prodromos100 (Μήνυμα 546698)
Αυριο φερτε και ενα φορτιστη sony ericsson για τον securita...!!

zwzwzw
αλλο τι θα ακουσουμε!!!!!!!
πρεπει να ηταν απελπισμενο το παιδι!!!!

QS-Plan 30-01-11 22:42

τι να το κάνει? τηλέφωνο έχουν.... μάλλον το θέλει για να στέλνει μηνύματα στον έρωτα του...
μπορούμε να εκπαιδεύσουμε τα παπάκια του Χαραμάδα ώστε να στέλνουν τα μηνύματα στην καλή του σεκιουριτά... απ'ότι είδα από τις φωτος είναι ταχυδρομικά παπάκια...

kostaskich 30-01-11 22:46

kostaskich
 
και το αλεξανδρειο που ζεστενει με τους καφεδες του τα παλικαρια για να κανουν καλυτερη επιβλεψη :D:D:D

zipo 30-01-11 23:23

Α ρε με κάνετε και ζηλεύω.Εγώ είμαι πάνω από βιβλία και άρρωστος συγχρόνως και εσείς καλοπερνάτε... :rolleyes:

snakepanos 30-01-11 23:32

Μην ερθεις και μας κολλησεις τιποτα καλα εισαι σπιτι.
Θα βλεπεις τις φωτο και θα αναρρωσεις γρηγορα,.
Περαστικα ,,,καλα ε περναμε τελεια ! :)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Prodromos100 (Μήνυμα 546698)
Αυριο φερτε και ενα φορτιστη sony ericsson για τον securita...!!

Τον λυπηθηκα ρε παιδια τον ψηλο κριμα ειναι ,αυριο θα φερω εναν.

zipo 30-01-11 23:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από snakepanos (Μήνυμα 546722)
Μην ερθεις και μας κολλησεις τιποτα καλα εισαι σπιτι.
Θα βλεπεις τις φωτο και θα αναρρωσεις γρηγορα,.
Περαστικα ,,,καλα ε περναμε τελεια ! :)

Θα έρθω με μάσκα!Αύριο γράφω,θα περάσω μετά...Τρίτη γράφω,θα περάσω μετά...Πέμπτη γράφω,θα περάσω μετά,μετά την Πέμπτη όμως που θα είμαι πιο χαλαρός θα με έχετε όλη μέρα εκεί μέχρι Κυριακή.Θα πάρω και αντιπυρετικά και μια χαρά... :D:D Ένα χρόνο το περίμενα,δε λέει να το χάσω..!

chris129 30-01-11 23:36

Ωραια .... τωρα μπορω να πω....ΑΞΙΟΙ..... ΑΞΙΟΙ μπορει να μην μπορεσα να ερθω να βοηθησω αλλα παρακολουθουσα το εργο σας απο μακρια και παλι ΑΞΙΟΙ παιδια

kingrim 30-01-11 23:53

ολα καλα εκτος απο την βαφη ο jiraiya απλα δεν ξερει να βαφει :ρ
ωραια ηταν τι εχει μεινει για αυριο παιδια?

mikenuke 31-01-11 10:01

Εαν εχετε κλαδεματα απο εχινοδορους, θα θελαμε, για ενα απο τα νυδρεια της εκθεσης.

Εχει μεινει να τελειωσουν τα ηλεκτρολογικα, και τοστησιμο των ενυδρειων. και διαφορα ψιλολογια.

neos 31-01-11 10:23

Κι εγώ άρρωστος από το Σάββατο το πρωί:(. Χάνω τα καλύτερα και ζηλεύω... Ελπίζω να ανακάμψω και να συμβάλλω στις βάρδιες τις μέρες της έκθεσης... Εύχομαι καλή συνέχεια στη πολύ ωραία δουλειά που κάνετε!

