Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Βιβλιογραφία Γλυκού Νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=31)
-   -   TFH (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=4964)

nhreas 30-06-03 02:07

TFH
 
καποιος να με πει πως μπορω να γινω συνρομητης στο περιοδικο tropical fish hobbyist :?: :?:

Obelix(Reifen) 30-06-03 13:04

www.tfh.com (Στο κάτω μέρος τις σελίδας υπάρχουν τρία βιβλιοπωλεία που πουλάνε συνδρομές το ένα από αυτά είναι το λινκ που είναι από κάτω)

http://www.petbookexpress.com/cgi-bi...ml?id=MoqLuXkP

thediscusman 01-09-03 09:19

Στη Θεσσαλονίκη το πρακτορείο ξένου τύπου και περιοδικών στην Αγ. Σοφίας 27 φέρνει τρία περιοδικά για ενυδρεία ανάμεσα στα οπoία και το TFH. Η τιμή (για την Ελλάδα) 6.75 Ευρώ. Εγώ πέρασα προχθές και πήρα το τεύχος του Αυγούστου.

fighterfish 01-09-03 11:02

Μπορείς να στείλεις email στο info@tfh.com
και να τους ζητήσεις να σου στείλουν την online φορμα τους.

Ειναι ενα word document το οποίο συμπληρώνεις και το στέλνεις μεσω email. Ειδικά αν προκειται να πληρώσεις με πιστωτική είναι πιο εύκολο.

sot-zoe 01-09-03 11:27

Μηπως ξερει και κανενας εδω Αθήνα που μπορουμε να το βρουμε ( κατα προτιμηση προς τα πανω , Ν.Ιωνία , Ηράκλειο , Μαρούσι , Κηφισιά , Χαλάνδρι , Μελλίσια , Βριλίσια κλπ) . :)

johnny98130 01-09-03 14:21

O Ωκεανός, παλιότερα που πηγαινα (πρίν μετακομίσω) εφερνε συστηματικά το περιοδικό. (Λεωφόρος Βουλιαγμ. και Ισμήνης)

fighterfish 01-09-03 14:24

TFH
 
Υπάρχουν λίγα στο μεγάλο περίπτερο στην αριστερή πλευρά του δρόμου που ανεβαίνει προς τα goodys στην Κιφησιά.

Αλλα είναι "όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε" ...
έχει και FAMA...

Γενικώς καλύτερα συνδρομή, μπορεί να καθυστερεί αλλα το πληρώνετε διπλάσιο αν το αγοράζετε έτσι απο περίπτερα....

Χώρια που έχουν κάνει και προσφορά σε αυτούς που το παίρνουν ήδη με ακόμα χαμηλότερη τιμή.

sot-zoe 01-09-03 17:09

Ευχαριστω :)

tasos 02-09-03 18:30

Ακόμη λίγα φέρνει το πρακτορείο ξένου τύπου στην Ομόνοια ,λίγα μέτρα από την Αγ. Κωσταντίνου :D Και αυτό έχει FAMA.Να τον πείσουμε ''δια της παρουσίας μας'' να φέρνει περισσότερα :roll: .

pavloukos 21-11-03 15:36

Όταν αγοράζεις ετήσια συνδρομή από το TFH τότε σου στέλνουν το περιοδικό κάθε μήνα ή σου στέλνουν και τα 12 τεύχη μαζεμένα;

ahar 21-11-03 15:40

ενα καθε μηνα

pavloukos 21-11-03 15:46

Ευχαριστώ. Επομένως τα μεταφορικά που πληρώνεις με πιστωτική είναι για όλο τον χρόνο σωστά;; Ή πληρώνεις κάποια αντικαταβολή με την παραλαβή του περιοδικού;

sps4ever(niktso) 21-11-03 22:34

H συνδρομή είναι συγκεκριμένη ανά τεύχος όταν πρόκειται για εξωτερικό. Η συνδρομή διετίας που είχα κάνει πέρυσι πήγε 88 $. Απλά συνηθίστε στην ιδέα ότι τα Αμερικάνικα ταχυδρομεία είναι χειρότερα από τα δικά μας και μπορεί να παίρνετε το περιοδικό με δύο μήνες καθυστέρηση. Όσο για τις τιμές δεν συζητάμε ότι συμφέρει η συνδρομή

fighterfish 22-11-03 16:53

Τώρα τελευταία το TFH έκανε και μια προσφορά
28 $ ενας χρόνος
+ 20 $ στανταρ μεταφορικά για Ελλάδα είναι καλή τιμή
= 48 $ περίπου όσο και ευρώ.

Το πιό εύκολο είναι με την online φορμα, αν έχει πιστωτική κάρτα.
Εγω πριν μερικές μέρες με τον ίδιο τρόπο ανανέωσα τη συνδρομή.
Περσι είχα πληρώσει 68 σύνολο.

Μιλάμε για 50% λιγότερο κόστος αν πάρεις τη συνδρομή σε σχέση με την τιμή που φτάνει το περιοδικό στα περίπτερα εδώ στην Ελλάδα.

sot-zoe 23-11-03 11:41

Ασε που εδω και 2 - 3 μηνες το πρακτορειο ξενου τυπου εχει σταματησει να το φερνει οπως μου ειπαν αρκετοι περιπτεραδες που εχουν να το δουν αρκετο καιρο και ρωτησαν στο πρακτορειο .

Husky_Jim 05-12-03 23:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fighterfish
Τώρα τελευταία το TFH έκανε και μια προσφορά
28 $ ενας χρόνος
+ 20 $ στανταρ μεταφορικά για Ελλάδα είναι καλή τιμή
= 48 $ περίπου όσο και ευρώ.

Το πιό εύκολο είναι με την online φορμα, αν έχει πιστωτική κάρτα.
Εγω πριν μερικές μέρες με τον ίδιο τρόπο ανανέωσα τη συνδρομή.
Περσι είχα πληρώσει 68 σύνολο.

Μιλάμε για 50% λιγότερο κόστος αν πάρεις τη συνδρομή σε σχέση με την τιμή που φτάνει το περιοδικό στα περίπτερα εδώ στην Ελλάδα.

Έχω γίνει συδρομητής με την παραπάνω προσφορά!ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!!!!

fighterfish 31-03-04 22:31

Οσοι απο εσας παίρνετε το TFH ....

Πότε σας ήρθε το τελευταίο τεύχος ;
Εχω να λάβω απο τον καιρό του Νώε....

Και οι βλάκες δεν απαντούν με λεπτομέρειες.
Δεν ήρθε του Δεκεμβρίου και του Ιανουαρίου και ήρθε του Φεβρουαρίου !!
Για του Μαρτίου βέβαια ούτε λόγος έτσι...

Μόνο σε μένα συμβαίνει ή είναι γενικό ;

sps4ever(niktso) 01-04-04 12:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από fighterfish
Οσοι απο εσας παίρνετε το TFH ....

Πότε σας ήρθε το τελευταίο τεύχος ;
Εχω να λάβω απο τον καιρό του Νώε....

Και οι βλάκες δεν απαντούν με λεπτομέρειες.
Δεν ήρθε του Δεκεμβρίου και του Ιανουαρίου και ήρθε του Φεβρουαρίου !!
Για του Μαρτίου βέβαια ούτε λόγος έτσι...

Μόνο σε μένα συμβαίνει ή είναι γενικό ;

Ναι ναι είναι γενικό. Μου έχει συμβεί τουλάχιστο δύο φορές να παίρνω πρώτα το τεύχος Μαίου και μετά από δύο βδομάδες του Απριλίου.
Πιστεύω ότι δεν φταίνε αυτοί αλλά οι έξυπνοι στα Αμρεικάνικα ταχυδρομεία. Εδώ κάνω παραγγελία που έρχεται σε δύο κουτιά το ένα το πήρα μία βδομάδα μετά την αποστολή και το άλλο ένα μήνα μετά.
Πάντως αν σου λείπει τεύχος - εννοείται αφού έχεις συνδρομή - τους στέλνεις ένα μύνημα με το κωδικό του συνδρομητή και τα τεύχη που έχασες και σου στέλνουν νέα.

imichal 28-01-08 14:06

νομιζω οτι τωρα μπορει να γινεις συνδρομητής και να το διαβάζεις σε ηλεκτρονική μορφη.....18ευρω ο χρονος


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:36.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01815 seconds with 11 queries