QS-Plan 31-01-11 10:38

Μιας και ο φίλος neos ανέφερε τα περί βάρδιας.... και επειδή δεν έχω δει παρόμοιο ποστ... αν υπάρχουν ανάγκες για ανθρώπους στο σταντ για κάποιες μέρες και ώρες, απλά ας τις πει κάποιος

mikenuke 31-01-11 10:42

Καλα εκανες και εθεσες το θεμα,

ειμαστε ενταξει για τις ωρες περιπου 15:00-19:00 τις καθημερινες, θα τις καλυψει ο snakepanos απο οτι συζητησαμε εχθες.Το Σαβ/κο, ειμαστε κομπλε, θεωρω πως ολοι θα ειμαστε εκει, δε τιθεται θεμα.

Εχουμε κενο απο 10:00 μεχρι τις 14:00 την πεμπτη και την Παρασκευη.

Αν εχουμε καποιους ελευθερους το πρωινο και μπορουν να ερθουν ας το πουν εδω.

george 31-01-11 11:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikenuke (Μήνυμα 546777)
Εαν εχετε κλαδεματα απο εχινοδορους, θα θελαμε, για ενα απο τα ενυδρεια της εκθεσης.

Θα φέρω το απόγευμα

tsoum 31-01-11 11:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikenuke (Μήνυμα 546785)
Εχουμε κενο απο 10:00 μεχρι τις 14:00 την πεμπτη και την Παρασκευη.

Αν εχουμε καποιους ελευθερους το πρωινο και μπορουν να ερθουν ας το πουν εδω.

Με μια μικρή επιφύλαξη, νομίζω πως μπορω.

bokostas 31-01-11 12:06

Κάποιες ώρες μπορώ να καθήσω κι εγώ, αλλά μόνο αν έχει wi-fi, ε μη χάσω και καμιά αγγελία για χάρισμα.:D:p:D
Και προτιμώ να είμαι μόνος μου Μιχάλη, για να πλιατσικολογώ το μποστάνι του paco και το φυτεμένο της Όλγας.:smt041

Raven 31-01-11 12:13

Παιδια, καντε οτι μπορειτε απο φυτα, γιατι αυτα που πηγα να σας στειλω πριν λιγο, χαλασαν. Μια εβδομαδα στον κουβα, μεσα στο σπιτι και με λιγοστο φως δεν αντεξαν. Πανω πανω εχει φακη και νομισα οτι ηταν πρασινα αλλα μολις πηγα να τα πιασω, διαλυονταν στο χερι μου.
Στο μπαλκονι δεν τα εβγαλα γιατι εκανε πολυ κρυο.
Κριμα , πηγαν τζαμπα τοσα κλαδεματα :(

bokostas 31-01-11 12:53

Μη στενοχωριέσαι για μας Αλέξανδρε, θα βρούμε λύση, κρίμα όμως για τα φυτά και για τα παιδιά από Πάτρα κι Αγρίνιο που τα περίμεναν.

Sotiris7 31-01-11 14:13

Μπράβο ρε μάγκες, πολύ καλή δουλειά............. :rolleyes:

Αν πάντως κατά την διάρκεια της έκθεσης, προκύψουν τίποτα γεννητούρια στο βιοτοπικό παπακίων, ας πει κάποιος στον Χρήστο να μου κρατήσει 3 με βούλες......... :D:D:D

QS-Plan 31-01-11 15:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikenuke (Μήνυμα 546785)
Καλα εκανες και εθεσες το θεμα,

ειμαστε ενταξει για τις ωρες περιπου 15:00-19:00 τις καθημερινες, θα τις καλυψει ο snakepanos απο οτι συζητησαμε εχθες.Το Σαβ/κο, ειμαστε κομπλε, θεωρω πως ολοι θα ειμαστε εκει, δε τιθεται θεμα.

Εχουμε κενο απο 10:00 μεχρι τις 14:00 την πεμπτη και την Παρασκευη.

Αν εχουμε καποιους ελευθερους το πρωινο και μπορουν να ερθουν ας το πουν εδω.


Βάλε με όπου έχει κενό, είτε Πέμπτη είτε Παρασκευή, είτε και τις δύο μέρες. Θα έχω και γουάι-φάι, αυτό του Μποσκόστα, όσο αυτός πλιαστικολογεί τα εκθέματα...

mikenuke 31-01-11 15:21

Ενταξει εισαι μεσα λοιπον. βγαλε καμια προσκληση απο ιντερνετ να μπορεις να μπεις, και βλεπουμε τι θα κανουμε.

QS-Plan 31-01-11 15:25

1 Συνημμένο(α)
ήδη υπάρχει από την παρασκευή....

παντως, και Πέμπτη και Παρασκευή, κατά 99.99% θα έχω και βοήθεια από κάποιες φίλες.... Σαββατοκύριακο θα φύγουν, θα πάνε αλλού...

Συνημμένο Αρχείο 39007

bokostas 31-01-11 15:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 546815)
Παιδια, καντε οτι μπορειτε απο φυτα, γιατι αυτα που πηγα να σας στειλω πριν λιγο, χαλασαν. ...:(

Κύριοι ήρθε η ώρα να κλαδέψουμε. Είμαστε μείον τα φυτά του Raven κι ο paco έφερε χθες ότι είχε και δεν είχε, συν αυτά του Παπαδόπουλου
(όποιος τα τσούρνεψε παρακαλείται να τα φέρει πίσω), γεμίζουν σχεδόν το 1 από τα 2 Χ 200λιτρα ενυδρεία που προορίζονται για φυτεμένα.
Εγώ θα κάνω γερό κλάδεμα αύριο, αλλά όσα και να βγάλω δεν γεμίζουν 200λιτρο, οπότε φέρτε ότι μπορείτε, μη γίνουμε ρεζίλι.:(
Σήμερα και το αργότερο αύριο χρειαζόμαστε φυτά, γιατί την Τετάρτη είναι η παραμονή και δεν μπορούμε να το ρισκάρουμε, θα πρέπει να μπουν ψάρια.

jiraiya 31-01-11 17:31

αντε ρε παιδια μονο οταν ειναι να παρουμε τοτε τρεχουμε!!!!
αντε να κλαδευουμε τα ενυδρεια μας και μετα παρτε τα κλαδεματα πισω!!!!!

kingrim 31-01-11 18:07

αντε ρε παιδια να παμε κλαδεματα ΟΛΟΙ τοσα κλαδεματα εχουν δωθει μεσα στο 2009-2010 τι ***** σε κανεναν δεν επιασαν ????

giannisaek 31-01-11 22:02

θέλουμε φυτά χαμηλών απαιτήσεων για το 200/άρι ενυδρείο:
Όποιος έχει ας φέρει
Anubias barteri var
Echinodorus bleheri κ.λ.π.
Vallisneries
Cryptocorynes
Και μετά στο τέλος όποιος τα φέρει, αν τα θέλει ας τα ξανά πάρει πίσω
Μόνο αν φέρετε φυτά, παράκληση να μην έχουν άλγες, να είναι καθαρά.

Και ότι άλλο φυτό υπάρχει υψηλών απαιτήσεων το θέλουμε.

Pritanis 31-01-11 22:41

αν υπαρχουν και τιποτα επιφανειας θα μας χρειαστουν για το βιοτοπικο δισκων......

QS-Plan 31-01-11 22:45

τι ώρα θα έχει κόσμο αύριο στο σταντ?

panos1972 31-01-11 22:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 547021)
θέλουμε φυτά χαμηλών απαιτήσεων για το 200/άρι ενυδρείο:
Όποιος έχει ας φέρει
Anubias barteri var
Echinodorus bleheri κ.λ.π.
Vallisneries
Cryptocorynes
Και μετά στο τέλος όποιος τα φέρει, αν τα θέλει ας τα ξανά πάρει πίσω
Μόνο αν φέρετε φυτά, παράκληση να μην έχουν άλγες, να είναι καθαρά.

Και ότι άλλο φυτό υπάρχει υψηλών απαιτήσεων το θέλουμε.


Άλγες καθαρές από φυτά θέτε; :smt102

giannisaek 31-01-11 23:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Pritanis (Μήνυμα 547035)
αν υπαρχουν και τιποτα επιφανειας θα μας χρειαστουν για το βιοτοπικο δισκων......

Είπε θα φέρει ο bokostas


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:56.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,03407 seconds with 11 queries